ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اگر میخواهید یک کمدین موفق شوید و یک استندآپ کمدی بی نظیر را اجرا کنید باید ترفندهای مهم اجرای استندآپ کمدی را بدانید.

چگونه برای اجرای یک استندآپ کمدی آماده شویم

استندآپ کمدی یک معقوله سخت و پیچیده در دنیاست ، اما کاری سرگرم کننده و به طور بالقوه حرفه ای سرگرم ساز است. اگر میخواهید یک کمدین شوید-چه آماتور و چه حرفه ای- این کار را باید با ایجاد یک فهرست کوتاه شروع کنید : استندآپ کمدی را با روشهایی ساده بیاموزید + تصاویراستندآپ کمدی را با روشهایی ساده بیاموزید + تصاویر

حداقل 5 دقیقه وقت برای جوک ها بزارید.

روی رساندن پیامتان کار کنید.

زمان کار کمدیتان و شخصیتان روی صحنه را تمرین کنید.

می توانید با انجام اجراهایی یک بار در هفته شروع کنید ، که به طور کلی یک مخاطبان دوستانه ای را برایتان ایجاد میکند.

اگر مایل به انجام حرکت در کمدیتان هستید ، نیاز به شروع به صحبت با مدیران باشگاه کمدی و پیدا کردن راه هایی برای رسیدن به برنامه ای عملی دارید.

آمادگی برای اجرای استندآپ کمدی با چند ترفند ساده

بخش اول : آماده سازی متن استندآپ کمدی

 

1.جوک های تحسین برانگیز بنویسید :

 

افکار خنده دار خود را به عنوان کمدی و نمایشی خنده دار ، یادداشت کنید ، و یا اتفاقات عجیب و غریب اطرافتان را که به طرز عالیی خنده دار به نظر می آیند را یادداشت کنید.

در این مرحله شما نیازی به نوشتن کامل جوک ها ندارید ، فقط کافی است موقعیت ها ، خطوط و یا داستان های قدیمی خود را که به نظر برای اجرا در آینده جالب میایند را یادداشت کنید.

اگر شما نمی خواهید یک دفترچه یادداشت نگه دارید ، بسیاری از گوشی های هوشمند دارای دفترچه یادداشت هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

 استندآپ کمدی

اجرای یک استندآپ کمدی خوب نیاز به آموزش دارد

2. یک یا دو ایده خنده دار را به یک جوک و شوخی تبدیل کنید.

بر اساس آنچه که به نظرتان خنده دار است ، شروع به نوشتن جوک های طولانی و داستان های جالب کنید.

به دنبال روش هایی باشید که می توانید اتفاقات را با شیوه های شگفت انگیزی ، عجیب و غریب و جالبی بتوانید ارائه دهید.

یک حرکت معمول در شوخی و جوک نوشتن این است که مخاطبان را به یک جهتی هدایت کنید و سپس آنها را با تغییر دادن مسیر ، سورپرایز کنید.

 

استندآپ کمدی

انتخاب ایده ها در استندآپ کمدی بسیار مهم است

این فرآیند را بیش از پیش تکرار کنید : یک ایده خنده دار از مشاهداتتان به وجود بیاورید ، آن را با ایده های خنده دار مشابه جفت کنید و یک جوک و یا حکایتی کامل بنویسید.

 

برای مثال ، اگر شما از گیر افتادن در ترافیک متنفر باشید و شب بعد به تاریخ بدی رسیدید ، می توانید این را به یک جوک تبدیل کنید و بگویید که چگونه ترافیکی بد در تاریخی بد در شهر شما اتفاق می افتد.

 

3.کمدی های بقیه کمدین ها را تماشا کنید و گوش دهید-به خصوص استندآپ کمدی- و می توانید یک درس خوب از اجزای سازنده کار را یاد بگیرید.

به باشگاه کمدی محل خود (به ویژه) کمدین های خاص بروید.

توجه کمدین ها را به خود جلب کنید : توجه داشته باشید که آنها چگونه جوک های خود را به اشتراک می گذارند ، چگونه از یک موضوع به موضوع بعد جا به جا میشوند ، و جایی که آنها منابع خود را از آن تهیه می کنند ، را بیابید.

 استندآپ کمدی

استندآپ کمدی را میتوان از کمدین های موفق آموخت

بخش دوم : کار بر روی استندآپ کمدی

 

1. لیست مجموعه های خود را سازماندهی کنید.

هنگامی که حدود 20، 30 تا جوک نوشتید و یا چند اتفاق خنده داری که دوست دارید تعریف کنید را نوشتید ، شروع به فکر کردن در مورد لیست خود کنید.

این کار به شما کمک می کند تا ایده های خود را به یک ساختار منسجم تبدیل کنید.

بنابراین ، لیست مجموعه های خود را به جوک های بزرگ و کوچک تبدیل کنید.

شما می خواهید کارتان را به بهترین های خود نزدیک کنید.

مخاطبان شما نا امید خواهند شد اگر شما با یک شوخی طولانی شروع کنید و سپس بدون هیچ گونه مورد خنده دار با همان ترتیب پایان دهید.

 

برای مثال ، اگر کارتان را با یک جوک و شوخی درباره دوران کودکیتان شروع کنید ، می توانید لیست کاری خود را به طور خودجوش ، کارتان را با شوخی درباره دوران بلوغ یا دبیرستان خود ادامه دهید و به پایان برسانید.

هنگامی که شما شروع به اجرای استندآپ کمدی می کنید ، یک لیست تان می تواند کوتاه باشد ، حتی به اندازه ای که 5 دقیقه طول بکشد.

اگر شما تازه از ابتدا شروع کردید ، اگر می خواهید جوک های دیگری را در وسط لیست بگنجانید ، بسیار خوب است.

 استندآپ کمدی

اجرای استندآپ کمدی نیاز به برنامه ریزی دارد

2. یک سبک را برای خودتان انتخاب کنید.

اگر چه لیست مناسب برای موفقیت به عنوان یک استندآپ کُمیک لازم است ، اما اگر شما بدون تحرک بمانید و هر شوخی با یک مدل انجام دهید ، (مگر آنکه کُمیک بر روحی باشید) ، سقوط خواهید کرد.

برای انتقال خوب موضوعاتتان و به خوبی خنداندن مخاطبان ، سبکی از استندآپ را انتخاب کنید که مناسب جوک هایتان و شخصیتتان باشد.

 

برخی از کمدین ها تقریبا روی صحنه حالت دیوانه به خود میگیرند و با انرژی زیادی به بالا و پایین می پرند ، قیافه سرگردان و بی روحی به خود میگیرند و در حین اجرا بدون هیچ نشانه ای در صورت و بدن خود ، کار خود را به اتمام میرسانند.

 

شما همچنین می توانید این را انتخاب کنید که اغلب در طنزهای خود غم انگیز باشید ، که در آن شما و تجربیات زندگیتان خودشان به تنهایی جوک هستند.

 

استندآپ کمدی

اهمیت هماهنگی حرکات بدن و صورت در اجرای استندآپ کمدی

3.حرکات بدن و حرکات صورت خود را با هم هماهنگ کنید.

کمدین های موفق تمایل به انجام حرکات دست ، مخصوص علامت های صورت و حرکات بدن دارند تا موجب خنده در جمعیت شوند.

چگونگی رفتار و انجام حرکات چهره و زبان بدن خود را انتخاب کنید. شما می توانید به صورت پیوسته در اطراف صحنه حرکت کنید ، یا حرکات خود را به حرکات آرام تر محدود کنید.

 

به عنوان مثال ، شما می توانید با حرکت دادن دست های خود نقطه ای را که در حال ساخت است برجسته کنید. برخی از کمدین ها حتی میکروفن را به کار استندآپ کمدی خود اضافه می کنند -شما می توانید به منظور افکت های صداهای مختلف در اجرا به آرامی با کف دست خود به میکروفون یا به دیوارها ضربه بزنید.

که حرکات صورت شما می تواند به صورت یک چهره خنده دار در طول اجرایتان در نقاط غیرمنتظره یا خنده دار صحبتهایتان ایجاد شود ، تا بتواند آن نقاط را در اجرایتان برجسته کند.

یا در طول تمام اجرا ، یک چهره صاف و بی تحرکی داشته باشید ، و اجازه دهید که حس شوخ طبع و خنده دار جوک هایتان کمبود واکنش شما را جبران کند.

 

4.لیست خود را به خاطر بسپارید و بخوانید

اگر چه حفظ کردن می تواند چالش برانگیز باشد ، ولی در زمانی که شما روی صحنه در حال اجرا هستید ، به شما کمک می کند.

مخاطبان مطالب شما را دوست نخواهند داشت .

اگر که جوک ها را از یاد ببرید و یا اگر داستان هایتان را از یک ورق کاغذ بخوانید.

لیست کامل خود را تا زمانی که میتوانید به عقب و جلو برگردید به عنوان یاداوری ، تمرین کنید : در خانه جلو یک آینه تمرین کنید ، وقتی رانندگی می کنید تا به کار یا مدرسه برسید و حتی وقتی در حمام هستید.

از باز نگری جوک ها و فهرست خود اصلا نترسید.

اگر شما درحال تمرینات خود متوجه میشوید که یک یا دو جوک به نظر کافی برای مردم خنده دار نیست ، آنها را حذف کنید و در دیگر لطیفه دیگری را جایگزین آن کنید.

استندآپ کمدی

استندآپ کمدی نیاز به تمرین و هماهنگی حرکات بدن دارد

5. از دوستان و خانواده تقاضای نظر و بازخورد کنید

هنگامی که فکر می کنید لیست شما به شکل خوبی تنظیم شده و شما می توانید بدون نگاه کردن به یادداشت ها اجرا کنید ، زمان آن است که برای اجرایتان بازخورد دریافت کنید.

 

تمرین خود را در مقابل هر یک از اعضای خانواده و یا دوستانی که تماشا خواهند کرد ، انجام دهید. به بازخورد آنها گوش دهید و به آنها پاسخ دهید. این کار می تواند به شما کمک کند قبل از رفتن به میان تماشاچیان ، خودتان در یک اتاق شلوغ آماده باشید تا جوک های خود را ارائه دهید.

 

بخش سوم : انجام دادن کمدیتان

 

1. در اسرع وقت جلو میکروفون های روشن اجرا کنید.

تنها کاری که موجب پیشرفت شما را در کار کمدیتان می شود این است که جوک ها را در مقابل جمعیت بگویید و انجام دهید.

میکروفون های روشن یک راه عالی برای شروع هستند : آنها اصولا رایگان هستند ، فشار زیادی را روی خواننده ها ایجاد نمی کنند و ابتکارشان را تشویق می کنند تا چیرهای جدید را امتحان کنند.

اگر یک باشگاه کمدی محلی در منطقه خود داشته باشید ، به تقویم آنلاین خود نگاه کنید و ببینید آیا میکروفن بازی وجود دارد. و در آن شرکت کنید

 

همچنین کافی شاپ ها و حتی برخی از مکان های موسیقی میکروفون باز را میزبانی می کنند.

 استندآپ کمدی

استندآپ کمدی موفق با یک شخصیت کمدی خوب رشد میکند

2. شخصیت خود را به عنوان یک کمدین پرورش دهید.

هنگامی که شما جوک ها را در عموم اجرا میکنید ، باید یک صدا یا حضوری کُمیک داشته باشید که برای نوشتن جوک های خود استفاده می کنید.

به عنوان مثال ، شاید شما می خواهید تحویل موضوعات خود را خشک و بی روح اجرا کنید ، و یا شاید به فیزیک کمدی خود متکی باشید تا جادو کند.

آن شخصیت و صدایی که بهترین مدل برای نوع خاص کار شماست را پیدا کنید.

 

بسیاری از کمدین های تازه کار ، فکر می کنند که عاقلانه ترین کار این است که به تقلید از کمیک های که قبلا بوده اند ، بپردازند.

در واقع ، بهتر است فقط خودتان باشید -اجرای کمدی در سبک کمیک قبلا تاسیس شده ، (Louis CK،Dave Chappelle، Sarah Silverman) به نظر می تواند تنبلی باشد.

 

3. استندآپ کمدین های شهرتان را بشناسید. درست مثل هر گونه کارهای دیگر از قبیل سرگرمی یا مشاغل ، شبکه سازی -و ایجاد دوستی ها- یک راه مهم و ارزشمند است که خودتان را مطلع کنید.

همچنین می توانید شروع به ارتباط برقرار کردن با دیگر کمدین ها و حتی صاحبان محل ها و سازمان دهندگان جشن ها پیش کنید.

 

اگر می بینید که استندآپ کمدی قوی تر به نظر می رسد ، خودتان را معرفی کنید و چیزی بگویید مثل ، "شما را در بسیاری از این جشن های کمدی در اطراف شهر دیدم ، آیا اطلاعی از محل های خوب کمدی دارید؟ " یا بگویید ، "آیا شما مدیر یا مدیر جشنی در اطراف شهر میشناسید که بتواند به من کمک کند?"

 

استندآپ کمدی

ترفندهای آموزش اجرای استندآپ کمدی

4. به یک جشنواره کمدی و یا محل کار کمدی بپیوندید.

 

هنگامی که شما در چندین میکروفون باز اجرا کردید و فهمیدید که چند کمدین دیگر در منطقه شما ، شما را شناختند ، زمانی است که خود را برای اجرا در یک مکان قانونی تر اماده کنید.

اگر شما توانستید ایمیل یا فیس بوک و اطلاعات تماس مدیران جشنواره کمدی و یا کلوپ های کمدی را پیدا کنید ، مودبانه بپرسید که آیا آنها می توانند شما را در نمایشگاه آینده نشان دهند.

 

شروع کنید به جلب اعتماد و قرار دادنتان در وسط یک برنامه کمدی و بین دو عمل قابل اعتماد و عالی قرار بگیرید.

استندآپ کمدی

استندآپ کمدی را با روشهایی ساده بیاموزید

5. از شکست نترسید

 

هیچ کمدینی با خنده زیاد شروع نمی کند : شب هایی خواهید داشت که مخاطبان از جوک هایتان نمیخندند و یا عده ای شما را به چالش می کشند.

همه کمدین های موفق این تجربه را داشته اند. ادامه دهید و یک نمایش دیگررا برنامه ریزی و اجرا کنید (یا به برنامه میکروفون باز مورد علاقه خود برگردید) حتی زمانی که هیچ چیز برای شما درست قرار نگرفته است.

 

مخاطبان نیز می توانند به طور گسترده ای از یک شب به بعد متفاوت باشند. چیزی که جمعیت در شنبه به آن میخندند ، ممکن است در یک جمعیت در روز دوشنبه مثل بمب باشد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن