حمید احتشام زاده ، قهرمان سابق پینگ پنگ ایران و تیم تاج که مدت ها بود با بیماری دست و پنجه نرم می کرد سرانجام دار فانی را وداع گفت تا در سکوتی محض چشم بر دنیا ببندد.

بیوگرافی مرحوم حمید احتشام زاده تنیسور

حمید احتشام زاده قهرمان اسبق تنیس روی میز ایران و برادر بزرگتر مجید احتشام زاده درآلمان درگذشت. این بازیکن سابق تیم ملی تنیس روی میز ایران که در بستر بیماری به سر می برد ، طی سالهای گذشته در بیمارستانی در آلمان مورد عمل جراحی حنجره قرار گرفته بود اما از آن پس مشکل سرطان حنجره باعث شد نتواند حرف بزند. مرحوم احتشام زاده پس از تحمل بیماری طولانی ، شب گذشته در فرانکفورت آلمان درگذشت.بیوگرافی حمید احتشام زاده تنیسور و همسرش + زندگینامهبیوگرافی حمید احتشام زاده تنیسور و همسرش + زندگینامه

حمید احتشام زاده فرزند امیر احتشام زاده پدر پینگ پنگ ایران و برادر مجید احتشام زاده بازیکن و قهرمان سالهای متمادی تیمهای ملی است که سالهای دور در بوندس لیگای آلمان هم پینگ پنگ حرفه ای بازی می کرد.

حمیدرضا احتشام زاده ، یکی از جوانانی بود که در دهه 1350 با استعداد فراوانی که در بازی تنیس روی میز داشت خیلی زود و در سن 18 سالگی به تیم ملی تنیس روی میز ایران راه یافت. وی با پیشرفت سریع در بازی موفق شد با پیروزی بر بازیکنان برتر و معروف کشور زمان خود نایب قهرمان کشور در انفرادی سال 1352 و قهرمان تیمی باشگاههای تهران در سال 1356 باشد. او در مسابقات جهانی 1973 سارایوو (یوگوسلاوی) پیراهن تیم ملی را پوشید. وی در سال 1352 با تیم «ب» ملی ایران به کشور ارمنستان سفر نمود.

یک تصادف باعث مصدومیت شدید دست راکت دار او شد و به این دلیل مجبور شد یک میله آهنی در دست خود بگذارد ولی با این وجود در سالهای اقامت خود در کشور آلمان در لیگ باشگاه های این کشور اروپایی بازی می کرد.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.