ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل طلا معتضدی نویسنده سینما ، تئاتر و تلویزیون به همراه عکس های خانوادگی و فیلمشناسی طلا معتضدی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه طلا معتضدی و همسرش(Tala Motazedi)

  • نام اصلی : طلا معتضدی
  • متولد : 27 اردیبهشت 1359 تهران
  • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
  • پیشه : نویسنده
  • مدرک تحصیلی : ادبیات نمایشی
  • خواهر : نگین معتضدی
  • قد : 160 سانتیمتر

بیوگرافی کامل طلا معتضدی

طلا معتضدی متولد 27 اردیبهشت 1359 در شمیران فیلمنامه و نمایشنامه نویس ایرانی است.بیوگرافی طلا معتضدی بازیگر و همسرش + زندگینامهبیوگرافی طلا معتضدی بازیگر و همسرش + زندگینامه

طلا معتضدی - Tala Motazedi

طلا معتضدی - Tala Motazedi

مادرش را سالهاست که از دست داده ، کارشناسی با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا ، دانشگاه تهران است ، او خواهر نگین معتضدی بازیگر سینما و تلویزیون است.

مادر طلا معتضدی

مادر طلا معتضدی

الگوی خواهر

وی که 4 سال از خواهرش نگین بزرگتر است الگوی اصلی نگین در روی آوردن به عرصه هنر و بازیگری است.

عکس های اینستاگرام طلا معتضدی

عکس های اینستاگرام طلا معتضدی

علاقه به نوشتن از کودکی

عشق به کتاب از همان بچگی در من بود. در خانه یک کتابخانه نسبتا بزرگ داشتیم کما اینکه باید 4 سال منتظر می ماندم تا خواهری به اسم نگین وارد زندگی ام شود که بتوانم با او بازی کنم. به همین خاطر آن بازی ها را با کتاب ها انجام می دادم. کم کم به سمت خواندن کتاب گرایش پیدا کردم و دراین راه مادرم مشوق من بود. برای هر دوی ما کتاب می خواند ، پدرم نیز همین طور. خواهرش طلا را از کودکی با کتاب دیده است و میگوید : «از زمانی که یادم می آید طلا بود و کتاب».

وضعیت ازدواج و همسر طلا معتضدی

از وضعیت ازدواج و همسر طلا معتضدی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

وضعیت ازدواج و همسر طلا معتضدی

زندگینامه طلا معتضدی و همسرش

از بازیگری تا نویسندگی در دانشگاه

در دانشگاه تردید کردم که من اصلا نمی توانم بازی کنم. معلم بازیگری ما خانم مهتاب نصیرپور بود. خیلی هم از دست من شاکی بود. تا اینکه آخر آن ترم آقای نادری آمدند به ما درس بدهند و این شد که ایشان یکباره گفتند : «هرکس یک نمایشنامه بنویسد.» وقتی من نمایشنامه ام را نوشتم ، بالاترین نمره آقای نادری یعنی 19٫75 را گرفتم. آقای نادری گرایش مرا انتخاب کرد و گفت : تو باید ادبیات نمایشی بخوانی.

طلا معتضدی و مهتاب کرامتی

طلا معتضدی و مهتاب کرامتی

تفاوت با خواهرش

شخصیت من نسبت به نگین درونگراتر بود. نگین انگار متولد شده بود که بازی کند. حتی از بچگی در عکس ها خوب می ایستاد و فتوژنیک بود اما من اصلا آن طور نبودم. برای همین در دانشگاه تردید کردم که من اصلا نمی توانم بازی کنم. معلم بازیگری ما خانم مهتاب نصیرپور بود. خیلی هم از دست من شاکی بود. تا اینکه آخر آن ترم آقای نادری آمدند به ما درس بدهند و این شد که ایشان یکباره گفتند : «هرکس یک نمایشنامه بنویسد.

نگین معتضدی و خواهرش طلا معتضدی

نگین معتضدی و خواهرش طلا معتضدی

خواهرم شخصیت نوشته هایم است

من هر کاری را که می نویسم نگین را در آن می بینم اما در نهایت بستگی به کارگردانی دارد که کار را می سازد و اینکه چقدر دست مرا در این مورد باز بگذارد یا نگذارد. گاهی بازیگران کارها توسط یک نفر انتخاب می شوند که دوست ندارد کسی در آن دخالتی داشته باشد.

طلا معتضدی و مهدی گلستانه

طلا معتضدی و مهدی گلستانه


منابع : نم نمک | طلا معتضدی اینستاگرام/ طلا معتضدی فیسبوک/ صفحه شخصی طلا معتضدی/طلا معتضدی ویکی پدیا/ طلا معتضدی تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(19 رای)
62.2%

نظر دادن