شهادت امام محمد تقی و تاریخ شهادت امام محمدتقی و تاریخ شمسی شهادت امام جواد و شهادت امام محمد تقی در تقویم امسال و تاریخچه شهادت امام محمد تقی و شهادت امام جواد چه روزی است و تاریخ دقیق شهادت امام محمد تقی و شهادت امام محمد تقی چند شنبه است و شهادت امام محمدتقی چندمه و شهادت امام جواد در تقویم میلادی و شهادت امام محمد تقی در تقویم قمری در نم نمک.

شهادت امام محمد تقی چه روزی است؟

  • 30 ذیقعده 1443
  • 9 تیر 1401

امام جواد(ع) در سال 195ق در مدینه به دنیا آمد.تاریخ روز شهادت امام محمد تقی(امام جواد) سال 1401تاریخ روز شهادت امام محمد تقی(امام جواد) سال 1401

حکومت عباسی دو بار امام محمد تقی(ع) را به بغداد احضار کرد. سفر اول در زمان مامون چندان طولانی نبود. بار دوم ، در 28 محرم سال 220ق ، به دستور معتصم عباسی وارد بغداد شد و در ذی القعدة یا ذی الحجه همان سال در بغداد به شهادت رسید. روز شهادت وی ، در بیشتر منابع ، آخر ذی القعده است؛ اما در برخی منابع تاریخ شهادت او ، 5 ذی الحجه یا 6 ذی الحجه ذکر شده است. پیکر او را در کنار جدش موسی بن جعفر(ع) در مقبره قریش در کاظمین به خاک سپردند. سن او را به هنگام شهادت 25 سال گفته اند. ازاین رو ، جوان ترین امام شیعیان به هنگام شهادت بوده است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.