در ادامه مناسبت شمسی امروز و مناسبت میلادی امروز و مناسبتهای امروز و مناسبت امروز به میلادی و مناسبت های جهانی امروز و تاریخ قمری امروز در تقویم میلادی و مناسبت های ایرانی امروز و تولدها و درگذشت های مهم امروز و شخصیت های امروز را در نم نمک ببینید.

تمام مناسبت ها و رویدادهای امروز در تقویم شمسی و میلادی در ایران و جهان

امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ هجری شمسی برابر است با 3 ژوئن 2020 میلادی و برابر است با الأربعاء 11 شوال 1441 هجری قمری ، در ادامه به بررسی رویدادها و زادروزها و مرگ ها در تاریخ امروز در نم نمک می پردازیم. مناسبت های امروز در تقویم شمسی ، میلادی و جهانیمناسبت های امروز در تقویم شمسی ، میلادی و جهانی

مناسبتهای تقویم هجری شمسی

تمام مناسبت ها و رویدادهای امروز در تقویم شمسی

مناسبت های امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

زادروز
 • ۱۳۰۷ - سید موسی صدر، روحانی و رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان.
 • ۱۳۵۵ - حمیدرضا حامی، خواننده
 • ۱۳۵۸ - هانیه توسلی، بازیگر
 • ۱۳۶۱ - مهدی سلوکی، بازیگر
درگذشت
 • ۱۳۶۸ - سید روح الله خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران (زاده ۱۲۸۱)
 • ۱۳۹۱ - مصطفی علیمدد، چهره ماندگار حسابداری ایران (زاده ۱۳۱۵)

مناسبتهای تقویم میلادی

تمام مناسبت ها و رویدادهای امروز در تقویم میلادی

مناسبت های امروز 3 ژوئن 2020

رویداد
 • ۱۰۹۸ - کشتار و غارت انطاکیه بدست صلیبیون پس از تصرف انطاکیه در جریان نخستین جنگ صلیبی
 • 2018 - اولین سال اعلام روز جهانی دوچرخه سواری سازمان ملل سوم ژوئن ۲۰۱۸ برابر با ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ اولین سال روز جهانی دوچرخه سواری است. و از تمامی فعالان فرهنگ دوچرخه سواری می خواهد که در این تاریخ ، اولین روز زندگی خود را با دوچرخه تجربه نمایند تا حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه پوشش همگانی یابد. برزیل و بلژیک برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در حال حاضر مراحل جدیدی را وارد شده اند . که سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد روز جهانی دوچرخه سواری در جهان است. این قطعنامه که در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۱۸ در ۷۲ جلسه منظم مجمع عمومی سازمان ملل متحد مورد بحث قرار گرفت، با توافق ۱۹۳ کشور عضو تصویب شد. دکتر برنارد انسینک، دبیر کل اتحادیه دوچرخه سواری جهانی (WCA) و فدراسیون دوچرخه سواری اروپا (ECF) که از سال ۲۰۱۶ برای تصویب روز جهانی دوچرخه سازمان ملل متحد را هدف قرار داده است، بسیار از این اعلامیه خوشحال است. “دوچرخه سواری یک منبع برای منافع اجتماعی، اقتصادی و محیط زیست است که مردم را با هم متحد می کند. این اعلامیه سازمان ملل متحد، تأییدیه استفاده از دوچرخه سواری برای اهداف توسعه پایدار است. “ WCA و ECF یک سند را برای سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ ارائه دادند که در آن نشان داده شده است که دوچرخه سواری به طور مستقیم با حداقل ۱۲ مورد از اهداف توسعه پایدار مرتبط است.
زادروز
 • ۱۳۱۹ ـ ابن معتوق، شاعر و واعظ عراقی.
درگذشت
 • ۱۹۲۴ ـ فرانتس کافکا، نویسنده چکی.
 • 2016 - محمد علی کلی، بوکسور آمریکایی
این مطلب مفید بود؟
(5 رای)
96%
مناسبت های امروز در تقویم شمسی ، میلادی و جهانی
4.8
out of
5
(
6
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,810