در ادامه با بیوگرافی کامل ولودیمیر زلنسکی کمدین و رئیس جمهور اکراین به همراه عکس های خانوادگی و شخصی ولودیمیر زلنسکی با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه ولودیمیر زلنسکی و همسرش(Volodymyr Zelenskyy)

  • نام اصلی : ولودیمیر زلنسکی
  • متولد : 25 ژانویه 1978 اوکراین
  • زمینه فعالیت : سیاست
  • پیشه : سیاستمدار
  • مدرک تحصیلی :
  • سالهای فعالیت :
  • قد : 175 سانتی متر
  • همسر : النا کیاشکو (اولنا زلنسکا)
  • فرزندان : الکساندار و کیریلو

بیوگرافی کامل ولودیمیر زلنسکی

ولودیمیر زلنسکی متولد 25 ژانویه 1978 در اوکراین ، کمدین و سیاستمدار اکراینی است.بیوگرافی ولودیمیر زلنسکی و همسرش + زندگینامهبیوگرافی ولودیمیر زلنسکی و همسرش + زندگینامه

ولودیمیر زلنسکی - Volodymyr Zelenskyy

ولودیمیر زلنسکی - Volodymyr Zelenskyy

فارغ التحصیل لیسانس حقوق از دانشگاه کیف می باشد که از 17 سالگی وارد تئاتر شد و در 41 سالگی به ریاست جمهوری اوکراین رسید.

خانواده

ولودیمیر اولکساندروویچ زلنسکی از پدر و مادری یهودی در 25 ژانویه 1978 در کریفیی ریه ، آن زمان در جمهوری شوروی سوسیالیستی اوکراین به دنیا آمد. پدر او ، الکساندر زلنسکی ، استاد و رئیس بخش سایبرنتیک و سخت افزار محاسباتی در موسسه اقتصاد کریفیی ریه است. مادرش ریما زلنسکا ، قبلاً به عنوان مهندس کار می کرد. پدربزرگش ، سمیون ایوانوویچ زلنسکی ، در طول جنگ جهانی دوم در ارتش سرخ (در بخش تفنگ موتوری گارد 57) خدمت می کرد. پدر و سه برادر بزرگترش در هولوکاست کشته شدند.

عکس کودکی ولودیمیر زلنسکی در آغوش مادرش

عکس کودکی ولودیمیر زلنسکی در آغوش مادرش

زندگی در مغولستان

قبل از شروع مدرسه ابتدایی به مدت 4 سال به دلیل کار پدر در شهر اردنت مغلوستان زندگی کردند تا اینکه به کشورشان بازگشتند.

او در 16 سالگی بورسیه رایگان تحصیلی رشته زبان انگلیسی در اسرائیل را دریافت کرد اما پدرش به او اجازه مهاجرت به این کشور را نداد.

عکس های شخصی ولودیمیر زلنسکی

عکس های شخصی ولودیمیر زلنسکی

از تئاتر مدرسه تا تاسیس گروه

از زمان مدرسه عضو گروه تئاتر بود تا اینکه سال 1995 در 17 سالگی وارد باشگاه مبتکران خنده (KVN) شد و دو سال بعد به گروه کمدی «Zaporizhia» پیوست.

او سپس سال 1998 در بیست سالگی گروه تئاتری «Kvartal» را تاسیس و تا سال 2003 اجراهای مختلفی را بخصوص در روسیه بروی صحنه برد.

عکس های اینستاگرام ولودیمیر زلنسکی

عکس های اینستاگرام ولودیمیر زلنسکی

ورود به تلویزیون

در سال 2003 بعنوان بازیگر و سازنده برنامه های طنز همکاری خود را با تلویزیون شروع کرد تا اینکه سال 2008 با فیلم «عشق در شهر بزرگ» وارد سینما شد.

در ادامه ، حضور جدی در سینما و تلویزیون را تجربه کرد و سال 2010 تا 2012 عضو هئیت مدیره و تهیه کننده کانال تلویزیونی اینتر (Inter) بود.

ایفای نقش رئیس جمهور

زلنسکی در مجموعه تلویزیونی طنز خادم ملت که در سال 2015 (میلادی) ساخته شد نقش رئیس جمهور تصادفی اوکراین را بازی کرد. در سال 2018 (میلادی) زلنسکی با کمک تهیه کنندگان این مجموعه تلویزیونی (استودیوی Kvartal 95) حزبی را با نام «خادم مردم» تأسیس کرد و با شعار مبارزه با فساد نامزد انتخابات ریاست جمهوری اوکراین (2019) شد.

زندگی شخصی ولودیمیر زلنسکی

زندگی شخصی ولودیمیر زلنسکی

ریاست جمهوری اکراین

وی 21 آوریل 2019 بدون پیشینه کار سیاسی و با پیروزی بر رئیس جمهور پیشین اوکراین پترو پروشنکو با بدست آوردن 70 درصد آرا به عنوان رئیس جمهور اوکراین انتخاب شد.

تلاش برای عضویت در ناتو

یکی از وعده های انتخاباتی زلنستکی عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو بود اما می گفت این اتفاق باید بصورت همه پرسی مورد تایید مردم قرار بگیرد.

به این ترتیب او اقدامات اولیه برای عضویت در اتحادیه اروپا را آغاز کرد و قرار بود این درخواست سال 2024 حاصل شود.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اکراین

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اکراین

دشمنی با ولادیمیر پوتین

در سال 2019 زلنستکی در مصاحبه ای اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را بعنوان دشمن می شناسد و تنها وجه روسیه و اوکراین را مرز مشترک عنوان کرد.

او دو سال بعد هشدار داد «نورد استریم» (خط لوله گاز طبیعی) بین روسیه و آلمان یک سلاح خطرناک نه تنها برای اوکراین بلکه برای کل اروپا است.

ولودیمیر زلنسکی و و لادیمیر پوتین

ولودیمیر زلنسکی و و لادیمیر پوتین

هشدار به جوامع غربی

آوریل 2021 زلنستکی در پاسخ به تقویت نظامی روسیه در مرزهای کشورش با رئیس جمهور آمریکا صحبت و از ناتو خواست عضویت اوکراین را در این سازمان تسریح بخشد.

چند هفته بعد روسیه و رینات آخمتوف (میلیارد اوکریانی) را به حمایت از طرحی برای سرنگونی دولت و کودتا متهم کرد اما روسیه این ادعا را نپذیرفت.

در فوریه 2022 زلنسکی به کشورهای غربی هشدار داد از نگرش «مماشات جویانه» نسبت به مسکو دست بردارند و به وعده های حمایت امنیتی خود در ازای کنار گذاشتن سومین زرادخانه هسته ای جهان عمل کنند.

ولودیمیر زلنسکی با لباس نظامی

ولودیمیر زلنسکی با لباس نظامی

حمله روسیه و ایستادگی

در صبح روز 24 فوریه 2020 پوتین دستور عملیات نظامی علیه اوکراین را صادر کرد ولی لنسکی از مردم خواست بمانند و با تهاجم روسیه مقابله کنند.

چند روز بعد به درخواست آمریکا برای خروج از کشور گفت : به همراه خانواده ام در کیف خواهم ماند ، ما اسلحه را زمین نمی گذاریم و از کشور خود دفاع خواهیم کرد.

بسیاری همچون «اندرو رابرتز» مورخ و روزنامه نگار او را به عنوان قهرمانی ملی در اوکراین توصیف کردند.

وضعیت ازدواج و همسر ولودیمیر زلنسکی

زلنسکی در سپتامبر 2003 با هم کلاسی مدرسه خود ، اولنا زلنسکا ازدواج کرد ، اولین دختر این زوج ، اولکساندرا ، در جولای 2004، و پسرشان ، کریلو ، در ژانویه 2013 به دنیا آمد.

همسر و فرزندان ولودیمیر زلنسکی

همسر و فرزندان ولودیمیر زلنسکی

زبان و میزان دارایی

زبان اول زلنسکی روسی است و به زبان های اوکراینی و انگلیسی هم مسلط می باشد ، در سال 2018 دارایی او حدود 1/5 ملیون دلار برآورد شد.

اعتقادات

زلنسکی آشکارا یک یهودی است و از علائم این دین مانند تفیلین نیز استفاده می کند اما نه خود و نه والدین اش هیچگاه به اسرائیل مهاجرت نکردند.

با این حال وی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری به کتاب «انجیل» سوگند خورد.

ولودیمیر زلنسکی و همسرش النا کیاشکو

ولودیمیر زلنسکی و همسرش النا کیاشکو

مطالعه کردن

فیلمنامه های خوب را می خوانم و قبل از خوابیدن حتما کتاب مطالعه می کنم ، من همیشه برای کتاب خواندن وقت دارم مگر زمان تعطیلات و دستشویی!

مکالمه جنجالی با ترامپ

در سال 2019 یک مامور سیا افشا کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا از ولادیمیر زلنسکی خواسته درباره احتمال فساد فرزند جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری که برای یک شرکت گازی در اوکراین کار میکند ، تحقیق کند تا جلوی پرداخت 400 میلیون دلار کمک مظانی به اوکراین را نگیرد.

بعد از افشای این خبر دموکرات ها ترامپ را متهم کردند از قدرت خود سوء استفاده کرده تا یک کشور خارجی را به مداخله انتخابات 2020 فرابخواند.

ولودیمیر زلنسکی و همسرش النا کیاشکو

ولودیمیر زلنسکی و همسرش النا کیاشکو


منابع : نم نمک | ولادیمیر زلنسکی اینستاگرام/ ولودیمیر زلنسکی فیسبوک/ صفحه شخصی ولودیمیر زلنسکی/ولودیمیر زلنسکی ویکی پدیا/ ولودیمیر زلنسکی تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظرات کاربران بروز رسانی

00
باسلام.
جدای از مباحث سیاسی وحقایق آن بین روسیه و اکراین، بسیار بسیار مایل بودم به عنوان یک تحصیل کرده( دانشجوی دکتری حقوق عمومی) اطلاعات و دید کاملتری نسبت به رئیس جمهور اکراین جناب آقای ولودیمیر اولکساندروویچ زلنسکی بدست آورم که با مطالعه مطالب فوق و سایر مطالب همین گونه هم شد امیدوارم جهت تکمیل اطلاعات شخصی خودم به عنوان یک محقق،اطلاعات بیشتر و بیشتری درباره این رئیس جمهور راکسب نمایم.
محمود شفائی
1401-06-25 12:27
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.