در ادامه با بیوگرافی سحر امامی مجری و گوینده شبکه خبر تلویزیون و برنامه به خانه برمیگردیم به همراه عکس های خانوادگی سحر امامی و همسرش با ما در نم نمک همراه باشید.

زندگینامه سحر امامی و همسرش(Sahar Emami)

  • نام اصلی : سحر امامی
  • زمینه فعالیت : اجرا و گویندگی در تلویزیون
  • متولد : تهران
  • پیشه : گوینده خبر و مجری
  • سال های فعالیت : 1387 تاکنون
  • محل زندگی : تهران
  • تحصیلات : مهندسی کشاورزی

بیوگرافی کامل سحر امامی

سحر امامی متولد تهران مجری و گوینده خبر تلویزیون ایران است.بیوگرافی سحر امامی گوینده شبکه خبر و همسرش + زندگینامهبیوگرافی سحر امامی گوینده شبکه خبر و همسرش + زندگینامه

سحر امامی و لطیفه گودرزی

سحر امامی و لطیفه گودرزی

وضعیت ازدواج و همسر سحر امامی

از وضعیت ازدواج و همسر سحر امامی اطلاعات دقیقی در دست نیست.

سحر امامی و هلیا امامی

از نسبت خانوادگی سحر امامی گوینده خبر و هلیا امامی بازیگر اطلاعات موثقی منتشر نشده و ظاهرا تنها یک تشابه فامیلی است.

سحر امامی و هلیا امامی

سحر امامی و هلیا امامی

از مهندسی تا گویندگی!

مهندسی کشاورزی خواندم گرایش علوم صنایع غذایی ، رشته ام هیچ ربطی به کارم ندارد! معتقد است متناسب با علاقه ای که داشته فعالیت و تلاش کرده و بدون هیچ آشنایی وارد صدا و سیما شده.

می گوید تست دادم و تستم سال 87 در مجموعه "به خانه برمی گردیم" در شبکه تهران قبول شد و کارم را با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کردم و از خرداد 89 هم وارد شبکه خبر شدم. سحر در برنامه به خانه برمی گردیم مجری بخش دانستی های برنامه بود و مجری صبح با خبر نیز بوده است.

Sahar Emami

Sahar Emami

شرایط پذیرش برای اجرا چه بود؟

من برای تست معرفی شدم. تست روتین که صحبت می کنی . شعر می خوانی و یک موضوع را انتخاب می کنند و باید در مورد آن صحبت کنی. یادم هست که ماه مبارک رمضان بود و استرس زیادی داشتم. ولی خوب تصویربرداری که هیچ وقت دیگر ندیدم اش ، شرایطی را برایم فراهم کرد و خودش هم نشست و گفت : "فکر کن برای خودت اجرا می کنی." تست دادم و سه ماه گذشت و اصلا فکر نمی کردم که قبول می شوم و خبری شود!

اما قبول شدم و مدارکم را به گروه اجتماعی دادم و شروع کردم. اولین برنامه ام یک برنامه زنده بود. معمولا کسی که وارد این حرفه می شود اول برنامه تولیدی می گیرد. اولین کاری که اگر ایرادی و اشکالی داشتی از آن درمی آورند. این طوری بود که وارد حرفه ای شدم که خیلی دوستش داشتم. سعی می کنم به خاطره علاقه ام تلاش کنم.

شرایط ورود به شبکه خبر

از زمانی که تستم را برای مدیر گروه اجتماعی شبکه خبر بردم تا زمانی که روی آنتن شبکه خبر رفتم ، حدودا یک ماه طول کشید و یک ماه تست های فوق العاده سنگینی از من گرفتند. در شبکه تهران تست استدیو نداده بودم. تست ری اکشن های مختلف و تست اجرای زنده در استدیو را دوباره از من گرفتند. تست های مشکلی گرفتند.

عکسهای سحر امامی مجری به خانه بر میگردیم

عکسهای سحر امامی مجری به خانه بر میگردیم

در کدام برنامه بیشتر تپق زدی؟

به خانه برمی گردیم. کار اولم بود ، زنده بود و نکات دانستنی می گفتم. باید اندازه و مقدار می گفتم و سعی می کردم حفظ کنم. همین تکیه نکردن به متن باعث تپق می شود. البته هر چه بگذرد ، کارت راحت تر می شود. الان خیلی راحت و با آرامش اجرا می کنم. حتی اگر اشتباه کنم.

پوشش سحر امامی

هر کس دوست دارد متفاوت باشد. با استفاده از رنگ تیره مخالفم. شاید به ندرت در شهادت ها از مشکی استفاده کنم. سعی می کنم حتی از رنگ هایی که در روتین شبکه خبر استفاده نمی شود ، استفاده کنم. مثلا قرمز یا سبز روشن ، به خاطر پوشش چادر مشکلی ندارد. اما اگر در برنامه به خانه بر می گردیم می پوشیدم ، می گفتند مختص گروه کودک است. رنگ های شاد با تُن گرم که فضای فانتزی ایجاد کند ، استفاده می کردم نه رنگ های خیلی تند. اما حالا استفاده می کنم ، چون احساس می کنم علاوه بر اینکه خودم احساس خوبی دارم ، بیننده هم علاوه بر اینکه دارد برنامه گروه اجتماعی شبکه خبر را می بیند ممکن است ذهنیت و روحیه اش هم با دیدن یک رنگ شاد تغییر کند. البته در رسانه ، همه همکاران ما حجاب و شئونات را رعایت می کند.

عکسهای سحر امامی گوینده خبر

عکسهای سحر امامی گوینده خبر

سحر امامی و بازیگری

در مصاحبه ام با مجله مادران در جواب این سوال گفتم ، دوست دارم در گروه سیاسی و خبر کار کنم. آن موقع در برنامه به خانه بر می گردیم بودم. الان سوال شما را خیلی با دقت جواب می دهم ، چون ممکن است بعد این اتفاق بیفتد و وارد آن مجموعه کاری شوم. پیشنهاد شد تست بازیگری بدهم ، اما اصلا دوست نداشتم از اجرا فاصله بگیریم.

چقدر حقوق می گیری؟

باید جواب بدهم؟ جواب نمی دهم!(خنده).به حقوق و به مزایایش فکر نمی کنم.

موقعیت کاری ای داشتم که ممکن بود از لحاظ اقتصادی در آمد بیشتری برایم داشته باشد. ولی صرف علاقه آمدم سمت شغلی که دوستش داشتم.

سحر امامی و همکارانش

سحر امامی و همکارانش

در مورد آرایش مجری ها چه نظری داری؟

دستور اکید مدیر شبکه و مقام مقام در هر شبکه ای این است که گریم در حد گریم و محوسازی تعریف شود. مثلا اگر عیبی در صورت مجری وجود دارد ، جوش یا چیزهای این شکلی برطرف شود. این موضوع تعریف و بخش نامه شده. استفاده از هر گونه خط لب ، خط چشم ، ریمل ، رژ لب ، رژ گونه ممنوع است. اما داشتم تلویزیون می دیدم ، مراسم تقدیر از یکی از سریال ها بود ، اصلا خانم ها را نشان ندادند!

هر خانم وقتی می رود مهمانی یک جوری لباس می پوشد و خودش را درست می کند. این پوشش حتمادر محل کار فرق دارد.چون هر محل مقتضیات خاص خودش را دارد. باید یک سری ضوابط و شرایط را رعایت کنی ، وقتی وارد صدا و سیما می شوی وظیفه ات حساس تر می شود. چون ممکن است شما را بیرون ببینند. شما نماینده رسانه در بیرون می شوید. خیلی صحنه زشتی دارد وقتی مثلا خانمی را با نوعی آرایش روی آنتن ببینید ، بعد غلیظ ترش را یک جای دیگر ببینند. ولی همه همکارانم حداقل در شبکه های تهران و خبر به ضوابط معتقد هستند.

البته گاهی هم هست که مقنعه یا روسری سر می کنی با رنگی که رفکلس آن به صورت ات رنگ می دهد. بیننده خیال می کند این خانم با روزهای قبل فرق کرده و قشنگ تر شده ، نمی داند که شاید رنگ روسری روی چهره اش تاثیر بگذارد. این مورد درباره خود من پیش آمده و این به میزان گریم ربطی ندارد.

عکسهای سحر امامی گوینده خبر

عکسهای سحر امامی گوینده خبر

از بین شبکه ها کدام را ترجیح می دهی؟

شبکه یک ، تهران و خبر.

اگر رییس جمهور مهمان برنامه ات بود چه سوالی از او می پرسیدی؟

برای اینکه جوان ها راحت کار پیدا کنند ، راحت ازدواج کنند و در حرفه شغل و شرایطی که دوست دارند بتوانند بالنده و مثمر ثمر باشند ، چه بستری را آماده کردند.


عکسهای سحر امامی

سحر امامی و داریوش ارجمند

سحر امامی و داریوش ارجمند

سحر امامی و حانیه سامعی

سحر امامی و حانیه سامعی

عکسهای سحر امامی گوینده خبر

سحر امامی و زهرا خلیلی


منابع : نم نمک | سحر امامی اینستاگرام/ سحر امامی فیسبوک/ صفحه شخصی سحر امامی / سحر امامی ویکی پدیا/ سحر امامی تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(73 رای)
79.4%

نظرات کاربران بروز رسانی

513
خبرنگار خوبی هستند انشاله که همیشه تو کارشون موفق باشند
1397-06-31 01:05
پاسخ دادن
512
چادر به هر دوشون میاد
1397-09-17 18:08
پاسخ دادن
513
واقعا مجری خوبی هستند ومن همیشه خبرهاشون رو دنبال میکنم واز اینکه ازدردها ورنجهای مردم صحبت میکنند خیلی ازشون ممنونم وهمینطور ایشون خیلی باهوش هستندوخیلی رک حرفشون روبه مسئولین میزنن ودوست دارم یه
روز من مثل ایشان جرات حرف زدن روداشته باشم
1397-10-08 19:06
پاسخ دادن
717
چقدخوشگله لامصب قربونش برم
1398-02-14 19:27
پاسخ دادن
68
این قدر مخاطبو چی .... فرض کرده؟ بدون آشنا با مدرک صنایع غذایی اومدم. پس لطف کنید منم ببرید. همرشتتونم
1398-03-19 09:33
پاسخ دادن
410
خیلی چهرش جذاب و تو دل بروست
عاشقشم کاراشم همیشه برنامه هاشو دنبال میکنم
1398-04-21 08:02
پاسخ دادن
313
نمونه یک زن کامل ومتین وموقر ونجیب ایرانی مسلط ومجرب درکار وبه اندازه خیلی از نمایندگان وحتی وزرا اشراف کاری واداری دارند و در کل یک زن دغدغه مند و کامل با روحیه عالی کاری باحجب و حیا باعث افتخار جامعه زنان ایرانی است
1398-05-04 08:03
پاسخ دادن
49
خیلی خوشگله عاشقش شدم
1398-07-21 18:12
پاسخ دادن
00
فداتون بشم الهی
1399-12-18 22:56
پاسخ دادن
00
وای خدا سحر امامی خیلی خوشگله فداش شم الهی
1399-12-19 10:11
پاسخ دادن
00
خانم باوقارومتینی‌ هستند‌ خدا امثالشونو‌ زیاد کنه‌
1400-01-26 02:12
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی