در ادامه با ساره بیات بازیگر مطرح سینما و تلویزیون به همراه جدیدترین عکسهای خانوادگی ساره بیات و خواهر و پدر و مادرش به همراه تیپ های متفاوت ساره بیات با شما در نم نمک

زندگینامه ساره بیات(Sareh Bayat)
 • نام : ساره بیات
 • زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
 • متولد : 14 مهر 1358 مشهد
 • محل زندگی : تهران
 • پیشه : بازیگر
 • سال های فعالیت : 1380 تاکنون

ساره بیات در آغوش پدرشساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیاتساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات در آغوش پدرش

عکس مادر ساره بیات

عکس مادر ساره بیات


ساره بیات (زاده1358) بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است. او فارغ التحصیل رشته بازیگری از مؤسسه کارنامه است. نخستین کار ساره حضور در مجموعه تلویزیونی یک مشت پر عقاب بود و بعد از اتمام آن با فیلم سینمایی مقلد شیطان وارد سینما شد.

بیات در سال 1389 برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین انتخاب شد و بازی درخشانی را ارائه داد و در ادامه نیز ، خود جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن انجمن منتقدان فیلم لندن و به همراه لیلا حاتمی ، سارینا فرهادی و کیمیایی حسینی خرس نقره ای بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد.

از بهترین کارهای وی حضور در سریال عاشقانه در نقش پگاه می باشد که به واسطه همین سریال توانست به خوبی دیده شود.

وی دارای جوایز متعدد در حوزه بازیگری می باشد.

ساره بیات یکی از خوشپوش ترین بازیگران زن ایران است.

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

تیپ جدید ساره بیات

تیپ جدید ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات


ازدواج و همسرش

ساره بیات مجرد می باشد و تاکنون ازدواج نکرده است.

خواهر ساره بیات (سروین بیات) با رضا قوچان نژاد فوتبالیست معروف ازدواج کرده است.


گفتگو با ساره بیات

شما الان راضیه جدایی… را فراموش کرده اید؟ از آن نقش خلاص شده اید؟

گرفتار و مبتلا و یا اسیر راضیه نیستم که از آن خلاص شوم یا رهایی یابم ، بلکه راضیه یکی از بخش های جذاب و فوق العاده زندگی کاری من محسوب می شود که در مسیر تکامل زندگی کاری ام همراهی بی نظیری با من کرده. کاراکتر راضیه توان من را در ادامه این راه افزایش داده. راضیه برای من انرژی است ، نه ایستگاهی که در آن توقف کنم.

برای جداشدن از یک نقش چه می کنید؟ زود می روید سیر یک فیلم دیگر یا نه ، می روید مسافرت ، کتاب می خوانید ، می روید دنبال زندگی شخصی و اصلا به سینما فکر نمی کنید؟ اصلا این قدر درگیر نقش می شوید که نیاز به بازسازی روحی داشته باشید؟

برای جداشدن از نقش قبلی ، فیلم جدیدی را شروع می کنم ، به همین سادگی. بازیگری یعنی همین. البته نکات شما را رد نمی کنم ، به انضمام فاصله زمانی منطقی بین پذیرش دو نقش. ترجیح برای من فاصله بین پذیرش دو نقش زندگی کردن است؛ یعنی همان حرف های شما ، یعنی نفس کشیدن ، تجربه کردن ، شنیدن ، تماشاکردن.

اصغر فرهادی برای نزدیک کردن بازیگر به شخصیت های فیلمش کلی طرح و برنامه دارد. مثلا شنیده ایم به شما توصیه کرده که مدتی با چادر و مقنعه رفت و آمد کنید یا پولی در کیفتان نگذارید تا نتوانید چیزهایی را که دوست دارید بخرید. این شیوه نزدیک شدن به نقش را بعدها برای خودتان تکرار کرده اید؟ اصلا چطور به نقش نزدیک می شوید؟ با فاصله با آن طرف می شوید یا در آن حل می شوید؟

سبک آقای فرهادی برای گرفتن بازی از بازیگران ش سبک متفاوت و دشواری است و آثارشان اثبات کرده که این شیوه ، شیوه متفاوت و راضی کننده ای است. ضمن این که تسلط آقای فرهادی در این روش غیرقابل انکار است. و در مورد این دعوای قدیمی دنیای بازیگری (حل شدن در نقش و درگیر شدن با آن یا فقط هنر بازیگری) ، از تعامل با کارگردان می توان یکی از این دو راه را انتخاب کرد.

برای شخصیت طراحی دارید؟ مثلا می گویید این شخصیت در نقطه A است ، بعد کم کم تغییر می کند و به نقطه B می رسد؟

طراحی برای من یعنی فیلمنامه به اضافه شیوه روایت کارگردان. از تلفیق فیلمنامه و کارگردانی می توان به شخصیت پردازی رسید و این اصل مهمی برای من است؛ قرارگرفتن در اتمسفری که توسط کارگردان هدایت می شود و من در آن به ایفای نقش می پردازم. شرایط ایده آل برای بازیگر فیلمنامه سنجیده و کارگردانی درست است که با ضعف یکی از این دو حتما طراحی بازیگر دچار مسئله خواهدشد.

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات در حال گرفتن سلفی

ساره بیات در حال گرفتن سلفی

عکس ساره بیات در کنار بهرام رادان

عکس ساره بیات در کنار بهرام رادان

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات


کارنامه تان را که مرور می کنیم می بینیم بیشتر انتخاب هایتان زن هایی اند که مدام با خودشان در کشکمش اند. همه چیز درونی است و آنچه که بیرون دیده می شود تنها سطح ماجراست. از جدایی… تا ناهید و حتی خداحافظی طولانی ، نگاه کردن به چهره تان حکایت از یک غم خیلی عمیق دارد که انگار نمی شود از شرش خلاص شد. این انتخاب ها «پیش آمده» یا این که فکر کرده اید در آنها بهتر عمل می کنید؟

یکی از جذابیت های بزرگ بازیگری برای من مواجهه با چالش برای درک یک شخصیت است. برای همین ، شخصیت های چندوجهی ، خاکستری ، حتی مرموز برایم جذابیت بسیاری دارند. شخصیت سطحی احتیاج به بازی ندارد.

شما چطور یک نقش را انتخاب می کنید؟ می خواهیم بدنیم معیارتان دقیقا چیست؛ کارگردان ، همکاران ، فیلمنامه ، حس و حال خودتان ، سختی نقش یا چیزهای دیگر…؟ مثلا می شود بگویید بازی در «خواب زده ها» و «خداحافظی طولانی» را برای چه قبول کردید؟

فیلمنامه ، کارگردان ، عوامل پشت صحنه. همه اینها عوامل موثر در انتخاب من اند که البته منوط به احوالات خودم در آن روزهایم هستند. دلیل انتخاب «خواب زده ها» جواب سوال سوم شماست : پایان دادن به راضیه جدایی… با بازی نازگل مشرقی خواب زده ها؛ دو ژانر و اتمسفر کاملا متفاوت که البته حضور آقای جیرانی انگیزه ام را تقویت می کرد. دلیل انتخاب «خداحافظی طولانی» هم علاقه ام به سینمای فرزاد موتمن بود.

بازی در فیلمی مثل «محمد رسول الله (ص)» برای بازیگران یک ریسک است؛ از یک طرف عوامل حرفه ای بین المللی حضور دارند که کار کردن با آنها جذاب است و از طرف دیگر ، در همان مرحله خواندن فیلمنامه می شود مطمئن شد که هیچ شخصیتی جز پیامبر(ص) نقش اصلی نیست و آن قدرها فرصت دیده شدن برای بقیه بازیگرها وجود ندارد. شما چطور با این فیلم برخورد کردید؟

به نظرم تمام بازیگران فیلم «محمد رسول الله (ص)» نقش اصلی اند. برای این که با هر مقدار حضور ، در آن ، نشانی حضرت را می دهند. یعنی تکمیل شدن یک پازل که با حذف یکی از این نقش ها ، طراحی ناقص می شود. برای این که تماشاگر با اتمسفر یا قصه ای از نقش اصلی رو به روست ، نه صورت ، فیزیک و میمیک او. برای پذیرش حلیمه حتی لحظه ای درنگ نکردم.

فیلم محمد رسول الله (ص) از آن نوع فیلم هایی است که بازی رئال به شیوه معمول نمی طلبد ، چون آن قدرها روی بازیگر مکث می کند تا شخصیت پردازی کند. طراحی تان برای نقش چه بود؟ راهنمایی ها چه بود؟ قرار بود چطوری بازی کنید و چطور به نظر برسید؟

تعداد و تنوع نقش ها شبیه جزئیات متنوع و پراکنده است ، اما جزئیاتی جذاب و مهم که کنار هم قرار گرفتن آنها کلیت مهمی به اسم حضرت رسول (ص) را روایت می کند. بنابراین مهم این است که من در نقش حلیمه که یکی از جزئیات است اما مهم ، تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط تماشاگر با کلیت زندگی حضرت رسول انجام بدهم. البته در اهمیت کاراکتر حلیمه همین کافی است که برای بررسی دوران کودکی حضرت ، شخصیت حلیمه فصلی جدانشدنی است و بسیار پراهمیت.

حلیمه از معدود نقش های شماست که کشمش درونی ندارد و بیشتر ، متمرکز است روی بروز احساس. برای شما هسته مرکزی بازی چه بود؟ می خواهیم بدانیم خودتان در طراحی نقش می خواستید چه جنبه ای از شخصیت بیشتر دیده شود؟ کدام وجه احساسی اش؟ حرف ما درباره آن چیزی است که خودتان به فیلمنامه اضافه کردید و الان دوست دارید دیده شود.

درواقع این تنها نقشی است که اصلا به دیده شدن بازی خودم توجهی نداشتم. آن قدر غرق لذت و عشق معنوی بودم که از خدا خواستم به من نیروی مضاعف عطا کند تا از پس سنگینی این شخصیت بربیایم. فقط دعا می کردم و از خدا می خواستم کمکم کند و هیچ طرح جز ذکر در طول کار یادم نمی آمد. عشق و شیدایی حلیمه به حضرت رسول (ص) و روایت دو فصل زندگی حلیمه قبل و بعد از مواجهه با حضرت ، نکات مهم پردازش شخصیت حلیمه بود در بازی من.

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

عکس ساره بیات و بازیگران سریال عاشقانه

عکس ساره بیات و بازیگران سریال عاشقانه

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات


حلیمه یک شخصیت تاریخی است که قاعدتا نزدیک شدن به آن خیلی سخت است. شما حلیمه خودتان را ساختید یا حلیمه مدنظر مجید مجیدی را؟ یا نه ، به این فکر کردید که مثلا باید به تاریخ وفادار باشید و همه چیز را در مطالعات به دست بیاورید؟

همه چیز کاملا توام با تعامل بود؛ تعاملی بود بین کارگردانی کاردان که پناهگاه امنمان بود و منی که ولع داشتم برای حضورم در این کار. من حلیمه خود را ساختم با راهنمایی های آقای مجیدی ، با تایید ایشان و با نظارت لحظه لحظه شان بر کل اثر ، نه تنها نقش حلیمه. ضمن این که ما برشی از تاریخ را روایت کردیم؛ بنابراین پایبندی به تاریخ و شخصیتی که بعد از آن شکل گرفته نکته بسیار بااهمیتی است.

با آقای شجاع نوری که صحبت کردیم ، می گفت هروقت گریم می شد و خط ها روی چهره اش می آمد ، انگار استحاله پیدا می کرد و به خود شخصیت عبدالمطلب نزدیک می شد. گریم روی بازی شما چنین تاثیری داشت؟ اصلا عوامل خارجی چه کمکی کردند؟ با ذکر مثال لطفا!

مطمئنا کار تمام عوامل تاثیرش را بر صورت و کارم می گذارد ، هرکس به نوع ، و سعی می کنم از تمام تلاششان برای رسیدن به بهتر شدنم در اثر استفاده کنم. عوامل خارجی با تحقیق و تفحص بسیار موشکافانه به جزئیات پرداختند. وسواس آنها کارم را دشوارتر می کرد و مدام جدیت را یادآور. حضورشان دلگرمم می کرد و خیالم را آسوده. کاردانی آنها مرا به نقش نزدیک و نزدیک تر می کرد و در انتها بسیار از نتیجه راضی بودم و ارتباط خوبی برقرار می کردم. البته به هیچ وجه نمی شود منکر دانش ، تجربه و هنر همکاران وطنی خود شد که همیشه قدران زحمات و انتقال تجربیاتشان در کارهای مختلف به خودم هستم.

جایی گفته اید معمولا بین بد و بدتر انتخاب نمی کنم و همیشه سعی کرده ام بهترین انتخاب ها را داشته باشم. حالا که کارنامه تان را نگاه می کنید بینشان هیچ انتخاب بدی نمی بینید؟

در سینمای ما بازیگر پیشگو نیست ، بلکه نهایتا براساس تجربه ، هوش و ارزیابی در لحظه تصمیم می گیرد. فیلمنامه خوب و متفاوت برای فرار از تکرارها ، کارگردان خوب و یک گروه درجه یک و حرفه ای عواملی هستند که بازیگر را برای پذیرش یک نقش نه تنها راضی ، بلکه تشویق می کنند. اما این که خروجی اثر چه خواهد شد و تماشاگر با آن چه برخوردی خواهدکرد پیش بینی اش برای بازیگر کار دشواری است.

عکس ساره بیات در خارج از کشور

عکس ساره بیات در خارج از کشور

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

عکس ساره بیات و خواهرش سروین بیات و شوهر خواهرش رضا قوچان نژاد

عکس ساره بیات و خواهرش سروین بیات و شوهر خواهرش رضا قوچان نژاد

عکس عروسی سروین بیات و رضا قوچان نژاد

عکس عروسی سروین بیات و رضا قوچان نژاد

عکس ساره بیات و مهناز افشار

عکس ساره بیات و مهناز افشار

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات


فیلم های سینمایی ساره بیات
ردیف سال عنوان کارگردان
14 1396 خانه تاریک روح الله حجازی
13 1395 زرد مصطفی تقی زاده
12 1395 بیست و یک روز بعد سید محمدرضا خردمندان
11 1395 لابی محمد پرویزی
10 1394 آااادت نمی کنیم ابراهیم ابراهیمیان
9 1393 محمد رسول الله مجید مجیدی
8 1393 ناهید آیدا پناهنده
7 1393 خداحافظی طولانی فرزاد مؤتمن
6 1392 خواب زده ها فریدون جیرانی
5 1392 ساکن طبقه وسط شهاب حسینی
4 1392 فصل فراموشی فریبا عباس رافعی
3 1392 لامپ 100 سعید آقاخانی
2 1389 جدایی نادر از سیمین اصغر فرهادی
1 1385 مقلد شیطان افشین صادقی

فیلم های تلویزیونی ساره بیات

سریال :

 • یک مشت پر عقاب
 • بی گناهان
 • تباهی
 • عاشقانه

تله فیلم :

 • بانو
 • مرگ یک شاعر
 • ریسمان سبز
 • ترانه پائیزیی
 • شیفت شب

 


جوایز و افتخارات ساره بیات
سال جایزه رده اثر نتیجه
1389 بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر بهترین بازیگر نقش مکمل زن جدایی نادر از سیمین برنده
1390 جشنواره فیلم برلین خرس نقره ای بهترین بازیگر زن به همراه لیلا حاتمی ، سارینا فرهادی ، کیمیا حسینی برنده
1391 انجمن منتقدان فیلم لندن بهترین بازیگر نقش مکمل زن برنده
جشنواره بین المللی فیلم پام اسپرینگز بهترین بازیگر زن برنده
1394 جشنواره بین المللی فیلم نارا بهترین بازیگر زن ناهید نامزدشده
جشنواره بین المللی فیلم راوی فصل فراموشی فریبا برنده
جشنواره بین المللی فیلم تیبورون برنده
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر آااادت نمی کنیم نامزدشده
1395 جشنواره بین المللی کوئینز فصل فراموشی فریبا برنده
1396 هفدهمین جشن حافظ (دنیای تصویر) بهترین بازیگر زن درام سریال عاشقانه برنده

ساره بیات تماشاگر بازی پرسپولیس در استادیوم ابوظبی

ساره بیات تماشاگر بازی پرسپولیس در استادیوم ابوظبی

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

عکس ساره بیات و محمد رضا گلزار

عکس ساره بیات و محمد رضا گلزار

عکس ماشین ساره بیات

عکس ماشین ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

عکس ساره بیات و بهرام رادان و بهاره کیان افشار و ...

عکس ساره بیات و بهرام رادان و بهاره کیان افشار و ...

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات

ساره بیات - بیوگرافی کامل و عکسهای ساره بیات


منبع : ساره بیات ویکیپدیا/ساره بیات فیسبوک/ساره بیات اینستاگرام/صفحه شخصی ساره بیات

 

این مطلب مفید بود؟
(9 رای)
91.2%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی