ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل علیرضا فتحی بدلکار سینما و تلویزیون به همراه عکس های خانوادگی و فیلمشناسی علیرضا فتحی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه علیرضا فتحی و همسرش(Alireza Fathi)

  • نام اصلی : علیرضا فتحی
  • متولد : 3 آبان 1332 تهران
  • مرگ : 18 شهریور 1400
  • علت مرگ : بیماری کرونا
  • زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
  • پیشه : بدلکار
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت : 1362 تا 1399
  • قد :
  • والدین : غلامرضا

بیوگرافی کامل علیرضا فتحی

علیرضا فتحی متولد 3 آبان 1332 در تهران بدلکار سینما و تلویزیون است.بیوگرافی علیرضا فتحی بدلکار و همسرش + فرزندانبیوگرافی علیرضا فتحی بدلکار و همسرش + فرزندان

علیرضا فتحی - Alireza Fathi

علیرضا فتحی - Alireza Fathi

بدلکاری و طراح بدلکاری

مرحوم علیرضا فتحی در آثاری همچون نهنگ آبی ، محمد رسول الله ، خفه گی ، شهرزاد ، بادیگارد ، من دیه گو مارادونا هستم ، سیزده 59 و عملیات 125 به عهوان بدلکار فعالیت داشته است.

فتحی علاوه بر بدلکاری به عنوان طراح بدلکاری ، جلوه های ویژه میدانی ، مسئول جلوه های ویژه میدانی و مسئول جلوه های ویژه بصری سینما و تلویزیون ، در آثاری همچون سریال تلویزیونی شمعدونی ، سریال تلویزیونی زمانه و سریال تلویزیونی آسمان من فعالیت داشته است.

علیرضا فتحی و فریدون جیرانی

 علیرضا فتحی و فریدون جیرانی

علاقه از کودکی

از کودکی به این حیطه علاقه مند بودم و یادم است که از پنج سالگی می رفتم بالای ارتفاع و خودم را به پایین پرت می کردم. در سن 13 سالگی وارد حیطه ورزش شدم و از کشتی شروع کردم و بعد وارد رشته های دیگر شدم. ضمن اینکه دوره های بازیگری را نیز گذراندم در چندین فیلم نیز بازی کرده ام. در سریال ها و فیلم هایی چون مختارنامه ، بوعلی سینا و. . . بازی کردم و الان هم پیشنهاد بازی داشتم.

علیرضا فتحی بدلکار

علیرضا فتحی بدلکار

شروع فعالیت

زنده یاد علیرضا فتحی فعالیت هنری خود را از سال 62 با سریال تلویزیونی سربداران شروع کرده و بطور حرفه ای از سال 1389 در سریال عملیات 125 به کارگردانی مسعود آب پرور به عنوان جلوه های ویژه میدانی وارد بدلکاری شد.

عکس های علیرضا فتحی

عکس های علیرضا فتحی 

تاسیس تیم بدلکاری خبیر

مدت 20 سال به عنوان بدلکار در سینما فعالیت داشتم و با شروع سریال مختارنامه یک تیم با عنوان “گروه بدلکاران خیبر” تشکیل دادم و به ثبت وزارت ارشاد نیز رسید. سپس همین تیم به عنوان طراح بدلکاری مختارنامه مشغول به کار شد.

از سال 82 و با شروع سریال مختارنامه از تعداد زیادی افراد تست گرفتم و چیزی حدود 50 نفر تأیید شدند که از همین تعداد در مجموعه استفاده کردیم.

پس از آن که افراد اصلی ام را شناختم و متوجه شدم که همین ها برای ادامه این روند و اعضای ثابت گروه بهترین هستند گروه خیبر را تشکیل دادم. در کل معتقدم باید این گروه تشکیل می شد و از این مهم تر باید بدلکاری سر و سامانی می گرفت. گروه خیبر اولین گروه مجوزدار در ایران بود. در ادامه موفق شدم که مجوز آموزش بدلکاری را هم بگیرم.

عکس های اینستاگرام علیرضا فتحی

عکس های اینستاگرام علیرضا فتحی

وضعیت ازدواج و همسر علیرضا فتحی

از وضعیت ازدواج و همسر علیرضا فتحی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

علیرضا فتحی و مژگان صادقی

علیرضا فتحی و مژگان صادقی

درگذشت

علیرضا فتحی ، بدلکار باسابقه سینما که بیماری زمینه ای کلیوی داشت در تاریخ 18 شهریور 1400 براثر کرونا از دنیا رفت.

عکس های شخصی علیرضا فتحی

عکس های شخصی علیرضا فتحی


منابع : نم نمک | علیرضا فتحی اینستاگرام/ علیرضا فتحی فیسبوک/ugdvqh tjpd/ صفحه شخصی علیرضا فتحی/علیرضا فتحی ویکی پدیا/ علیرضا فتحی تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن