دریاچه الندان و مناطق دیدنی دریاچه الندان و جاذبه های گردشگری دریاچه الندان و اماکن زیارتی دریاچه الندان و اماکن تاریخی دریاچه الندان و سوغات دریاچه الندان و آداب و رسوم دریاچه الندان و جاذبه های توریستی دریاچه الندان و دیدنی های دریاچه الندان برای خارجی ها و طبیعت بکر دریاچه الندان و روستاهای دیدنی دریاچه الندان و مناظر طبیعی دریاچه الندان و آبشار در دریاچه الندان و مسجد در دریاچه الندان و غذاهای محلی دریاچه الندان و شیرینی مخصوص دریاچه الندان در نم نمک.

عکسها و معرفی جاذبه گردشگری دریاچه الندان

دریاچه زیبا و بی نظیری در نزدیکی ازنی از توابع بخش چهاردانگه ساری و در منطقه جنگلی پله الندان واقع است که آب آن تنها از راه نزولات آسمانی تامین می شود و هیچ رودخانه ای به طرف آن جریان ندارد.جاذبه گردشگری دریاچه الندان در مازندران + دیدنی هاجاذبه گردشگری دریاچه الندان در مازندران + دیدنی ها

دریاچه الندان کجاست؟

از جاذبه های طبیعی مازندران به دریاچه الندان می توان اشاره کرد که در نزدیکی ازنی از توابع بخش چهاردانگه ساری و در منطقه جنگلی پله الندان قرار گرفته و اسم آن بر گرفته از این روستا می باشد.

چنانچه در بخش گردشگری نم نمک گفته ایم محل قرارگیری روستای ازنی در 65 کیلومتری جنوب شهر ساری و 20 کیلومتری کیاسر در دهستان چهاردانگه در بخش چهاردانگه شهرستان ساری و در دامنه ی کوهی به نام ازنی کوه و با مختصات جغرافیایی ، 53 درجه و 25 دقیقه و 2 ثانیه شرقی و 36 درجه و 14 دقیقه و 14 ثانیه شمالی و 1200 متری از سطح دریا در جاده ساری ـ سمنان (جاده کیاسر) است.

دریاچه چهاردانگه ساری

جاذبه دریاچه الندان ساری

زیبایی های دیدنی دریاچه الندان

وسعت این دریاچه 17 هکتار بوده ولی در مواقعی که بارندگی زیاد است به 30 هکتار میرسد. جالب است بدانید این دریاچه در فصل زمستان محل سکونت و زندگی اردک های وحشی است و همینطور اخیراً با رها کردن ماهی در آن به کاربردهای آن افزوده شده است.

آن طرف بندان پله رودخانه جاری است که آب شرب نوشیدنی در این منطقه می باشد چرا که هیچ گونه سکونتگاه انسانی در آن وجود ندارد که منجر به آلوده شدن آب شود.درختچه های ولیک و ازگیل در نزدیکی آببندان پله در فصل پاییز پذیرای مهمانان و گردشگران می باشند.

جاذبه های ساری

ساری و دریاچه دل انگیز الندان

همه چیز درباره دریاچه الندان

همانطور که پیش از این اشاره شد منبع تامین این دریاچه فقط از راه نزولات آسمانی می باشد. نوع خاک و نحوه قرارگیری آن منجر شده حتی بر اثر بارندگی کم تمام آب های برف و باران به طرف آن جریان پیدا کند و عدم نفوذ پذیری خاک آن باعث شده ماندگاری آب در این آب بندان زیاد شود در اوایل بهار در حوالی آب بندان انواع سبزی های دارویی و معطر ، گل بنفشه و الزی (پیازچه وحشی) می روید.

گردشگری دریاچه الندان

از دریاچه الندان چه می دانید؟

فهرست جاهای دیدنی الندان به شرح زیر است :

1. اندون

2. رودخانه لاکبار

3.قله ازنی

4. آببندان پله

5.مرقله (مارقله)

6.افروشونه

7.دب چاه های موجود در جنگل های ازنی

8.قله زیبای ازنی کوه

9. جنگلهای انبوه پله

تصاویر دریاچه الندان ساری

دریاچه الندان و جاهای دیدنی اش

پیشنهاد ویژه برای رفتن به الندان

چنانچه محل حرکت شما از ساری بوده بعد از حدود شصت کیلومتر سپری کردن به پمپ بنزینی در طرف چپ خود می رسید رو به روی آن یعنی سمت راست شما تابلوی الندان نصب شده است آن را انتخاب کنید و این را بدانید که ابتدای مسیر آسفالت و پس از آن تقریبا هفت کیلومتری خاکی است که باید با سرعت پایین بروید البته خاکی بودن آن از جنبه ای خوب است تا از سرعت خود بکاهید و با دیدن زیبایی های مسیر لذت دو چندان ببرید.

نزدیکترین راهی که رسیدن شما را به آب بندان راحت می کند از طریق روستای ازنی است حتما توجه داشته باشید که امکانات رفاهی از جمله خوراک ، پوشاک و جعبه کمکهای اولیه و زاپاس اضافی را با خود ببرید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی