براساس رتبه بندی لیگ های معتبر آسیایی در نوامبر 2019 تغییر در سهمیه های ایران برای فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا به وجود نخواهد آمد.

2+2 سهمیه ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا

به نقل از استاد الدوحه ، کنفدراسیون فوتبال آسیا در 29 نوامبر 2019 بهترین های لیگ های این قاره را انتخاب کرد.سهمیه ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا اعلام شدسهمیه ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد

در این رده بندی چین با 100 امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت و لیگ ستارگان قطر هم دوم شد.

لیگ های ژاپن ، عربستان و کره جنوبی هم در رده های سوم تا پنجم قرار گرفتند. لیگ برتر ایران هم در جایگاه ششم جای گرفت.

در رده بندی 11 مارس 2020 تغییراتی در این لیگ ها به وجود آمد تا جاییکه ژاپن در جایگاه نخست قرار گرفت و عربستان هم به رده دوم صعود کرد این درحالی است که چین و قطر به ترتیب سوم و چهارم شدند و ایران هم به رده پنجم رسید.

سایت استاد الدوحه قطر اعلام کرد که سهمیه بندی فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا براساس رنگینگ 29 نوامبر 2019 خواهد بود و به این ترتیب در سهمیه ایران تغییری به وجود نخواهد آمد و باتوجه قرار گرفتن در رده ششم همچنان دو سهمیه مستقیم و دو سهمیه غیر مستقیم را خواهد را داشت.

ایران در فصل جاری هم چنین شرایطی را داشت اما شهر خودرو و استقلال در پلی آف عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند و به مرحله گروهی راه پیدا کردند.

  • تاریخ: شنبه, 27 ارديبهشت 1399
  • برگرفته از: ایسنا
این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
سهمیه ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,140