ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه با بیوگرافی کامل ساناز سماواتی بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون به همراه عکس های خانوادگی و فیلمشناسی ساناز سماواتی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه ساناز سماواتی و همسرش(Sanaz Samavati)

 • نام اصلی : ساناز سماواتی
 • متولد : 8 فروردین 1350 تهران
 • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
 • پیشه : بازیگر
 • مدرک تحصیلی : فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی
 • سالهای فعالیت : 1372 تاکنون
 • همسر : هومن حسین نژاد
 • فرزندان : برسا حسین نژاد
 • قد : 163 سانتیمتر

بیوگرافی کامل ساناز سماواتی

ساناز سماواتی متولد 8 فروردین 1350 در شهر تهران بازیگر سینما و تلویزیون ایران میباشد.بیوگرافی ساناز سماواتی و همسرش هومن حسین نژادبیوگرافی ساناز سماواتی و همسرش هومن حسین نژاد

ساناز سماواتی - Sanaz Samavati

ساناز سماواتی - Sanaz Samavati

تحصیلات ساناز سماواتی

او فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1375 است و در زمینه حمایت از حیوانات خانگی فعالیت میکند و در سازمان های مردم نهاد هم عضو است.

عکس خانوادگی ساناز سماواتی

ساناز سماواتی و پسرش


وضعیت ازدواج و همسر ساناز سماواتی

خانم ساناز سماواتی چندین سال است که با هومن حسین نژاد کارگردان و تدوین گر ازدواج کرده و حاصل این زندگی یک پسر بنام برسام می باشد.

ماجرای آشنایی و ازدواج

ما سر کار آشنا شدیم. شبکه جام جم برنامه ای داشت به نام لحظه دیدار که درباره آداب و رسوم ایرانی و شیوه زندگی ایرانیان خارج از کشور بود.من به عنوان مهمان به این برنامه دعوت شده بودم. همسرم مدیرتولید و هماهنگی برنامه بود و ما با هم آشنا شدیم و چون به لحاظ فکری به هم نزدیک بودیم سرانجام ازدواج کردیم.

ساناز سماواتی

آرزوی ساناز سماواتی برای فرزندش

نام پسرم برسا به معنای دلیر و برتر است. دلم می خواهد او برای ایران نام آور باشد و در هر زمینه ای که در آینده تلاش کرد چه هنری ، چه ورزشی ، چه علمی ، اول باشد و مدال بیاورد.

عکس خانوادگی ساناز سماواتی در کریسمس

عکسی از ساناز سماواتی و همسر و پسرش برسا

آشپزی ساناز سماواتی

آشپزی ام خیلی خوب است ، خیلی هم فرز هستم و طی یک ساعت می توانم سه جور غذا آماده کنم. آبگوشت ، دلمه و آلبالوپلو را خوب درست می کنم. همسرم نیز این غذاها را خیلی دوست دارد.

ساناز سماواتی و خانواده اش در رستوران

ساناز سماواتی و پسر و همسرش در رستوران

اوقات فراغت ساناز سماواتی

ورزش می کنم. به شنا ، اسکی و بدنسازی علاقه دارم. مسافرت رفتن را نیز دوست دارم. قبلا رمان زیاد می خواندم. اما در زمینه تاریخ ، فلسفه و روان شناسی مطالعه دارم و دوران بارداری فرصت خوبی شد برایم تا بسیاری از کتاب ها را بازخوانی کنم و نکات جدیدی را یاد بگیرم.

عکسهای اینستاگرام ساناز سماواتی

عکسهای اینستاگرام ساناز سماواتی

نحوه ورود به بازیگری

از کودکی علاقه به بازیگری داشت و همیشه میگفت فضا نورد میشوم یا بازیگر ! ترم 4 زبان بود که در کلاس های بازیگری استاد سمندریان ثبت نام کرد و از بین 200 نفر جز 72 نفرات انتخابی بود ، از آنجا نیز در سال 1372 برای فیلم گراز ها انتخاب شد.

بازی ساناز سماواتی و علی انصلریان در فیلم بازگشته

ساناز سماواتی و علی انصاریان در فیلم بازگشته

آغاز فعالیت هنری

شروع فعالیت او از سال (1372) با مجموعه تلویزیونی گرازها بود. وی با سریال نود شب مهران مدیری به شهرت رسید. بازی در تمام مجموعه های تلویزیونی او یک طرف ، برنامه نود شب یک طرف. محبوبیتی که او با برنامه نود شب به دست آورد هیچ بازیگری دیگر به جز لاله صبوری به دست نیاورده بود.

بازی ساناز سماواتی در تله فیلم همه چی روبراهه

بازی ساناز سماواتی و سوسن پرور در تله فیلم همه چی روبراهه

اوج شهرت و مهاجرت

من از سال 84 تا 89 به کشور سوئد مهاجرت کرده بودم. آنجا نیز فعالیت هنری ام را ادامه دادم و در زمینه تئاتر کار کردم. یک نمایش هم با عنوان «آدم ها مورچه های کوچک» را خودم نوشتم و به روی صحنه بردم که با استقبال خوب هموطنان رو به رو شد چون موضوعش درباره کسانی بود که در کشوری بیگانه با فرهنگ عاطفی زندگی می کنند و این که چه اتفاقاتی برایشان می افتد. آنجا زبان هم می خواندم اما زندگی در آن کشور زیاد مناسب روحیات من نبود و ترجیح دادم بازگردم. پس از بازگشت هم مورد لطف مردم خوبمان بودم و پرکارتر از قبل به فعالیت هایم ادامه می دهم.او پس از بازگشت از کشور سوئد در چند تئاتر نمایشی مثل مرد بالشی و چند مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته است.

بازی ساناز سماواتی در نمایش مرد بالشی

ساناز سماواتی و اکبر عبدی در نمایش مرد بالشی

افشاگری ساناز سماواتی

ساناز سماواتی : اگر می توانی مهمانی های شبانه ای برگزار کنی یا بروی در مهمانی ها؛ می توانی کار کنی؛ بقیه اگر کار حرفه ای می کنند و در این مسائل نیستند کنار گذاشته و به مرور به وادی فراموشی سپرده می شوند.

ساناز سماواتی و همسرش

ساناز سماواتی و همسرش


فیلم شناسی ساناز سماواتی

سینمایی های ساناز سماواتی

 • حامی (1373)
 • زن امروز (1375)
 • متهم (1375)
 • کلید ازدواج (1376)
 • فراسوی شک(1377)
 • جوانی (1377)
 • پسران ترشیده (1396)
 • اینجا کجاست؟! (1396)

ساناز سماواتی در مجموعه های تلویزیونی

 • دو پنجره (1374)
 • شن های کف رودخانه (1376)
 • محاکمه (1377)
 • راز یک خزان (1377)
 • تولدی دیگر (1377)
 • مسافر (1379)
 • نود شب (1379)
 • دردسرهای طلایی (1380)
 • زیر آسمان شهر (1381)
 • نقطه چین (1382)
 • پاتوق (1386)
 • امین و مینا (1388)
 • شاید برای شماهم اتفاق بیفتد (1393)

گریم ساناز سماواتی در فیلم فصل آزمون

ساناز سماواتی در فصل آزمون


گفتگو با ساناز سماواتی

چقدر از فضای مجازی استفاده می کنید و آیا آن را برای تبلیغ فعالیت های تان مفید می دانید؟

- راستش من زیاد اهل فضای مجازی نیستم و نبودم و عملا از بهمن سال گذشته وارد فضای مجازی شدم ، آن هم به خاطر اصرارهای همسرم که یک مشاور فوق العاده است. ایشان معتقد بود و من را قانع کرد که باید در فضای مجازی حضور داشته باشم و در حال حاضر بیشتر زحمات گرداندن صفحات و کانال من را ایشان انجام می دهند و تمام کارهای تبلیغاتی را هم مدیریت می کند. در جواب سوال بعدی باید عرض کنم که بله ، این روزها فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است اما در اینجا نکته ای باید گفته شود و آن این که یک اتفاق تفکر برانگیز دارد می افتد که شنیده می شود بعضی از همکاران تهیه کننده در انتخاب بازیگرها به تعداد فالوئرها نگاه می کنند و برای قدرت بازیگر و توانایی هایش در ایفای نقش اهمیتی قائل نیستند که این طرز تفکر واقعا تاسف برانگیز است.

عکس آتلیه ای ساناز سماواتی و همسر و پسرش

عکس خانوادگی ساناز سماواتی و همسر و پسرش

بیشتر چه نوع موسیقی گوش می کنید و از آن لذت می برید؟

- همه موسیقی ها را گوش می دهم. البته با احترام کامل به همه دوستان موسیقی ، بعضی از آهنگ ها را دوست ندارم که شاید ذائقه من این باشد. آهنگ های استاد محمد نوری را خیلی دوست دارم و گوش می کنم و از حامد همایون خیلی ممنونم و از گوش دادن به آهنگ هایش هم لذت می برم. آهنگ های امید جهان را هم دوست دارم. اکثر دوستان موزیسین دوستان من هستند.

چقدر سفر می کنید و آیا اصلا به سفر علاقه مند هستید؟

- خیلی زیاد به سفر می روم. البته من در دوره نوجوانی و جوانی خیلی سفر رفتم و تقریبا می توانم بگویم اکثر مکان های دنیا را رفتم و دیدم. همچنین در دهه هشتاد خیلی ایرانگردی کردم اما بعد از ازدواج خصوصا بعد از بچه دار شدنم بیشتر فوکوسم روی پسرم برسا بود. الان هم اگر کاری نداشته باشم اکثرا به شمال می روم. من عاشق شمال و آرامش و سکوتش هستم.

اگر بازیگر نبودم...

تصاویر ساناز سماواتی بازیگر

عکس و بیوگرافی ساناز سماواتی

اگر بازیگر نبودید دلمشغولی یا علاقه بعدی شما چه بود؟

- در بیشتر مصاحبه هایم گفته ام که من عاشق فضا هستم. هنوز همه ذهنم و آخر فکرم در فضا موج می زند. عاشق این بودم که فضانورد بشوم اما خب در زمان ما این امکان نبود و خانم ها نمی توانستند در رشته های مربوطه شرکت بکنند و دامپزشکی و زمین شناسی هم همین طور بودند. بنابراین من مترجمی زبان خواندم و در ترم چهارم بودم که در اولین دوره کلاس های بازیگری کانون تئاتر تجربی که توسط استاد سمندریان برگزار می شد شرکت کردم و این شانس را داشتم که بتوانم از همان ابتدا مستقیم جلوی دوربین بروم و کارم را به صورت حرفه ای در کنار همکارانم شروع کنم.

گریم ساناز سماواتی در فیلم رامینالدو

ساناز سماواتی در فیلم رامینالدو

اولویت شما به عنوان یک بازیگر ، حرفه تان است یا زندگی مشترک؟

- به نظر من کار و خانواده را نمی شود از همدیگر جدا کرد. اولویتی برای من ندارد و هر دو حائز اهمیت هستند زیرا وقتی آدم می خواهد خانواده ای داشته باشد که برای شان ارزش قائل است و دوست دارد امکانات خوبی در اختیارشان قرار بدهد ، باید تلاش کند و کار خوبی داشته باشد. وقتی خانواده حمایت ات می کنند که روحیه خوبی داشته باشی می توانی در پروسه کاری خودت هم موفق باشی چرا که در پشت سر خانواده ای داری که به تو آرامش می دهند. در اینجا جا دارد از هومن حسین نژاد همسر عزیزم که در درجه اول برای من یک دوست خوب هستند و همکار و مشاور خیلی خوب و همچنین پدر فوق العاده ای برای فرزندمان هستند تشکر کنم. ایشان واقعا یک مشاور نازنین هستند که تمام زحمات کاری من بر عهده شان است.

سلفی ساناز سماواتی با دوستان هنرمند

ساناز سماواتی و همسرش در کنار هنرمندان

بازیگر مورد علاقه شما چه کسی است؟

- همه بازیگرها برای من مورد علاقه هستند و اصلا نمی توانم برای شان طبقه ای قائل بشوم. به نظر من از هر بازیگری می توان یک روش را یاد گرفت و هر کس در کار هنر هست ، باید مورد علاقه و اجر قرار بگیرد.

آیا پیش آمده که الگویی از بازیگری داشته باشید یا دوست داشتید جای آن نقش بودید؟

- (با خنده) بله ، بله ، من خیلی دلم می خواست در فیلم «ربه کا» نقش ربه کا را بازی می کردم و تخیل همه کودکی و نوجوانی من این بود که بالاخره در زندگی واقعی خودم «رت باتلر» را پیدا می کنم یا نه! وقتی که کوچک تر بودم عاشق مرد شش میلیون دلاری بودم و با خودم فکر می کردم بزرگ شدم این مرد را می بینم.

ساناز سماواتی و فریبا نادری با چادر گل گلی

ساناز سماواتی و فریبا نادری با چادر گلدار

یار دیرین همه کتاب

کتاب یار دیرین من است و من از زمانی که سواد خواندن الفبا را نداشتم کتاب می خواندم (با خنده) عموی بزرگ من فتح الله همایونفر نویسنده و شاعر بودند و من با ایشان در کودکی به میدان انقلاب بعلی می رفتیم و کتاب می خریدیم. کتاب تنها دوست واقعی است. کتاب تنها راهی است که ما را از تاریکی به روشنایی و آگاهی می رساند.


عکسهای ساناز سماواتی

ساناز سماواتی در سین مثل سبزه

بازی ساناز سماواتی در سین مثل سبزه

عکسهای جدید ساناز سماواتی بازیگر

زندگینامه و عکسهای ساناز سماواتی

ساناز سماواتی سفیر پیشگیری از اعتیاد شد

ساناز سماواتی سفیر پیشگیری از اعتیاد

عکس و بیوگرافی ساناز سماواتی

عکسهای جدید ساناز سماواتی

گفتگو با ساناز سماواتی بازیگر سینما

کارت اهدای عضو ساناز سماواتی

سلفی ساناز سماواتی در مشهد

ساناز سماواتی در حرم امام رضا

شبنم قلی خانی و خواهرش و ساناز سماواتی در کنسرت علی لهراسبی

شبنم قلی خانی و خواهرش و ساناز سماواتی در کنسرت علی لهراسبی

ساناز سماواتی در سریال نقطه چین

ساناز سماواتی در سریال نقطه چین

مهران مدیری و ساناز سماواتی پشت صحنه مجموعه نود شب (1379)

مهران مدیری و ساناز سماواتی پشت صحنه مجموعه نود شب


منابع : نم نمک | ساناز سماواتی اینستاگرام/ ساناز سماواتی فیسبوک/ صفحه شخصی ساناز سماواتی/ساناز سماواتی ویکی پدیا/ ساناز سماواتی تلگرام/shkhc slh،hjd

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن