ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه با بیوگرافی کامل رحمان عموزاد کشتی گیر به همراه عکس های خانوادگی و شخصی رحمان عموزاد با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه رحمان عموزاد و همسرش(Rahman Amouzad)

  • نام اصلی : رحمان عموزاد خلیلی
  • متولد : 26 تیر 1381 خلیل شهر
  • زمینه فعالیت : ورزش کشتی
  • پیشه : کشتی گیر
  • مدرک تحصیلی : دانشجوی رشته حسابداری
  • سالهای فعالیت : 1388 تاکنون
  • قد رحمان عموزاد : 172 سانتیمتر

بیوگرافی کامل رحمان عموزاد

رحمان عموزاد خلیلی متولد 26 تیر 1381 در مازندران کشتی گیر آزادکار ایرانی است.بیوگرافی رحمان عموزاد کشتی گیر و همسرش + فرزندانبیوگرافی رحمان عموزاد کشتی گیر و همسرش + فرزندان

رحمان عموزاد - Rahman Amouzad

رحمان عموزاد - Rahman Amouzad

دانشجوی رشته حسابداری است و هم اکنون با 172 سانتی متر قد و در وزن 65 کیلوگرم به روی تشک می رود و از دارندگان طلای جهانی در کشتی آزاد محسوب می شود

خانواده و اصالت

رحمان عموزاد خلیلی در خلیل شهر محله کشیرخیل ، بهشهر ، استان مازندران در خانواده ای 7 نفره اهل کشتی به دنیا آمد. وی سه برادر و یک خواهر دارد و کشتی را از 6 سالگی به کمک برادرانش شروع کرد.

برادران وی نیز کشتی گیر هستند. فرزاد عموزاد ، برادر بزرگ تر او قهرمان جوانان جهان و سوم آسیا شده است. برادر دوقلوی او محمدعلی عموزاد و دیگر برادرش فرشاد عموزاد نیز کشتی گیر هستند.

پدرش کارگر بود و مادرش خانه دار است و پسرعمویش مجتبی عموزاد نیز کشتی گیر است.

رحمان عموزاد و برادرش محمدعلی عموزاد

رحمان عموزاد و برادرش محمدعلی عموزاد

وضعیت ازدواج و همسر رحمان عموزاد

رحمان عموزاد سال 1402 در 21 سالگی ازدواج کرده و زندگی متاهلی دارد.

رحمان عموزاد و همسرش

رحمان عموزاد و همسرش

شروع کشتی از کودکی

تا جایی که یادم می آید از 4 یا 5 سالگی علاقه به کشتی داشتم و از 7 سالگی کشتی را آغاز کردم و از حدود 9 سالگی به باشگاه کشتی رفتم و زیر نظر باقر محمدپور دایی ام تمرینات را آغاز کردم و در ادامه نیز تمرینات خود را زیر نظر فرزاد که 10 سال از من بزرگتر است ادامه داده ام و تا رده نوجوانان در سطح استان مقام هایی را داشتم اما از نوجوانان وارد تیم ملی شدم.

کودکی و نوجوانی رحمان عموزاد

کودکی و نوجوانی رحمان عموزاد

تیم ملی نوجوانان

سال 1397 در 16 سالگی بعد از شرکت در انتخابی تیم ملی نوجوانان به عنوان نماینده مازندران به مقام سومی دست یافت و در ادامه برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در رده نوجوانان در اردوی تیم ملی انتخاب شد و موفق شد در قهرمانی 2018 آسیا در تاشکند بعد از شکست تمامی رقبا به عنوان نخست این رقابت ها دست یابد.

سپس در همان سال موفق شد مدال طلای مسابقات جهانی نوجوانان در زاگرب کرواسی را در وزن 48 کیلوگرم بدست آورد و سال 2019 هم توانست عناوین خود را در آسیا و جهان تکرار کند.

رحمان عموزاد

شکست حریف آمریکایی

عموزاد در مرحله نیمه نهایی رقابت های جهانی سال 2019 به مصاف استیو پولین آمریکایی رفت و در وقت دوم با اجرای فن «یک دست یک پا» حریف خود را به آسمان برد و در نهایت با امتیاز عالی 12 بر 0 حریفش را شکست داد. این رقابت و شکست حریف آمریکایی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی ایران بازتاب زیادی داشت.

عموزاد به سبب عملکرد درخشان خود در سال 2019، از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین آزادکار نوجوان سال برگزیده شد.

رحمان عموزاد

2 طلا در قهرمانی جوانان جهان

سال 2019 به طلای قهرمانی جوانان جهان در صوفیه بلغارستان در وزن 61 کیلوگرم دست یافت و سال 2021 در 20 سالگی هم توانست در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جوانان جهان در اوفای روسیه ، مدال طلا را دشت کند.

ورود به کشتی بزرگسالان

سال 1399 در 18 سالگی به عنوان قهرمان نوجوانان جهان جواز حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان ایران را به دست آورد و در این رقابت ها حضور یافت و عنوان سوم را در وزن 57 کیلوگرم تصاحب کرد و همین سال با شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد 2020 صربستان به عنوان سوم رسید.

سال 2022 به وزن 65 کیلوگرم آمد و در این سال توانست مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا در اولان باتور مغولستان و قهرمانی جهان در بلگراد صربستان را کسب کند و یک سال بعد هم در مسابقات آسیایی 2023 آستانه مدال طلا را به دست آورد.

رحمان عموزاد

آرزوی مدال طلای جهان و المپیک

بستگی به ذهنیت هر انسانی دارد ، اینکه چقدر به خودش ارزش و اعتماد به نفس بدهد. ویژگی من این است که باید به چیزی که رویایش را دارم برسم ، آرزوی بچگی من مدال طلای جهان و المپیک بوده و همه تلاشم را تا پای جان برای رسیدن به این هدف می کنم. امیدوارم بتوانم رویای بچگی خودم را به حقیقت تبدیل کنم.

رحمان عموزاد

خودم را با کسی مقایسه نمی کنم

حسن آقا بسیار دوست داشتنی است ، حسن یزدانی هم 8 مدال دارد و بسیار پرافتخار است خودم را با کسی مقایسه نمی کنم ، نه می گویم از کسی بالاترم نه می گویم پایین ترم ، می خواهم از خودم بهتر باشم و برای چیزی که می خواهم باشم تلاش می کنم.

رحمان عموزاد

طرفدار نساجی و استقلال

زیاد پیگیر فوتبال نیستم اما اگر طرفدار تیمی باشم ، باید بگویم استقلالی ام ، البته روی تیم استانم نساجی هم تعصب دارم.

صمیمیت در اردوها

ما در اردو ، همه یک خانواده هستیم و بیشتر از اینکه در خانه باشیم ، در اردو هستیم و با همه بچه ها دوست و رفیق هستم و با همه صمیمی ام.

رحمان عموزاد

الگوی قدیم و جدید

من از بچگی گفتم الگوی ورزشی ام حسن یزدانی است ، او یک پهلوان بااخلاق و اسطوره است و من خیلی دوستش دارم البته که حسن یزدانی را خودم از بچگی دیدم و دنبالش کردم ، اما از جهان پهلوان تختی هم زیاد شنیدم و امیدوارم بتوانم در مسیر او حرکت کنم.

رحمان عموزاد و علیرضا دبیر

رحمان عموزاد و علیرضا دبیر

هدف های بزرگ

از وقتی کشتی های حسن یزدانی را می دیدم ، به خودم می گفتم من باید 10 مدال طلای جهان و 4 مدال طلای المپیک را بگیرم ، این رویای من است و باید به حقیقت تبدیلش کنم هیچ چیز نمی تواند مرا متوقف کند و با انگیزه جلو می روم.

عکس های اینستاگرام رحمان عموزاد

عکس های اینستاگرام رحمان عموزاد

لقب رحمان بی رحم!

من لقب رحمان بی رحم را به خودم ندادم و همانطور که گفتم الگوی من حسن یزدانی و غلامرضا تختی هستند به خاطر سبک کشتی ام این لقب به من داده شد؛ همانطور که به رضا یزدانی می گویند پلنگ جویبار.

کشتی گیر آمریکایی سال 2018 در مسابقات جهانی به من دست نداد و بعد از آن من یک فن 4 امتیازی به او زدم از آنجا به من گفتند رحمان بی رحم ، البته در این دوره مسابقات جهانی هم یک کشتی گیر مجارستانی که روسی الاصل بود ، کشتی را به من باخت و اعصاب درست نداشت و مرا پس زد.

رحمان عموزاد


منابع : نم نمک | رحمان عموزاد اینستاگرام/ رحمان عموزاد فیسبوک/ vplhk ul ، chn/صفحه شخصی رحمان عموزاد/رحمان عموزاد ویکی پدیا/ رحمان عموزاد تلگرام

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن