تصاویری از کشور آلبانی و آلبانی جاهای دیدنی و دین کشور آلبانی و فاصله ایران تا آلبانی و آلبانی و مناطق دیدنی آلبانی و جاذبه های گردشگری آلبانی و اماکن زیارتی آلبانی و اماکن تاریخی آلبانی و سوغات آلبانی و آداب و رسوم آلبانی و جاذبه های توریستی آلبانی و دیدنی های آلبانی برای خارجی ها و طبیعت بکر آلبانی و روستاهای دیدنی آلبانی و مناظر طبیعی آلبانی و آبشار در آلبانی و مسجد در آلبانی و غذاهای محلی آلبانی و شیرینی مخصوص آلبانی در نم نمک.

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

آلبانی با نام رسمی جمهوری آلبانی کشوری در شبه جزیره بالکان واقع در جنوب شرقی اروپا است. این کشور از شمال با مونته نگرو و صربستان و از شرق با مقدونیه شمالی و یونان مرز مشترک دارد. آلبانی جزو کشورهای ناحیه مدیترانه نیز است و در شمال دریای یونان و غرب دریای اژه قرار دارد. آلبانی با 28٬748 کیلومتر مربع مساحت ، 144مین کشور وسیع جهان است. آلبانی با 2٬876٬591 نفر جمعیت ، 140مین کشور پرجمعیت جهان است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور تیرانا و جمعیت آن 421 هزار نفر است.جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی کشور آلبانیجاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی کشور آلبانی

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

پایتخت آلبانی

تیرانا مرکز و پایتخت آلبانی است و مثل سایر کلان شهرهای اروپا پر از جنب وجوش و انرژی. رستوران ها ، کافه ها و جاذبه های گردشگری تیرانا ارزشش را دارند که شب یا روز گشتی در این شهر زیبا بزنید. یکی از ویژگی های خاص این شهر ، مهمان نوازی اهالی آن است.

تیرانا شهری نسبتا جوان است. یکی از حاکمان محلی آن را در سال 1614 پایه گذاری کرد.

مردم آلبانی

یکی از مهم ترین نکاتی که همیشه درباره سفر به «سرزمین عقاب ها» می شنوید ، مهمان نوازی مردمش است. از پایتخت تا شهرهای ساحلی ، از کوهستان تا شهرهای تاریخی ، هر جای این کشور که قدم بگذارید با مهمان نوازی مردم مواجه می شوید. در این کشور اگر به کمک نیاز داشتید ، از اینکه از دیگران کمک بخواهید واهمه نداشته باشید. همیشه کسی هست که به شما کمک کند جایی برای اقامت و غذایی برای خوردن پیدا کنید.

یکی دیگر از ویژگی های جالب آلبانی پذیرش ادیان مختلف است. در این کشور زیبا ، مسیحی و مسلمان و یهودی در امنیت و دوستی در کنار هم زندگی می کنند. در هر شهر می توانید یک کلیسای ارتدکس و یک کلیسای کاتولیک را در چند قدمی یک مسجد پیدا کنید.

بر اساس سرشماری سال 2011، تقریبا 60درصد از جمعیت این کشور مسلمان سنی ، 10درصد کاتولیک رومی و 7درصد معتقد به کلیسای ارتدکس شرقی هستند.

بسیاری از اهالی آلبانی با زبان انگلیسی آشنایی دارند ، بنابراین برای برقراری ارتباط و رفع نیازهای خود دچار مشکلی نمی شوید.

آلبانی کشور کوچکی است و حدود 3میلیون نفر جمعیت دارد. بیشتر این جمعیت در تیرانا زندگی می کنند. با این حال ، خارج از آلبانی ، بیشتر در کشورهای همسایه ، بیش از 10 میلیون آلبانیایی زندگی می کنند. عده ی زیادی هم در آمریکا ، کانادا ، سوئیس ، آلمان و ترکیه ساکن شده اند.

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

زبان آلبانیایی

زبان آلبانیایی زبان رسمی این کشور است. اهالی این کشور بعد از آلبانیایی ، بیشتر به زبان یونانی تکلم می کنند.

بسیاری از زبان های اروپایی از خانواده های زبان یونانی ، لاتین یا اسلاو هستند ، اما آلبانیایی این طور نیست. زبان باستانی آلبانیایی شاخه خاص خود را دارد و با هیچ زبان دیگری در اروپا مرتبط نیست. آلبانیایی ها به زبان خود بسیار افتخار می کنند ، بنابراین سعی کنید چند کلمه از این زبان را یاد بگیرید تا ببینید چقدر از این کار شما خوشحال می شوند و از آن قدردانی می کنند.

امنیت و سلامتی در آلبانی

آلبانی مقصد امنی برای سفر است که می توانید همراه کودکان و عزیزان خود به آن سفر کنید. حتی اگر زنی تنها باشید هم سفر به این کشور امکان پذیر و امن است و در شهرهای بزرگش هم مشکلات سلامتی و جرم و جنایت بسیار کم هستند.

آلبانی یکی از کم خطرترین کشورها برای سفر در اروپا است. گزارش های بسیار اندکی از جرایمی که خارجی ها را هدف می گیرند منتشر می شود. البته جیب بری در شهرهای بزرگ اتفاق می افتد ، مثل تمام شهرهای گردشگرپذیر دنیا.

نکته دیگری که برای حفظ سلامت خود در طول سفر باید بدانید این است که اهالی این کشور و مسافران از آب شیر نمی نوشند و باید آب معدنی بخرید. در ضمن مطمئن شوید گوشتی که در غذاها نوش جان می کنید حتما کاملا پخته باشد.

جاذبه های آلبانی

1. Valbone

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

Valbone یک دهکده زیبا با منطقه ای کوهستانی مرتفع است و دیدنی ترین راه برای شروع سفر آلبانیایی است. دره ها و کوههای آن مورد علاقه کوهنوردان است و ثبت تصاویر آن باعث لذت عکاس و هم لذت بیننده عکس آن می شود.

2. برات

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

با نام مستعار “شهر هزار پنجره” ، برات مکانی زیبا و دیدنی است به ویژه به دلیل معماری خیره کننده آلبانیایی و عثمانی که این شهر که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار داده است و برای کسانی است که دوستدار آثار تاریخی هستند بسیار ارزشمند است. قلعه برات و کلیسای St. Mary of Blacher دو مکان زیبا هستند که نباید دیدن آنها را از دست بدهید.

3. لین

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

Lin این دهکده زیبا که در ساحل دریاچه Orchid واقع شده است یکی از جاذبه های گردشگری آلبانی و یک دهکده ماهیگیری آرام ، با خطوط سنگفرش و باریک است که حس و حال روستایی را در شما به وجود می آورد و گذاشتن عکس های آن در اینستاگرام قطعا با عث افزایش فالورهای شما می شود.

4. Theth

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

روستای Theth ممکن است کوچک باشد و فقط تعداد اندکی از ساکنان آن زندگی می کنند اما فرصت خارق العاده پیاده روی را ارائه می دهد و توسط آبشارهای چشمگیر ، دره با شکوه Grunas و پارک ملی وسیع Thethi احاطه شده است. این دهکده برای گرفتن عکس های نفس گیر ایده آل است.

5. گذرگاه لوگوارا

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

این جاده پر پیچ و خم در ارتفاع 1027 متری منظره ای را ارائه می دهد که شما فقط آرزوی آن را داشته اید. هنگام صعود و رسیدن به قله ، منظره ای عالی از ریویای آلبانی از یک طرف و کوه های سرسام آور را از طرف دیگر به شما ارائه می دهد.

6. کروجا

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

Kruje زادگاه Skanderbeg قهرمان ملی آلبانی و شهری تاریخی است که دارای مناظر چشمگیر است. معماری و خانه های سنگی قدیمی قاب مناسبی دارند. منظره دریای آدریاتیک از قلعه قرون وسطایی کروجا واقعاً خیره کننده است.

7. کوههای ملعون

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

در کوههای نفرین عکاسان طبیعت می توانند منتظر عکسهای سورئال در کوههای آلپ آلبانی باشند. کوههای ملعون با تشکیل مرزی بین آلبانی و مونته نگرو چشم اندازهای خیره کننده ای از منطقه آلپ ارائه می دهند ، همانطور که پیاده روی می کنید ، چشم انداز های زیبا و روستاهای عجیب را کشف می کنید.

8. کسامل

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

کسامیل شهر ساحلی باشکوه است و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آلبانی است که از سه جزیره رویایی تشکیل شده است. Ksamil یکی از مقاصد محبوب آلبانی ، دارای آبهای شفاف ، ده ها رستوران در کنار ساحل و آب و هوای مدیترانه ای در تمام طول سال است. این گوهر از ریویرای آلبانی با فرصت های عکس عالی فراوان است.

9. ژیروکاسترا

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

جیروکاسترا که به دلیل معماری عالی عثمانی شناخته شده است در میان کوه ها و دره های پر برف یک مکان بسیار زیبا با خیابان های سنگفرش شده ، خانه های صد ساله است و قلعه Gjirokaster این شهر در دامنه کوه دارای مناظر شگفت انگیز برای عکاسی است.

10. چشمه آب / Syri i Kalter

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

اگر یک عکاس مشتاق هستید ، این چشمه آب باشکوه که یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری آبانی است باید در لیست بازدید شما باشد. به جنوب آلبانی بروید تا شاهد بیرون آمدن آب بسیار تمیز آبی از پوسته زمین باشید. و اگر به یک شیرجه رفتن در آب سرد علاقه مند هستید ، پس به مکان خوبی آمده اید.

هزینه ها در آلبانی

این کشور در مقایسه با کشورهای همسایه اش مقصد گردشگری ارزان تری است و سفر به آن برای هر فردی با هر بودجه ای امکان پذیر است. در واقع با همان هزینه سفر به برخی دیگر از کشورهای اروپایی می توانید مدت بیشتری در آلبانی بمانید یا سفرتان مجلل تر باشد.

برای مقایسه می توانید قیمت هتل ها را در نظر بگیرید. در آلبانی یک اتاق دوتخته در هتل چهارستاره همراه با صبحانه شبی 50 یورو هزینه دارد.

تیرانا گران ترین شهر البانی است ، ولی باز هم در مقایسه با بسیاری از شهرهای شرق اروپا ، ارزان تر است. غذا در رستورانی شیک در تیرانا نفری 15 تا 20 یورو هزینه دارد و اگر شام کافه ها را ترجیح بدهید فقط 5 یورو بابت آن هزینه می کنید.

امکانات تفریحی آلبانی هم همین طور است. ورودی پارک ها رایگان است و بلیت ورودی موزه ها 3 تا 5 یورو.

اگر می خواهید خرید کنید ، باید دقت کنید که بسیاری از فروشگاه ها فقط پول رسمی این کشور ، یعنی لک را می پذیرند اما بیشتر هتل ها یورو هم قبول می کنند. کارت های اعتباری همه جا به راحتی پذیرفته نمی شوند به همین دلیل همیشه باید پول نقد همراه داشته باشید.

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

واحد پول

واحد پول آلبانی «لک» است. هر لک قبلا 100 کیندارکا (qindarka) بود ، اما دیگر این سکه ضرب نمی شود. در حال حاضر هر دلار آمریکا تقریبا 107 لک آلبانی است.

آشپزی محلی

آشپزی آلبانیایی فوق العاده است. غذاهای این کشور بسیار لذیذ و ارزان قیمت هستند. در سفر به آلبانی هرچقدر می توانید غذاهای محلی را بچشید. یکی از این غذاهای محلی فگس (Fegese) است ، خوراکی لذیذ که با فلفل ، پیاز ، ادویه ، گوجه فرنگی و پنیر کلبه تهیه می شود. غذای دیگر تیوکوسی (Tave Kosi) شامل برنج و گوشت پخته همراه با ماست و تخم مرغ است. غذایی به نام بیرک (Byrek) با خمیر فیلو تهیه می شود و آن را با مواد خوشمزه پر می کنند. باقلوا هم یکی از شیرینی های سنتی است که در آلبانی زیاد می بینید.

راه های سفر به کشور آلبانی

1. با هواپیما

فرودگاه بین المللی مادر ترزا در تیرانا فقط 15 دقیقه تا شهر فاصله دارد. بسیاری از شرکت های هواپیمایی اروپایی بزرگ از جمله بریتیش ایرویز ، آلیتالیا ، ترکیش ایرلاینز ، لوفت هانزا و همچنین هواپیمایی های ارزان قیمت به این فرودگاه پرواز دارند. در خروجی فرودگاه نیز 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تاکسی هایی برای انتقال مسافران به مرکز شهر وجود دارد.

جاهای دیدنی کشور آلبانی به همراه تصاویری از کشور آلبانی

2. با اتوبوس

از این شهرها می توانید با اتوبوس به تیرانا سفر کنید :

  • استانبول ترکیه؛
  • آتن یونان؛
  • صوفیه بلغارستان؛
  • تتوو مقدونیه شمالی؛
  • پریشتینا کوزوو.

از شهرهای زیر هم به مقصد شهر کورکا (Korca) در آلبانی اتوبوس وجود دارد :

  • استانبول ترکیه؛
  • سالونیک یونان؛
  • آتن یونان؛
  • لاریسا یونان؛
  • اهرید مقدونیه شمالی.

این مطلب مفید بود؟
(13 رای)
90.8%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.