در ادامه با زندگی نامه کامل امیر علی نبویان بمجری تلویزیون به همراه عکسهای خانوادگی با همسرش بهار نورورز پور با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگی نامه امیر علی نبویان و همسرش(Amirali Nabavian)

  • نام : امیرعلی نبویان
  • زادروز : 2 فروردین 1359 آمل
  • محل زندگی : تهران
  • تحصیلات : لیسانس مهندسی برق از دانشگاه دانشگاه مازندران
  • پیشه : مجری تلویزیون ، نویسنده ، بازیگر
  • سال های فعالیت : از 1389 تا به اکنون
  • همسر : بهار نوروز پور(متولد 22 فروردین 1360)
  • والدین : مرسده نورزاد و نصرالله نبویان
  • خویشاوندان : مسعود فروتن(دایی) و البرز نبویان( برادر)

بیوگرافی کامل امیر علی نبویان

کودکی امیرعلی نبویانبیوگرافی امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپوربیوگرافی امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

کودکی امیرعلی نبویان

امیرعلی نبویان (زاده 2 فروردین 1359، آمل) نویسنده ، مجری و بازیگر ایرانی می باشد.وی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه مازندران بوده و شهرتش را از برنامه تلویزیونی رادیو هفت بدست آورد.

او علاوه بر اجرا در برنامه های تلویزیون ، نویسنده خوبی نیز می باشد و چهار کتاب شامل مجموعه قصه های امیرعلی ((1٫2٫3٫4)) از وی منتشرشده و در بازار وجود دارد.

همسر او بهار نوروز پور قائم مقام مدیرعامل آژانس تبلیغاتی است.

همسر نبویان قبل از ازدواج ، بیماری سرطان را پشت سر گذاشته است.

 امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

فعالیت های نبویان

اولین تجربه بازیگری خود را در سریال نوشدارو بدست آورد. وی در برنامه رادیو هفت نیز حضور داشته است.وی در کارنامه خود مجری گری در رادیو هفت ، خوشا شیراز ، صد برگ را داشته است. او همچنین توانسته در مسابقه لباهنگ خندوانه با اجراهای خود نظرات زیادی را جلب نماید. او دراین مسابقه ترانه های محسن چاوشی را خواند.

او با بالاترین رای به مرحله فینال لباهنگ رسید. او در پایان مسابقه لباهنگ اول شد. وی نویسنده کتاب قصه های امیرعلی نیز هست.

او در گفت و گویی اعلام کرد قصد دارد حضور بیشتری در فیلم ها داشته باشد.

گفتگویی صمیمانه با نبویان و همسرش

فقط دعا می کردم

امیرعلی نبویان در این باره به “زندگی ایده آل” گفت : تنها چیزی که از بهار می دانستم این بود که یک دوره سخت شیمی درمانی را پشت سر گذاشته بود. این مساله شیمی درمانی را هم زمانی فهمیدم که یک روز در شرکت جلسه داشتیم. یک نفر پیشنهادی را مطرح کرد و بهار گفت مثل من که یک دوره شیمی درمانی می کردم.

وی ادامه داد : شرایط بیماری بهار طوری بود که خیلی امیدی وجود نداشت. بهار دارو مصرف می کرد و من هم فقط دعا می کردم و خانواده ها در جریان نبودند و تنها امیدمان عشق بود و ایمان و بالاخره موفق شدیم.

نبویان درباره پیشنهاد ازدواج به همسرش گفت : در لوکیشن داخلی بودیم یعنی در راهروی شرکت و البته من فکر کردم اگر پیشنهاد دهم با واکنش بدی مواجه نمی شوم…

نبویان افزود : لحظه بسیار بزرگی برایم بود و وقتی پیشنهاد دادم گریه کردم! همان موقع تفالی به حافظ زدم و این مطلع آمد که :

گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس

 امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

در شرکت اتاقی مخصوص برای رفع دلتنگی داریم!!!

این مجری طناز درباره شرایط کار با همسرش بعد از ازدواج اظهار داشت : در شرکت بهار اتاقی داریم که اوقاتی که دلمان برای هم تنگ میشود به آن اتاق می رویم و برای رفع دلتنگی به هم نگاه می کنیم!!! در محیط کار جدیت خودمان را داریم اما لحظه های خصوصی خود را هم دارین.

 امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

بهار نوروز پور : امیرعلی کپی رایتر ماست

بهار نوروزپور همسر نبویان درباره آشنایی با همسرش بیان داشت : من یک شرکت تبلیغاتی دارم که یک بخش ایده پردازی دارد. در این بخش امیرعلی به عنوان کپی رایتر ما بود و به همین دلیل معاشرت بیشتر شد و تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم.

وی خاطرنشان ساخت : یکی از وجوه مشترکمان این است که هیچ کدام عروسی دوست نداشتیم اما چند بار ماه عسل رفتیم. اگر برنامه هایمان جور شود زمستان به فرانسه می رویم.

 امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

زمینه فعالیت هایی که در حال حاضر مشغول آن هستید چقدر در کودکی تان فراهم بوده؟ چقدر در کودکی به نویسنده شدن و قصه گویی فکر می کردید؟

آرزوهای بچگی من خیلی متفاوت و متنوع بوده اند. یکی از آنها این بود مثلا مجری یا گوینده برنامه صبح جمعه با شما بشوم. یا مثلا آرزوی دیگرم این بود که گزارشگر مسابقات فوتبال شوم. یادم می آید تمام فوتبال ها را گزارش می کردم ، صدای تلویزیون را می بستم و خودم شروع می کردم به گزارش کردن. در زمان نونهالی من فضا این طور نبود که با یک کلیک در فضای اینترنت بتوانید اسم تمام فوتبالیست های دنیا را با شماره شناسنامه و تاریخ تولد و نام پدر و محل سکونتشان در بیاورید.

خانواده تان چقدر در تشویق و ترغیب شما به دنیای نویسندگی نقش داشتند؟

پدر من از ابتدا موافق نبود که من در کلاس های بازیگری ثبت نام کنم و دوست داشت مهندس شوم اما من دوست داشتم علاقه خودم را پیگیری کنم. پدرم هم با وجود اینکه نظرها و دلایل مخالفتش را به من گفت سد راهم نشد اما مادرم از بچگی همیشه به من می گفت برو دنبال آن کاری که دوست داری و هنوز هم این را می گوید. از روز اول هم با مادرم درباره انتخاب این مسیر کوچک ترین مشکلی نداشتم اما بعد از اینکه اولین اتفاق خوب برای من افتاد و پدرم با بازخورد عجیب مردم- که کارهایم را دوست داشتند- روبرو شد خودش یکی از پر و پا قرص ترین طرفدارانم شد.

فکر می کنید مخاطب قصه هایی که می نویسید ، چه طیف افرادی هستند؟

وقتی به عنوان نویسنده داستانی را می نویسید حدس می زنید که یک جامعه هدف داشته باشید. جامعه هدفی که من با نوشتن قصه هایم داشتم افراد 18-17 ساله تا حدود 35 سال بود اما واقعیت این است که بازخوردهایی که گرفتم خیلی فراتر از آن چیزی بود که فکر می کردم و آدم هایی را در سن وسال خیلی بالاتر یا حتی کمتر دیدم که علاقه مند بودند داستان های من را بخوانند و طرفدار آنها شوند. این قضیه واقعا برای من مایه مباهات است. البته این موضوع تنها چیزی نیست که من به آن افتخار می کنم. من به لطف خدا ، تاکید می کنم به لطف خدا توانستم خیلی ها را برای اولین بار با کتاب خودم به مطالعه علاقه مند کنم. درواقع می خواهم بگویم فضای آنها فضایی برای مطالعه و کتاب خواندن و کتاب خریدن نبوده اما برای اولین بار قصه های امیرعلی را خریدند و این موضوع برایم خیلی افتخار است.

 امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

یعنی معتقدید جرقه مثبتی را در ذهن بعضی ها برای کتاب خواندن زدید؟

در مورد برخی این طور بوده؛ کسانی که اهالی کتاب هستند که همیشه کتاب می خوانند واز دنیای اطرافشان تحلیل دارند و افراد به نظر باسوادتری هستند ، البته نه اینکه خدای ناکرده آنهایی که کتاب نمی خوانند بی سواد هستند. منظورم این است آنها با سوادتر هستند اما عده ای بودند که اساسا با این فضا بیگانه بودند و دعوت آنها برای کتاب خواندن برای من بسیار مایه افتخار است. امیدوارم جامعه کتاب بتواند کاری کند که ضمن رعایت اصول و ارزش های قصه نویسی خودش را هم به این افراد نزدیک کند.

درباره نمایشنامه ای که نوشتید (ناگهان پیت حلبی) هم این اتفاق افتاد و فکر می کنم خیلی ها به دلیل پیگیری قصه های امیرعلی مشتاق شدند آن کار را هم ببینند. درست است؟

درست است. درباره نمایشی هم که نوشتم همین اتفاق افتاد و خیلی ها پایشان به سالن تئاتر باز شد آن هم باری اولین بار ، چون متعجب بودنشان از صحنه و فضای تئاتر را می دیدم این را می گویم. البته این موضوع نباید ذهنیت خیلی عجیب و غریبی را برای من یا هر فرد دیگری به وجود آورد ، چون بر فرض که هر سالن 200 صندلی داشته باشد که ندارد و 30 شب هم کاملا برای اجرا بروی ما راجع به 6 هزار نفر از جمعتی 14- 13 میلیونی پایتخت حرف می زنیم و این رقم بسیار ناچیز است.

 امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

اصلا چطور شد که یک نمایش با نمایشنامه ای از شما روی صحنه رفت؟

واقعیت این است که من باز هم یک قصه نوشته بودم نه یک نمایشنامه. این قصه را سال های سال در ذهنم مرور کردم ، تغییر دادم ، تجربه کردم ، آزمون و خطا کردم و در نهایت قرار شد به عنوان یک نمایشنامه روی صحنه برود. جالب است بدانید که ساختار این قصه قبل از قصه های امیرعلی در ذهن من شکل گرفته بود. درواقع این موضوع مربوط به قبل از 4-3 سال پیش است.

من در این مدت خیلی تجربه و مطالعه کردم و برای تبدیل شدن قصه ام به نمایشنامه ودریافت نکاتی مثل حفظ ریتم ، قراردادن نکاتی که به کارگردان اجازه کارگردانی و به بازیگر اجازه بازیگری بدهد و به طور کلی نکاتی که نمایشنامه را از یک قصه متمایز می کند ، خیلی کتاب خوانم و در نهایت قصه ام به نمایشنامه تبدیل شد و کوروش سلیمانی عهده دار دراماتوری آن شد.من اساس این قصه را برای یک کتاب صوتی نوشتم که به زودی منتشر خواهدشد.

 امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

امیرعلی نبویان و همسرش بهار نوروزپور

چقدر به شانس معتقدید و فکر می کنید در مسیری که قدم برداشته اید خوش شانس بوده اید؟

زندگی من مثل زندگی بقیه آدم های معمولی است. خیلی از اتفاق هایی که من از سر گذرانده ام همه آدم های دیگر هم گذرانده اند. فرصتی که در اختیار من قرار گرفت می تواند در اختیار خیلی های دیگر هم قرار بگیرد ، اما اینکه بتوانم با منصور ضابطیان و محمد صوفی کار کنم فرصتی طلایی بود که مسعود فروتن آن را به وجود آورد. اما یک موضوع وجود دارد که برایم خیلی اهمیت دارد و از همه کسانی که مصاحبه ام را می خوانند خواهش می کنم آن را به حساب غرور نگذارند؛ شما اگر بخواهید برنامه ای بسازید که کسی آن را نگاه نکند باید آن را در شبکه آموزش بسازید و ساعت 11 شب هم پخش شود ، که حالا ساعت 10 تا 11 پخش می شود ، من در یک آیتم مهجور از چنین برنامه ای فرصت پیدا کردم هفته ای 10 دقیقه قصه تعریف کنم.

خدا خیلی خواست که اتفاق خیلی خوبی برایم بیفتد واز او ممنونم. امیدوارم لایقش باشم. اما این را هم نباید فراموش کنیم؛ خیلی از ما در خانه می نشینیم و غر می زنیم و مدام شکایت می کنیم بدون اینکه کوچک ترین تلاشی کنیم. چون معتقدیم همه ، جای ما را در دنیا تنگ کرده اند ، اما من فکر نمی کنم هیچ احدی جای هیچ کس را در دنیا تنگ کرده باشد. این خود ما هستیم که باید دست به کار شویم و اگر حرفی داریم باید بگوییم و اگر به درد کاری می خوریم باید آن را صاحب شویم. متاسفانه خیلی از ما عادت کرده ایم کمی ها و کساتی های خودمان را گردن اتفاق ها و تقدیر و این و آن بیندازیم. به نظرم باید الان که جوان هستیم کار کنیم و از زمین خوردن و شکست خوردن نترسیم.


منبع : جستجوگر نم نمک/اینستاگرام امیرعلی نبویان و بهار نوروزپور

این مطلب مفید بود؟
(21 رای)
84.8%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.