ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل زهرا دلشاد شاعر ، ترانه سرا و داستان نویس ایرانی به همراه عکس های خانوادگی و شخصی زهرا دلشاد با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه زهرا دلشاد(Zahra Delshad)

  • نام اصلی : زهرا دلشاد
  • متولد : 28 مرداد 1365 ارومیه
  • زمینه فعالیت : ادبیات
  • پیشه : شاعر ، ترانه سرا و داستان نویس
  • مدرک تحصیلی : کارشناسی روانشناسی عمومی
  • سال های فعالیت :
  • قد : 165 سانتی متر

بیوگرافی کامل زهرا دلشاد

زهرا دلشاد متولد 28 مرداد 1365 در ارومیه شاعر ، ترانه سرا و داستان نویس ایرانی است.بیوگرافی زهرا دلشاد با نام هنری (آرشیدا)بیوگرافی زهرا دلشاد با نام هنری (آرشیدا)

زهرا دلشاد - Zahra Delshad

زهرا دلشاد - Zahra Delshad

مدرک تحصیلی او کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور پردیس است ولی به گفته خودش هیچ گاه مدرک دانشگاه به کارش نیامده است.

از دوران راهنمایی شعر ، ترانه و داستان می نوشت و از 22 سالگی در محافل ادبی و شاعرانه شرکت میکرد با اینکه اشعار و نوشته هایش گاهی در مطبوعات چاپ میشد ولی به گفته خودش از آنجایی که هیچگاه نمی دانست از زندگی چه میخواهد مدام نوشتن را رها میکرد ولی از سال 1395 به طور حرفه ای وارد عرصه نویسندگی و ترانه سرایی شد ... اساتید بزرگی همچون ترانه مکرم ، مهشاد عرب و علی کمارجی در زمینه ترانه سرایی داشت ...

زهرا دلشاد

اولین ترانه او در بهمن ماه 1395 با صدای رهی عبدالهی با عنوان ایران من از صدا و سیمای استان اصفهان پخش شد و پس از آن با خوانندگان دیگری کار کرد و اولین کتابش رمانی بود با عنوان من و ما که از انتشارات نامه مهر و در سال 1397 روانه بازار کتاب شد و دومین کتابش مجموعه داستان ساعت 6 عصر بود که سال 1398 از همین انتشارات به چاپ رسید و کتاب دیگری با عنوان طهرون که یک مجموعه ترانه است را در دست چاپ دارد؛ علاوه بر این ها ایشان در سال 1396 در جشنواره بغض های خاموش که داوری اش بر عهده پریا حیدری بود و موضوعش کودکان کار بود مقام سوم را در زمینه داستان کوتاه کسب کرد.

خانواده

پدرش به رحمت خدا رفته ولی مادرش در قید حیات است؛ دو برادر دارد که ازدواج کرده اند؛ وابستگی شدیدی به مادرش دارد در حدی که نمی تواند هرگز او را تنها بگذارد؛ از خانواده اش راضی است و همیشه می گوید با اینکه خانواده ام نسبتاً مذهبی و سنتی هستند ولی در عین حال بسیار روشنفکرند و مرا را مورد حمایت قرار می دهند.

زهرا دلشاد

خلاقیت در کودکی

در دوران کودکی بیشتر اوقات تنهایی بازی میکرد و همین موجب خلاقیت او گشت. بازی های او با بسیاری از همسالانش فرق داشت؛ مثلا رادیو بازی میکرد اینطور که ادای مجری ها و بازیگر ها را درمی آورد و صدایش را ضبط میکرد یا در حیاط به تنهایی نقش چند آدم را بازی میکرد و به گونه ای به اجرای نمایش انفرادی می پرداخت؛ او همیشه علاقه بسیاری به بازیگری داشت و هنوز هم دارد ولی به دلایلی نتوانست واردش شود؛ البته سال 1398 در یک موزیک ویدئو بازی کرد که چندان دیده نشد ولی همیشه آرزو دارد حتماً روزی در یک فیلم یا سریال خوب و در کنار بازیگران حرفه ای بازی کند و این حرفه را هم تجربه کند.

زهرا دلشاد

وضعیت ازدواج و همسر زهرا دلشاد

مجرد است و به گفته خودش از آنجایی که در انتخاب همسر معیارهای سرسختانه ای دارد احتمال اینکه زندگی مشترک را تجربه کند کم است.

زهرا دلشاد

اوقات فراغت و تفریحات

گاهی ورزش میکند ، پیاده روی را دوست دارد ، گاهی به سینما و تاتر میرود ، کنسرت رفتن را خیلی دوست دارد ، همچنین سفر ، پارک ، کافه و رستوران رفتن با مادرش و دوستانش از تفریحات اصلی او است ... گاهی هم در اوقات فراغتش به نواختن سازهای کالیمبا و چنگ رومی می پردازد.

پیج اینستاگرام

زهرا دلشاد


منابع : نم نمک | زهرا دلشاد اینستاگرام/ زهرا دلشاد فیسبوک/civh ngahn /صفحه شخصی زهرا دلشاد/زهرا دلشاد ویکی پدیا/ زهرا دلشاد تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نظر دادن

1 نظر

  • مهتاب دوشنبه, 23 بهمن 1402 23:34 توسط مهتاب

    عالی بود ممنون