ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، عباس امیرانتظام و فوت عباس امیرانتظام و بیماری عباس امیرانتظام و بیوگرافی عباس امیرانتظام و اخبار عباس امیرانتظام و حواشی عباس امیرانتظام و عباس امیرانتظام کیست و عباس امیرانتظام کجاست و چه خبر از عباس امیرانتظام و عباس امیرانتظام اهل کجاست و عباس امیرانتظام در بیمارستان و علت مرگ عباس امیرانتظام و درگذشت عباس امیرانتظام در نم نمک.

بیوگرافی عباس امیرانتظام و همسر و فرزندانش (Abbas Amir-Entezam)

  • نام : عباس امیرانتظام
  • متولد : 27 مرداد 1311 تهران
  • مرگ : 21 تیر 1397
  • همسر : الهه امیرانتظام
  • فرزندان : الهام ، اردشیر ، انوشیروان

بیوگرافی کامل عباس امیرانتظام

عباس امیرانتظام متولد 27 مرداد 1311 ، سیاستمدار ایرانی ، معاون نخست وزیر و نیز سخنگوی دولت مهدی بازرگان ، عضو شورای رهبری جبهه ملی ایران بود.بیوگرافی عباس امیرانتظام و همسرش الهه میزانی + فرزندانبیوگرافی عباس امیرانتظام و همسرش الهه میزانی + فرزندان

عباس امیرانتظام -  Abbas Amir-Entezam

عباس امیرانتظام -  Abbas Amir-Entezam

وی دارای فوق لیسانس مهندسی برق و ماشین از دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال 1334، گواهینامه بتن از پاریس 1342 و فوق لیسانس در سازه ساختمان از دانشگاه برکلی آمریکا (1343-1345) بود.

امیرانتظام در سال 1311 در تهران به دنیا آمد. نام خانوادگی او تا دوران جوانی ، «روافیون» بود که در حدود دهه سی خورشیدی آن را تغییر داد.

الهه میزانی همسر عباس امیرانتظام

الهه میزانی همسر عباس امیرانتظام

وضعیت ازدواج و همسر عباس امیرانتظام

وی متأهل و دارای سه فرزند بود. همسر دوم وی الهه میزانی است که در 16 اسفند 1375 و هنگامی که در مرخصی از زندان بود با او ازدواج کرد.

عباس امیرانتظام و همسرش الهه میزانی

عباس امیرانتظام و همسرش الهه میزانی

فرزندان او الهام امیرانتظام ، اردشیر امیرانتظام و انوشیروان امیرانتظام هستند.

همسر و فرزندان عباس امیرانتظام

همسر و فرزندان عباس امیرانتظام

بیوگرافی الهه میزانی

من ششم دی ماه 1333 در تهران و در خانواده­ ای که از طرفی تاریخی و از طرفی آکادمیک بودند ، متولد شدم. پدرم از نوادگان مظفرالدین شاه قاجار بود. پدربزرگ مادری ام نیز تحصیل کرده سوئیس و در اوایل دوران سلطنت محمدرضا پهلوی وزیر راه بود.

عباس امیرانتظام

درگذشت

وی صبح روز پنج شنبه 21 تیر 1397 دچار تشنج شد و تلاش تیم پزشکی که برای احیای وی در منزل در تهران حضور یافته بودند ، بی نتیجه ماند و او پیش از رسیدن به بیمارستان ، بر اثر سکته قلبی درگذشت.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن