احمد نجفی در گفتگو با مهران مدیری از شرایط زندگی امروز و دوران کاری خود گفت.

مهران مدیری شب گذشته میزبان احمد نجفی مجری سابق برنامه تلویزیونی صندلی داغ و بازیگر سینما بود.روایت احمد نجفی از دوران ممنوع الکاری اش | دورهمی چهارشنبه 27 دی 96روایت احمد نجفی از دوران ممنوع الکاری اش | دورهمی چهارشنبه 27 دی 96

سیداحمد نجفی شوشتری (زاده ۲ فروردین ۱۳۲۷ در خرمشهر) بازیگر سینما و مجری برنامه تلویزیونی است.

احمد نجفی بازیگر و مجری سینما و تلویزیون در ابتدای صحبت هایش به سن و زادگاهش خرمشهر اشاره کرد و گفت : ابتدای جنگ من آمریکا بودم و از طریق تلویزیون وقتی متوجه شدم ، آبادان و خرمشهر توسط دشمن گرفته شده؛ با هر چه سختی بود به ایران آمدم و رفتم خرمشهر.

نجفی با اشاره به آغاز فعالیت هایش قبل از انقلاب اسلامی بیان کرد : خیلی اتفاقی قبل از انقلاب دستیار کارگردان کیمیایی بودم و بازیگری را بعد از انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی با پیشنهاد مسعود کیمیایی شروع کردم.

وی با اشاره به ساختار برنامه تلویزیونی صندلی داغ ، درخصوص اجرای خود در آن برنامه گفت : تهیه کنندگی صندلی داغ بر عهده مرحوم حمید آخوندی و امیر جلالی بود که با توجه به همکاری های پیشین با آنها ، اجرای صندلی داغ را برعهده گرفتم.

نجفی در ادامه با تاکید بر اینکه هنرمند نباید وارد سیاست شود ، گفت : ما کار فرهنگی در سینما و یا تلویزیون می کنیم و من از هر طریق که بشود ، برای صنف سینما و هنرمندان تا رفع مشکلاتشان تلاش می کنم. در همکاری با دولت نهم و دهم هم بنا را بر این گذاشتم که مشکل همکاران هنرمند را با دوستان برطرف کنم.

وی در خصوص دوران ممنوع الکاری اش و رفع آن گفت : بعد از کار «کارآگاه علوی» بدون هیچ دلیلی که حداقل خودم بدانم ، ممنوع الکار شدم و به همین سبب گفتم اگر کسی به من دلیل آن را توضیح ندهد ، هر کاری می کنم. تا اینکه آقای شمقدری ، ساخت طوفان شن را شروع کرد. ممنوع الکاری من با تولید فیلم شمقدری رفع شد.

مجری «صندلی داغ» درباره زندگی فعلی اش گفت : من با افتخار می گویم در خانه اجاره ای زندگی می کنم و هیچ وقت در هیچ جناحی نبوده ام. من هنوز دستمزد کارهای قبل را نگرفتم که بتوانم الان ۲۰ میلیارد بگیرم ! ما وظیفه داریم که فیلم خوب بسازیم و با همین فیلم هایمان بین مردم شناخته شویم نه با شایعات دستمزد های میلیاردی.

نجفی در پایان پالتوی خود را که در فیلم «تاواریش» بر تن داشت ، به موزه دورهمی اهدا کرد.

این بازیگر همچنین در پایان صحبت هایش ، به دغدغه ساخت مسکن در مناطق آزاد و غیره اشاره کرد و گفت : از مسئولان می خواهم جلوی این ساخت و سازها را بگیرند و پول ها را صرف سرمایه ملی کنند. از دولت عزیز خواهش می کنم ، جلوی خرج اضافه را در این کشور بگیرد.


تاریخ : 96/10/28
این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
روایت احمد نجفی از دوران ممنوع الکاری اش | دورهمی چهارشنبه 27 دی 96
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,110