آمستردام از شهرهای بسیار زیبای کشور دیدنی هلند است با جاذبه هایی فراوان و مثال زدنی که هر توریستی را به خود جذب می کند.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی آمستردام هلند

جنبه های زیادی برای جذابیت منحصر به فرد آمستردام وجود دارد ، و این شهر به خاطر جاذبه های گردشگری متنوع معروف است. پارک های آبی و ساختمان های مذهبی زیبا ، این شهر را نیز خانه بسیاری از موزه های پیشرو جهان و چندین نمونه جالب از معماری مدرن است که در زیر یک آسیاب بادی زندگی می کند. این بخش از گردشگری نم نمک را به معرفی برترین جاذبه های آمستردام هلند اختصاص داده ایم.آمستردام | 19 جاذبه گردشگری و جاهای دیدنی آمستردام هلندآمستردام | 19 جاذبه گردشگری و جاهای دیدنی آمستردام هلند

19 جاذبه گردشگری و مکان دیدنی توریستی در آمستردام

کانال بلت از جاذبه های آمستردام

آمستردام مرکزی توسط چهار کانال 17 قرن احاطه شده است - سیستمی که در حال حاضر به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. این راه های آبی توسط شهرداری آمستردام ساخته شدند تا ترافیک آب شهر را افزایش و تجارت را بهبود دهند. صدها کانال اصلی هلندی در این کانال ها وجود دارند که بسیاری از آن ها به دوره رنسانس برمی گردند.

جاذبه های گردشگری آمستردام

مهم ترین جاذبه های آمستردام را می شناسید؟

موزه اشتدلیک آمستردام از جاذبه های آمستردام

یکی از مهم ترین موزه های هنری مدرن و معاصر در جهان است و بیش از 100 سال است که در صدر فهرست هنر بین المللی قرار دارد. موزه به طور مداوم کار مهم یا تاریخی را به مجموعه خود اضافه می کند و در حال حاضر صاحب بیش از 90 هزار قطعه از جمله آثار ون گوگ ، است.

جاذبه های آمستردام

آشنایی با معروف ترین جاذبه های آمستردام

وندلا پارک از جاذبه های آمستردام

وندلا پارک بدون شک مشهورترین پارک آمستردام است و بر روی یک قطعه زمین گسترده شده است که محله های اودوست غرب و اوود زید را از هم جدا می کند. چندین کافه ، زمین های بازی و یک تئاتر فضای باز در میان چمنزارهای وسیع و سرسبز پارک قرار دارند و آن را برای سفرهای طولانی آخر هفته مناسب می سازد.

دیدنی های هلند

جاذبه ها و طبیعت آمستردام

سیناگوگ پرتغالی از جاذبه های آمستردام

در طول قرن هفدهم ، هزاران نفر از مردم یهودی از پرتغال به آمستردام مهاجرت کردند تا از درگیری های ادامه دار مذهبی که شبه جزیره ایبری را به ستوه آورده بودند ، فرار کنند. در آمستردام ، آن ها اجازه یافتند که علنا مذهب خود را حفظ کنند ، و در نهایت یک سیناگوگ بزرگ و با ابهت در منطقه یهودی شهر ساختند که هنوز هم پابرجاست.

کلیسای آمستردام

جاذبه های تاریخی دیدنی آمستردام

میدان سد از جاذبه های آمستردام

زیر ساخت های میدان سد در اصل در قرن سیزدهم ساخته شده است ، زمانی که روستاییان در سواحل رودخانه تصمیم به سد کردن قسمت شمالی این رودخانه گرفتند. بسیاری از ساختمان های مهم در این سکو در طول سال ها ساخته شدند و میدان امروزه جایگاه کاخ سلطنتی آمستردام ، بنای یادبود ملی و بناهای مهم دیگر می باشد.

میدان آمستردام

جاذبه های خیابانی شهر آمستردام

ریکسمیوزیم از جاذبه های آمستردام

ریکسمیوزیم احتمالا مهم ترین موزه هلند ، بیش از یک میلیون اثر هنری دارد این مجموعه وسیع آثار بسیاری از شاهکارهای برجسته تاریخی را شامل می شود و شامل آثار استادان هلندی رامبران ، ورمیر و ون گوگ نیز می شود.

دیدنی های آمستردام

جاذبه های آمستردام و مهم ترین موزه های هلند

Homomonument از جاذبه های آمستردام

پس از سال ها توسعه و تبلیغات در سال 1987 رونمایی شد. این مثلث صورتی ماندگار نخستین بنای یادبود در جهان است که به قربانیان ظلم و ستم اختصاص دارد و امروزه میزبان شماری از رویدادها و جشن در سراسر سال است.

جذابیت های آمستردام

جاذبه های تاریخی و جالب شهر آمستردام

دِ اود کرک از جاذبه های آمستردام

قدیمی ترین ساختمانی که در مرکز آمستردام قرار دارد ، مملو از تاریخ است. کلیسا در اصل متعلق به مقامات کاتولیک آمستردام بود ، ولی در طی دوره اصلاح دینی به دست کالونیها مصادره شد و به کلیسای جامع پروتستان تبدیل شد. امروزه این کشور میزبان فعالیت های فرهنگی متعدد و مراسم مذهبی است.

قدیمی ترین ساختمان آمستردام

جاذبه های بینظیر شهر آمستردام

دِ هورتوس بوتانیکاس از جاذبه های آمستردام

دِ هورتوس بوتانیکاس یکی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در جهان است و بیش از 6000 گیاه گرمسیری را دارد. در طول قرن هفدهم ، باغ منبع اصلی گیاهان دارویی در آمستردام بود و پزشکان و شیمی دان ها از آن استفاده می کردند.

امروزه گلخانه و گلخانه های متعدد آن برای عموم باز هستند و هر ساله هزاران بازدیدکننده را به خود جلب می کنند.

باغ گیاه شناسی آمستردام

جاذبه های دیدنی آمستردام را بشناسید

پته توچینسکی از جاذبه های آمستردام

پته توچینسکی به خاطر طراحی باشکوه آن ، به طور منظم به عنوان زیباترین سینمای جهان یاد می شود. کل سالن با هنر تزیین و نقش و نگارهای بصری آشنا می شود و با موفقیت این دو حرکات را با "حرکات هنری اصلی" به شکل معماری بی نظیر معماری ترکیب می کند.

سینمای باشکوه پته توچینسکی

جاذبه ها و مکان های دیدنی شهر آمستردام

ادام تورن از جاذبه های آمستردام

این برج غول پیکر در ساحل شمالی آمستردام شامل چندین شرکت فرهنگی از جمله یک کلوب شبانه زیرزمینی به نام شلتر ، رستوران گردان و بلندترین تاب معلق در اروپا است. در حالی که ادام تورن از سال 2016 باز است ، این یک بخش نمادین از مناظر فرهنگی آمستردام است.

برج غول پیکر ادام تورن

جاذبه های زیبای شهر آمستردام

ناتورا آرتیس ماگیسترا از جاذبه های آمستردام

این مورد که به باغ وحش آرتیس معروف است ، حدود 200 سال است که در حال مراقبت حیوانات بزرگ بوده است. علاوه بر ساکنان ، بزرگش محلی برای نگه داری میلیون ها میکروب و اولین باغ وحش جهان است که به حیات میکروبیولوژی(میکروپیا) معروف است.

باغ وحش آمستردام

جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری آمستردام

موزه فیلم چشم از جاذبه های آمستردام

از فاصله معین ، نمای موزه فیلم مشخص است . این ساختمان با ابهت چندین پروژه فرهنگی مرتبط با فیلم سازی و همچنین چندین سینما مدرن را نیز در بر می گیرد.

موزه فیلم چشم در آمستردام

جاذبه های برتر گردشگری آمستردام

کلیسای زیرشیروانی و مخفی Ons’ Lieve Heer op Solder از جاذبه های آمستردام

پس از اصلاحات دینی ، آیین کاتولیک به طور رسمی از سوی دولت هلند ممنوع شد. بسیاری از کاتولیک ها به جای تبدیل به آیین کالون یا گریز از هلند تصمیم به تقیه گرفتند و چندین کلیسای مخفی در آمستردام ساختند. این یکی از این کلیساهای مخفی است و در اتاق زیر شیروانی نگهداری می شود.

مکان دیدنی آمستردام

جاذبه های فوق العاده زیبا و دیدنی آمستردام

موزه ون گوگ از جاذبه های آمستردام

یکی دیگر از جاذبه های آمستردام که البته بسیار معروف هم می باشد موزه نقاش معروف ون گوگ است. موزه ونگوگ آمستردام دارای بزرگترین مجموعه نقاشی های ونگوگ در جهان است که مدام نمایشگاههای از آثار او در ان برگزار می شود.

موزه آمستردام

جاذبه های گردشگری آمستردام

آنه فرانک هویس از جاذبه های آمستردام

در طول اشغال آمریکایی های نازی آنه فرانک و خانواده اش در آپاتمانی مخفی در جردن پنهان شدند. به رغم تلاش های آن ها برای مخفی ماندن ، سرانجام دستگیر شدند و به اردوگاه های کار اجباری فرستاده شدند. پس از جنگ ، این اتاق های پنهانی تبدیل به موزه شد.

خانه مخفی آنه فرانک

آشنایی با جاذبه های توریستی آمستردام

ساختمان زیبای Het Schip از جاذبه های آمستردام

در سال 1919 معمار با نفوذ هلندی ، میشل دکلرک ، مجتمع مسکونی جدیدی را صرف هزینه کم و به جهت بالا بردن کلاس معماری شهری ساخت ، در این ساختمان نقوش و اصولی رعایت شد که اکنون در معماری مدارس هلند بکار می رود.

سفر خارجی کجا برم؟

جاذبه های آمستردام و معماری های جالب آن

موزه خانه رامبراند از جاذبه های آمستردام

استاد هلندی رمبردنت ون ریجن در این خانه زندگی می کرد.او در این مکان کار و تدریس کرد تا اینکه متاسفانه ورشکستگی او را از کار انداخت. در اوایل قرن بیستم ، این خانه به یک موزه تبدیل شد.

موزه خانه رامبراند

موزه های دیدنی و جاذبه های آمستردام

حیاط و کلیسای زیبای Begijnhof از جاذبه های آمستردام

این حیاط و کلیسای زیبا در کنار میدان اسپوئی و در مرکز آمستردام پنهان است. قبل از اصلاحات این اموال متعلق به یک کلیسای کاتولیک بود ، اما در نهایت به شهرداری آمستردام رسید.

حیاط کلیسای Begijnhof

معرفی بهترین و دیدنی ترین جاذبه های آمستردام

این مطلب مفید بود؟
آمستردام | 19 جاذبه گردشگری و جاهای دیدنی آمستردام هلند
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,940