ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل علیرضا زاکانی سیاستمدار اصولگرا به همراه عکس های خانوادگی و سوابق علیرضا زاکانی و بیوگرافی معصومه پاکتچی همسرش و اسامی فرزندانش با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه علیرضا زاکانی و همسرش(Alireza Zakani)

 • نام اصلی : علیرضا زاکانی
 • متولد : 12 اسفند 1344 تهران
 • زمینه فعالیت : سیاست
 • پیشه : سیاستمدار اصولگرا
 • مدرک تحصیلی : دکتری و متخصص پزشکی هسته ای
 • سالهای فعالیت : 1383 تامنون
 • قد علیرضا زاکانی : 177 سانتیمتر
 • والدین : حسین زاکانی و فاطمه کرندابی
 • همسر : معصومه پاکتچی
 • فرزندان : طیبه زاکانی ، مریم زاکانی و زینب زاکانی

بیوگرافی کامل علیرضا زاکانی

علیرضا زاکانی متولد 12 اسفند 1344 در تهران سیاستمدار اصولگرا ، رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، نماینده قم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.بیوگرافی علیرضا زاکانی و همسرش معصومه پاکتچی + فرزندانبیوگرافی علیرضا زاکانی و همسرش معصومه پاکتچی + فرزندان

علیرضا زاکانی - Alireza Zakani

علیرضا زاکانی - Alireza Zakani

فارغ التحصیل رشته پزشکی هسته ای می باشد .او ، مسئول اسبق سازمان سازمان بسیج دانشجویی ، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر بوده و نمایندگی مردم تهران در دوره های هفتم ، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون ویژه بررسی برجام را برعهده داشته است.

او فعالیت مطبوعاتی نیز دارد و علاوه بر دو دوره عضویت در هیئت منصفه دادگاه مطبوعات ، صاحب وب سایت خبری جهان نیوز و هفته نامه پنجره است.

عکس های اینستاگرام علیرضا زاکانی

عکس های اینستاگرام علیرضا زاکانی

خانواده و اصالت

علیرضا زاکانی متولد محله میدان خراسان تهران است و در همین منطقه نیز دوران کودکی و نوجوانی اش را سپری کرده است.

پدربزرگ مادری زاکانی ، از اهالی تبریز است. جد مادری اش اهل کاشان و اجداد پدری اش نیز در روستاهای شمالی تهران (زایگان و لالان) زندگی می کردند. پدر او حسین زاکانی از پهلوانان تهران و منطقه شهر ری بود که برای مدت 28 سال ، مسئولیت برگزاری مراسم سالگرد مرحوم غلامرضا تختی را برعهده داشت.

از کشتی تا جنگ

در سال 1357 و دوره حکومت شاه وقتی 13 ساله بود با حمایت پدرش کشتی را شروع کرد تا اینکه سال 1359 در 15 با شروع جنگ راهی میدان نبرد شد.

علیرضا زاکانی در جبهه

علیرضا زاکانی در جبهه

ماجرای تجدیدی در دروس

تنها در سال 62 دو تا تجدیدی دارم؛ زیرا بنده سال 62 تا 63 اردیبهشت ماه در جبهه بودم و تنها 7 روز بدون معلم درس خواندم و در طول تحصیل هم به علت حضور در منطقه عملیاتی ترک تحصیل تلقی شده بودم و آن دو درس هم مدتی بعد امتحان دادم و قبول شدم.

عکس های علیرضا زاکانی

عکس های علیرضا زاکانی

مشروطی و تغییر رشته

درباره مدرک تحصیلی او نیز شایعاتی وجود داشت و یک وبسایت خبری بامداد (نزدیک به محمود احمدی نژاد) با انتشار تصویری اعلام کرد که علیرضا زاکانی در دوره تحصیل خود 3 ترم مشروط شده است. همچنین این سایت اشاره می کند که در دوران متوسطه نمراتی مثل 2/25 برای درس ریاضی و 3/5 برای درس شیمی در شهریور سال تحصیلی 63-1362 دارد و در دوران دانشگاه نیز با ارتباطات توانسته است که تغییر رشته از «دستیاری کودکان» به «پزشکی هسته ای» بدهد.

او در این باره نیز گفته که :

ذیل همان نامه منتشر شده در بامداد نوشته شده بود که دو ترم از این سه ترم از مشروطی درآمده ام که دلیل آن تأخیر در اعلام نمرات بوده است که هنوز این چنین مشکلاتی برای دانشجویان رخ می دهد و نکته دیگر آنکه آن یک ترم هم به آن دلیل مشروط شدم که مجبور بودم در کنار درس و مسئولیت بسیج دانشگاه برای تأمین خرج زندگی؛ یازده ماه از سال با ماشین کار کنم!

او همچنین در مورد تغییر رشته از دستیاری کودکان می گوید که به علت جراحات موجود ، تعییر رشته را با تأکید مسئولین دانشگاه انجام داده است.

زندگی شخصی علیرضا زاکانی

زندگی شخصی علیرضا زاکانی

حادثه کوی دانشگاه

زاکانی در دوره تحصیلی خود مسئولیت سازمان بسیج دانشجویی را برعهده داشت و در وقایع 18 تیر 1378 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بود و نقش محوری در آن اتفاقات و حادثه کوی دانشگاه ایفا کرد.

وضعیت ازدواج و همسر علیرضا زاکانی

علیرضا زاکانی در سال 1368 وقتی 24 ساله بود با خانم معصومه پاکتچی با مهریه 50 مثال نقره ازدواج کرد.

معصومه پاکتچی پیش از ازدواج با زاکانی ، همسر یک شهید بوده و یک فرزند نیز داشته است.

بنده به ایشان (همسرم) اعلام کردم هر وقت کار اجتماعی مربوط به مردم و انقلاب پیش بیاید توقع نداشته باشید شما را مقدم بر مردم و اسلام بدانم!

علیرضا زاکانی و همسرش سه فرزند دختر بنام های طیبه ، مریم و زینب دارند.

علیرضا زاکانی و همسرش معصومه پاکتچی

علیرضا زاکانی و همسرش معصومه پاکتچی

بیوگرافی معصومه پاکتچی

معصومه پاکتچی دارای تحصیلات سطح سه حوزه علمیه می باشد که سالیان سال در مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان تهران مشغول بود.

ایشان از سال 1386 هم مسئولیت واحد خواهران بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود را عهده دار بوده و تندیس دکترین مهدویت را سال 1391 دریافت کرد.

حواشی و زندگی علیرضا زاکانی

حواشی و زندگی علیرضا زاکانی

فرزندان و دامادها

سه فرزند دختر دارم که همه ازدواج کردند :

 • دختر اولم طیبه فارغ التحصیل دانشگاه تهران و داماد اولم نیز دانشجوی دانشگاه تهران بوده و حالا در حوزه علمیه درس حوزه می خواند.
 • فرزند دومم مریم دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف است ، همسر ایشان حسین حیدری نیز فارغ التحصیل همان دانشگاه و فرزند یک رزمند و جانباز 70 درصد دفاع مقدس می باشد.
 • فرزند سومم زینب نیز دانشجوی تهران و دامادم نیز دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس و فرزند رزمنده و جانباز دفاع مقدس است و مهریه هر سه فرزند 14 سکه است.

علیرضا زاکانی و همسر و دخترانش

علیرضا زاکانی و همسر و دخترانش

نمایندگی مجلس

زاکانی سال 1383 در 44 سالگی بعنوان منتقد هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد به مجلس راه یافت و توانست با تحقیق و تفحض تحولات مهمی را رقم بزند.

او در دوره هشتم مجلس در سال 1386 دوباره با کسب 307/717 رای بعنوان نفر هفتم از تهران راهی مجلس شد.

زاکانی سال 1390 هم با کسب 327/818 در مجلس نهم حضور داشت اما سال 1394 با 767/258 رای و حضور چشمگیر مردم 39 ام شد و از راه یابی به مجلس بازماند.

او اما سال 1398 بعد از اینکه فهمید شانسی از تهران ندارد از حوزه انتخابیه قم شرکت کرد و با کسب 190/422 بعنوان نفر دوم راهی مجلس شد.

ماجرای همسر دوم

در شبکه های اجتماعی شایعه شده که آقای زاکانی دو همسر دارد که یکی از انها در تهران و دیگری در قم است که آقای زاکانی به شدت این موضوع را تکذیب کرد.

زندگی شخصی علیرضا زاکانی

زندگی شخصی علیرضا زاکانی

افشاگری علیه معاون اول دولت احمدی نژاد

علیرضا زاکانی با انتصاب محمدرضا رحیمی به معاون اولی دولت محمود احمدی نژاد مخالفت کرد و در جریان جلسه استیضاح علی کردان وزیر وقت کشور ، مدرک تحصیلی رحیمی را نیز جعلی خواند. همزمان هفته نامه پنجره نیز اقدام به انتشار پرونده ای درباره برخی اتهامات رحیمی از جمله دست داشتن او در پرونده فساد موسوم به ایران کرد که با واکنش رحیمی مواجه شد و معاون اول دولت از علیرضا زاکانی ، سردبیر پنجره و دبیر سیاسی این نشریه شکایت کرد. زاکانی همچنین رحیمی را به توزیع پول میان برخی نمایندگان در زمان ریاست بر دیوان محاسبات نیز متهم کرد.

این کش وقوس ها در پایان با شکایت همزمان علیرضا زاکانی ، احمد توکلی و الیاس نادران از محمدرضا رحیمی همراه شد و پرونده او به قوه قضاییه رفت.

افشاگری های علیرضا زاکانی

افشاگری های علیرضا زاکانی

کاندیدای ریاست جمهوری

زاکانی برای ریاست جمهوری در سال 1392 و 1396 نامزد و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد ، اما در انتخابات 1400 و 1403 توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شد.

حقوق و دارایی ها

تاکنون هیچ وجه کار خصوصی نکرده ام و میزان حقوق ام امسال (1400) به مبلغ پنج میلیون تومان در نظر گرفته و الباقی دریافتی ام از هیات علمی دانشگاه به کارهای انقلاب تخصص داده ام.

 • آپارتمان 94 متری در تهران ، میدان شهدا ، خیابان ایران ، متعلق به خودم و همسرم
 • آپارتمان هفتاد متر در پردیسان قم متعلق به همسرم
 • یک دستگاه آپارتمان 94 متری - اختصاص به امور قرآن و نشر معارف اهل بیت (ع) از سال 1395
 • یک دستگاه ماشین ال 90 سفید - مدل 1395

زندگی شخصی علیرضا زاکانی

زندگی شخصی علیرضا زاکانی

تحصیل دختر در سوئیس

زکانی می گوید دخترم (مریم خانم) در سال 1395 در رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد .

ایشان سپس به همراه همسرش در رشته علوم اجتماعی محاسباتی که معادلی در دانشگاه های ایرانی ندارد در دانشگاه EPFL لوزان سوئیس مشغول به تحصیل شد.

او بدون هیچگونه بورسه تحصیلی و به جهت سابقه ممتاز تحصیلی بصورت رایگان درس خواند و سپس به کشور بازگشته است.

مریم زاکانی دختر علیرضا زاکانی

مریم زاکانی دختر علیرضا زاکانی

نوه خارجی

نوه علیرضا زاکانی اما متولد کشور سوئیس می باشد که می گوید زمان به دنیا آمدن نوه همزمان با پایان ترم دخترش بوده و امکان تولد کودک در ایران وجود نداشت.

علیرضا زاکانی و نوه سوئیسی اش

علیرضا زاکانی و نوه سوئیسی اش


منابع : نم نمک | علیرضا زاکانی اینستاگرام/ علیرضا زاکانی فیسبوک/ صفحه شخصی علیرضا زاکانی/ugdvqh ch;hkd/علیرضا زاکانی ویکی پدیا/ علیرضا زاکانی تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن