در ادامه با بیوگرافی کامل اصغر معینی بازیگر نقش دکتر مصدق در معمای شاه به همراه عکس های خانوادگی و فیلمشناسی اصغر معینی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه اصغر معینی و همسرش(Asghar Moeini)

  • نام اصلی : اصغر معینی
  • متولد : 1335 تهران
  • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
  • پیشه : بازیگر
  • قد :
  • سالهای فعالیت :

بیوگرافی کامل اصغر معینی

اصغر معینی متولد سال 1335 بود و در سریال ها و تئاترهای بسیاری ایفای نقش کرده بود که از جمله آنها می توان به نقش مصدق در مجموعه «معمای شاه» اشاره کرد.بیوگرافی اصغر معینی بازیگر و همسرش + مصدق معمای شاهبیوگرافی اصغر معینی بازیگر و همسرش + مصدق معمای شاه

دکتر مصدق معمای شاه

دکتر مصدق در معمای شاه

اصغر معینی صالح ، تنها بازیگری است که سه بار نقش مصدق را بازی کرده است. محمدرضا ورزی اولین کسی بود که او را برای این نقش انتخاب کرد. معینی صالح در چند کار ورزی از جمله سریال «کریم خان زند» و «سال های خاکستری» بازی کرده بود تا این که ورزی به عبدالله اسکندری که طراحی گریم فیلم تلویزیونی «سقوط» را به عهده داشت ، پیشنهاد کرد اصغر معینی صالح را هم برای نقش مصدق گریم کند.

چهره واقعی اصغر معینی دکتر مصدق معمای شاه

چهره واقعی اصغر معینی

در آن موقع معینی صالح مو و ریش بلند داشت. بعد از کوتاه شدن مو و گرفتن تست گریم ، چهره او شباهت زیادی به مصدق پیدا کرد. از سوی دیگر فیزیک او تناسب زیادی با فیزیک مصدق داشت. مصدق در فیلم تلویزیونی «سقوط» در دو سکانس حضور داشت. بینندگان تلویزیون در این فیلم شاهد یک بازی روان از معینی صالح در نقش مصدق بودند. او صحنه عزل مصدق را به زیبایی اجرا کرد. با وجود این که معینی در صحنه های کمی حضور داشت ، اما توانست نقشش را بخوبی ایفا کند و در ذهن مردم بماند.

اصغر معینی نقش دکتر مصدق معمای شاه

اصغر معینی در نقش دکتر مصدق معمای شاه

معینی صالح سال 1384 در سریال «پدرخوانده» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی باز هم نقش مصدق را تجربه کرد.

اصغر معینی در فیلم داستانی «عبور از مسیر من»

اصغر معینی در فیلم داستانی «عبور از مسیر من»

البته او در این مجموعه فرصت داشت در 30 سکانس فراز و فرود زندگی مصدق را به نمایش بگذارد ، ضمن این که دوباره تجربه صحنه های کودتای 28 مرداد را به عهده داشت و این بار با تجربه ای که در فیلم سقوط پیدا کرده بود ، بازی مقبول تری ارائه کرد. او برای سومین بار این نقش را در سریال تلویزیونی «معمای شاه» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی تجربه می کند. ورزی در این سریال که تصویربرداری آن چند روزی است آغاز شده ، به شکل گسترده تری به زندگی مصدق می پردازد. در مجموع ، معینی در این سه تجربه تلاش کرده مصدق را نه به عنوان شخصیت سفید و نه کاملاً سیاه نشان بدهد. در حقیقت از او یک چهره خاص به تصویر کشیده تا برای مخاطبان تلویزیون کاملاً قابل باور باشد.

اصغر معینی در یک نمایش

اصغر معینی در یک نمایش

وضعیت ازدواج و همسر اصغر معینی

از وضعیت ازدواج و همسر اصغر معینی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وضعیت ازدواج و همسر اصغر معینی

اصغر معینی و مژگان ربانی در معمای شاه

علت مرگ اصغر معینی

اصغر معینی بازیگر تئاتر و تلویزیون در روز سه شنبه 6 شهریور 1397 پس از سال ها دست و پنجه نرم کردن با سرطان استخوان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

Asghar Moeini

Asghar Moeini


عکسهای اصغر معینی

اصغر معینی و سالار عقیلی و یوسف صیادی

اصغر معینی و سالار عقیلی و یوسف صیادی

اصغر معینی و حسین نورعلی بازیگران نقش شاه و مصدق

اصغر معینی و حسین نورعلی بازیگران نقش شاه و مصدق


منابع : نم نمک | اصغر معینی اینستاگرام/ اصغر معینی فیسبوک/ صفحه شخصی اصغر معینی / اصغر معینی ویکی پدیا/ اصغر معینی تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی