ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، مصرف کالری در حالت بوسیدن و به اتفاقی می گویند که بعد از فعالیت بدنی و سوزاندن کالری بیشتر از کالری دریافت شده در آن روز می افتد و میزان کالری سوزی فعالیت ها و میزان مصرف کالری برای لاغری و میزان سوخت کالری در روز و محاسبه سوزاندن کالری در روز و محاسبه کالری رابطه جنسی و کالری سوزی با روابط زناشویی در نم نمک.

آیا می دانید میزان کالری سوزی بوسیدن چقدر است؟!

همیشه وقتی حرف از روش سوزاندن کالری به میان می آید بدون تامل به فکر ورزش و انجام حرکات سخت و دشوار می افتیم اما همیشه اینطور نیست چرا که شما حتی می توانید با بوسیدن عزیزانتان هم کالری بسوزانید ، تعجب نکنید چرا که بوسیدن تنها روش عجیب سوزاندن کالری نیست و می توانید با فعالیت های دیگر هم این روند را در بدن ایجاد کنید.میزان کالری سوزی بوسیدن چقدر است؟!میزان کالری سوزی بوسیدن چقدر است؟!

سوزاندن کالری با بوسیدن

سوزاندن کالری معمولا انگیزه اصلی ما برای بوسیدن دیگران نیست ولی خوب است بدانید که قفل کردن لب ها فوایدی دارد که ما انتظار نداریم بوسیدن می تواند دو تا شش کالری در دقیقه بسوزاند.

کالری سوزی بوسیدن

جویدن آدامس روش ساده برای سوزاندن کالری

شما می توانید با جویدن آدامس (بدون شکر) تا 11 کالری در ساعت بسوزانید. همچنین عمل جویدن کمک می کند تا از ذرات غذایی کوچک غیر ضروری جلوگیری شود که این خودش یک امتیاز است.

سوزاندن کالری با آواز خواندن در حمام

به صورت گسترده شناخته شده است که آواز خواندن برای روحیه و روان خوب است. باعث می شود که اندورفین آزاد شود و سطح کورتیزول را کاهش می دهد که متعاقبا به کاهش استرس کمک می کند ، آواز خواندن تنفس و ماهیچه های شکمی را نیز درگیر می کند که شاید به همین دلیل است که 136 کالری در ساعت می سوزاند.

خوردن کرفس از بهترین راه ها برای سوزاندن کالری

مدت طولانی است که گفته می شود که کرفس کالری بسیار کمی دارد و کالری مصرفی برای خوردن و هضم آن از کالری خود کرفس بیشتر است. در حالی که غذاهایی با "کالری های منفی" بسیار مورد پسند هستند ، تاثیر حرارتی غذا (تعداد کالری که بدن شما برای عمل خوردن می سوزاند) واقعی است .برای درک بهتر موضوع ، اگر شما یک شاخه کرفس با اندازه متوسط دارای شش کالری بخورید ، بدن شما یک کالری برای هضم آن یک شاخه می سوزاند.

خوردن آب کرفس

آب کرفس تاثیر بالایی در سوزاندن کالری دارد

هنرنمایی غذایی

تنها استفاده از برنامه کالری نمی سوزاند ، (امیدوار بودیم که می سوزاند) اما مطالعات نشان می دهند که مستندسازی بصری غذایتان می تواند خوردن کلی آن را کاهش دهد. شکموها خوشحال باشید! این مانند یک مجله غذایی است ولی از طریق تصاویر. این یک راه برای مراقبت کردن در خوردن غذا است ، بنابراین می تواند به فرصت افراط کردن را کمک کند و آنرا کاهش دهد.

بی قراری کردن و به خود پیچیدن

به خود پیچیدن می تواند 350 کالری بیشتر از نشستن بسوزاند. موقعیت خود را در صندلی جا به جا کنید ، پایتان را تکان دهید و تا جای ممکن به اطراف حرکت کنید. می تواند کمی افراد اطرافتان را آزار دهد ولی به خود پیچیدن یک تاکتیک هرروزه است که می توانید از طریق آن میزان متابولیسم بدنتان را بالا نگه دارید.

فرستادن نامه به صورت سنتی

زدن بر روی دکمه ارسال در صندوق ورودی ایمیل چندان کاری برای متابولیسم ما انجام نمی دهد ، ولی فرستادن نامه با سبک قدیمی می تواند زمینه سلامتی ما را افزایش دهد ، نوشتن یک یادداشت با دست ، لیس زدن تمبر ، رفتن به پست خانه و ایستادن در صف انتظار تمام کارهای کوچکی هستند که در طول یک دویدن طولانی انجام می شوند.

نوشیدن یک لیوان آب سرد کمک به سوزاندن کالری

در هر صورت نوشیدن آب برای سلامتی ما بسیار عالی است. آب سرد باعث افزایش متابولیسم بدن می شود ، زیرا دمای بدن ما باید مایع را در سیستم بدنمان گرم کند. نوشیدن آب سرد در طول روز می تواند منجر به از دست دادن 70 کالری بیشتر شود به علاوه نوشیدن آب به شما کمک می کند تا بدنتان بهتر عمل کند و بنیه تان را برای یک تمرین جدی برای سوزاندن کالری افزایش دهد.

برای سوزاندن کالری غذایتان را تند کنید

یک انگیزه در ورای مزه ها وجود دارد تا غذای تایلندی سفارش دهید و یا گرد فلفل قرمز به خوراک مرغ برای شب اضافه کنید ، محققان در دانشگاه پوردو یافتند که افرادی که نصف قاشق چای خوری ادویه تند به سوپشان اضافه می کنند ، 60 کالری کمتر از افرادی که به سوپشان چیزی اضافه نمی کنند کالری می سوزانند. افراد لاغر چه این افزایش متابولیسم را بدانند یا خیر ، به خوردن گرد فلفل قرمز معروف هستند.

باغبانی با داشتن بدن مناسب

باغبانی ، توانایی سوختن 250 کالری در ساعت را داردبه نظر می رسد که وقت آن رسیده ، خودمان کارهای مربوط به رشد گل و سبزیجاتمان را انجام دهیم.

مدیتیشن

در میان مزایای سلامت وسیع و زیاد مدیتیشن ، ایجاد تمرین ذهنی می تواند باعث کاهش میل شما به غذاهای با کالری بالا شود.

سوختن کالری

مدیتیشن و ریلکس کردن موثر در سوزاندن کالری

پختن غذا و آشپزی

تهیه یک غذا اغلب به معنی خرد کردن ، ریز کردن ، مخلوط کردن و خوردن است ، هر ترکیبی را که به مدت 40 دقیقه انجام دهید ، قبل از اینکه حتی غذا را برای مهمانان سرو کنید ، 128 کالری را سوزانده اید علاوه بر این ، ملزم به سوزاندن کالری بیشتری در طول تمیز کاری خانه هستید.

خوابیدن در اتاق سرد برای سوزاندن کالری

سرد نگه داشتن اتاق خوابتان می تواند تفاوت کوچکی در سوزاندن کالری روزانه ما ایجاد کند هنگامی که دمای بدن کاهش می یابد ما کالری بیشتری را برای گرم کردن خودمان می سوزانیم.

خرید کردن

ما میتوانیم هیکل و تناسب بدن خودمان را با قدم زدن بعد از کارمان در فروشگاهها تنظیم نگه داریم ، متوقف شدن در بازار در طول ناهار و یا رفتن به بازار کشاورزان در آخر هفته را حفظ کنیم. پیاده روی ، حتی با سرعت آهسته ، سه برابر کالری بیشتری را به عنوان نشستن یا ایستادن می سوزاند.

تماشای یک فیلم ترسناک

شوخی نمی کنیم : تماشای یک فیلم ترسناک 113 کالری را می سوزاند ، زیرا باعث تحریک آدرنالین می شود. یک فیلم پر سر و صدا را انتخاب کنید تا بدنتان را به حالت کامل پمپاژ درباورد و خون برساند تا سوخت بیشتری داشته باشد. Richard Mackenzie ، متخصص متابولیسم ، می گوید : "این رها سازی سریع آدرنالین ، عملی است که در طول انفجارهای شدید استرسی ایجاد می شوند- یا در مورد ترس - که به نظر می رسد باعث کاهش اشتها ، افزایش سرعت متابولیسم پایه ای ، یا انرژی که در هنگام استراحت مصرف می کنیم ، میزان کالری بیشتری را می سوزاند.

هشت اثر اعجاب انگیز بوسه بر سلامتی!

بوسه یک لذت اجتماعی و فردی است که سبب استحکام روابط می شود. علاوه بر آن دانشمندان به بررسی تاثیرات این لذت پرداخته اند بر بدن پرداخته اند. آنها بدین نتیجه رسیده اند که بوسه فواید زیادی را بر سلامت دارد.

بوسه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند!

مقاله ای که در مجله ساینس به چاپ رسید اذعان می دارد بوسیدن فردی که به او علاقه دارید سبب می شود کمتر بیمار شوید و سلامتی شما افزایش یابد. همچنین سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها تقویت می شود.

مقاله دیگری که در مجله سل به چاپ رسید نشان می دهد که مادران با بوسیدن فرزندان خود به آنها کمک می کنند تا سیستم ایمنی قوی داشته باشند.

کالری سوزی بوسیدن

مطالعات نشان می دهند فرزندانی که زیاد از سوی خانواده خود بوسیده می شوند کمتر از فرزندانی که بوسیده نمی شوند به بیماری های عفونی مبتلا می شوند. همین امر لزوم بوسیدن کودکان را می رساند.

در اینجا ذکر این مطلب حایز اهمیت است که بسیاری از روانشناسان بر این عقیده هستند که بوسیدن کودکان باید طبق اصول خاصی باشد. بوسیدن بیش از حد کودکان نیز ممکن است به آینده آنها لطماتی وارد کند.

به همین دلیل بهتر است در این مورد با روانشناسان و مشاوران کودک مشورت کنید تا بتوانید با انتخاب بهترین روش اثرات مثبت بوسه را به آنها انتقال دهید. علاوه بر این ، بوسیدن دارای تاثیرات خارق العاده دیگری است که در ادامه به آنها می پردازیم.

بوسه سبب مصرف کالری می شود!

مقاله ای که در مجله آمریکایی مدیسن به چاپ رسید نشان می دهد بوسه سبب می شوند 2 تا 26 کالری در هر دقیقه مصرف شود.

در واقع بوسیدن مانند یک چربی سوز عمل می کند و کالری های بدن را می سوزاند. بوسیدن را در کنار رژیم غذایی و ورزش در نظر داشته باشید!

بوسه عضلات صورت را تقویت می کند

بوسیدن سبب درگیر شدن عضلات صورت می شود. در تحقیقاتی که در مجله AJM به چاپ رسید این موضوع به طور کامل مورد بررسی گرفت.

در این مطالعه مشخص شد روشهای متفاوتی برای بوسیدن وجود دارد که در آنها بین 2 تا 34 عضله در صورت درگیر می شوند. همین امر سبب تقویت عضلات صورت و جوان ماندن صورت می شود.

بوسه سبب آرامش می شود!

گزارشات علمی حاکی از آن هستند که بوسه سطوح اکسیتاسین را افزایش می دهد.اکسیتاسین یک ماده شیمیایی است که سبب آرامش و شادمانی در بدن می شود.

همچنین بوسیدن سطوح اندورفین و دوپامین و مواد شیمیایی مرتبط با آرامش بدنی را افزایش می دهد ، در نتیجه احساس آرامش و شادی در بدن به وجود می آید.

بوسیدن سبب ارتباط هر چه بیشتر زوجین می شود!

جامعه شناس هلن فیشر ، فارغ التحصیل دکتری از دانشگاه روتگرز ، بوسه را ابزاری برای ارزیابی روابط میان زوجین توصیف می کند. بوسه سبب می شود زوجین به یکدیگر نزدیک شوند و با بوی یکدیگر آشنا شوند.

پس باید بدانید بوسه تنها بوسه نیست! نوع بوسیدن نشان دهنده چیزی است که شما می خواهید و چیزی است که می توانید به همسر خود بدهید.

همچنین بوسیدن روشی مناسب برای رفع دعواهایی است که گاهی میان زوجین رخ می دهد. بوسه حرفهای زیادی را در دل خود جای داده است که با استفاده هنرمندانه از آن می توان این اثرات مثبت را به زندگی وارد کرد.

بنابراین زوجین باید با این امر آشنا باشند و تلاش کنند با به کار گیری این روش حیرت آور در زندگی تنش و استرس را از زندگی شان دور کنند.

بوسه برای سلامتی دهان و دندان مفید است!

تحقیقی که در مجله میکروبیوم انتشار یافت نشان می دهد که در هنگام بوسه 10 ثانیه ای ، 80 میلیون باکتری انتقال پیدا می کند.

هر چقدر که پارتنر شما سلامت دهانش بیشتر باشد ، باکتری های مفید وارد بدن شما می شوند و سلامت دهان و دندان شما نیز افزایش می یابد.

علاوه براین ، بزاق بیشتری ترشح می شود در نتیجه بزاق دهان عوض می شود و خطر پوسیدگی دندان کاهش پیدا می کند.

بوسیدن استرس را کاهش می دهد!

هیچ حسی بهتر از حس آرامش بعد از یک روز بلند و پراسترس نیست. دکتر فیشر می گوید با بوسه هورمون آرامش بخش اکسیتاسین در بدن ترشح پیدا می کند و سبب کاهش هورمن کورتیزول (که هورمون استرس در بدن است) می شود.

بوسه سروتونین را در بدن افزایش می هد و سبب ایجاد حس آرامش در بدن می شود. آیا تا به حال دقت کرده اید وقتی که کسی را که دوست دارید می بوسید حال بهتری دارید؟

دلیل این امر ترشح هورمونهاست. بوسه سردردهای تنش زا را کاهش می دهد. به یمن آزادسازی مواد شیمیایی آرامش دهنده در بدن ، استرس کاهش پیدا می کند. استرس سبب می شود از سردردهای تنش زا دور شوید.

بوسیدن سبب می شود فشار خون پایین آید!

بوسه سبب افزایش پمپاژ قلب می شود و این چیز خیلی خوبی است. هر فعالیت آیروبیک مانندی که ضربان قلب را بالا ببرد به پمپاژ خون به ارگان های مختلف کمک می کند و فشار خون کاهش می یابد.

همچنین ، با توجه به اینکه بوسه هورمون استرس را از بین می برد و همین امر سبب می شود فشار خون کاهش یابد.

طولانی تر بوسه دنیا!

همیشه افرادی وجود دارند که تلاش می کنند با ثبت رکورد ، کاری را که برای دیگران غیر ممکن است شدنی کنند. در این مورد گینس تلاش می کند نام این افراد را در کتاب معروف گینس ثبت کند تا بشر همواره کار خارق العاده آنها را به یاد بیاورد.

در زمینه بوسیدن نیز افرادی تلاش کردند تا رکورد بیشتر ساعات بوسیدن را ثبت کنند. در سال 2013، یک زوج تایلند به نامهای ارکاچج و لاکسانا تیرانارات طولانی ترین بوسه دنیا را ثبت کردند و به مدت 58 و نیم ساعت همدیگر را بوسیدند. آنها در 12 فوریه 2013 شروع به بوسیدن کردند و در روز ولنتاین به این بوسه خاتمه دادند.

این کار طولانی ترین مدتی است که دو نفر توانسته اند همدیگر را ببوسند! اما همانند بسیاری از رکوردهای دیگر که بارها شکسته شده است ، انتظار می رود به زودی این رکورد نیز شکسته شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن