مگس روی غذا و حکم شرعی افتادن مگس در غذا و فواید مگس و مضرات مگس و مدفوع مگس و عوارض نشستن مگس روی غذا و مگس روی چای و اتفاقات بر روی غذایی که مگس روی آن نشسته و تاثیرات و خطرات نشستن مگس روی غذا را در نم نمک مشاهده نمایید.

غذایی که مگس روی آن نشسته را بخوریم یا نه؟

اقدامات زیادی هستند که می توانید هنگام نشستن مگس روی غذای باقی مانده خود انجام دهید. مثلاً سریعاً دلتان می خواهد این غذا را دور بیندازید اما بعضی از ما بدون توجه به این که چه اتفاقی افتاده ادامه غذا را می خوریم. با خودمان فکر می کنیم که فقط یک مگس بود.غذایی که مگس روی آن نشسته را بخوریم یا نه؟غذایی که مگس روی آن نشسته را بخوریم یا نه؟

این حشرات در واقع مشکلاتی را وارد غذای شما می کنند و بهتر است که در مورد آن ها اطلاع داشته باشید و نادیده نگیرید. برای این که بفهمیم زمانی که یک حشره غذای شما را لمس می کند ، چه اتفاقی می افتد ، به تحقیقات ما در این مورد توجه کنید و این مطلب را تا انتها دنبال کنید. درست است که سایز این مگس ها و حشرات دیگر بسیار کوچک است اما اثری که روی غذا می گذارند ، بسیار بزرگتر از سایزشان خواهد بود.

تاثیرات نشستن مگس روی غذا

1. آنها می توانند روی غذای شما استفراغ کند

نکته ای که باید بدانید ، این است که مگس ها از طریق مکش مایعات را می خورند. شکل دهان آن ها به گونه ای است که باعث می شود مواد جامد را به مایع تبدیل کنند. برای انجام این کار غذای داخل دهان خود را همراه با بزاق وارد غذای شما می کنند که حاوی چیزهایی است که قبلاً خورده اند. مثلاً گوشت خام یا مدفوع انسان و حیوان.

مگس روی غذا

2. آن ها روی تخم هایشان روی وعده غذایی شما می خوابد

باقیمانده خوشمزه غذای شما که برای بعدا آن را ذخیره کرده اید ، می تواند لانه مناسبی برای تخم های مگس باشد. بعد از این که مگس از روی غذا بلند می شود ، ممکن است که این تخم های کوچک رشد کنند که قطعاً یک نوع سم باکتریایی محسوب می شوند. بنابراین اگر قرار است باقیمانده غذاها را در جایی نگه دارید ، حتما روی آن ها را بپوشانید.

غذایی که مگس روی آن نشسته

3. پاها و بال های مگس می توانند غذای شما را به یک لانه باکتری تبدیل کنند

همه ما می دانیم که این حشرات در داخل بدنشان سرشار از باکتری هستند. اما آیا می دانستید که بیشترین تعداد میکروب ها در بیرون از بدن انسان وجود دارد. طبق تحقیقات انجام شده ، هر قدم از صد قدمی که یک مگس برمی دارد ، باعث به جا گذاشتن گروهی از میکروب ها می شود. به این معنا که هر چیزی که توسط مگس لمس شده باشد ، به شدت عفونی است.

مگس و حشره روی غذا

4. آن ها می توانند 60 بیماری را با خود حمل کنند

65 بیماری مختلف برای انسان ها وجود دارد که از طریق حمل کردن مواد آلوده توسط این حشرات انتقال پیدا می کند. معمولاً بیماری هایی مثل اسهال ، اسهال خونی ، و یا حتی برس می تواند بر اثر نشستن این حشرات روی غذا ایجاد شود اما فقط انسان ها نیستند که از این آلودگی ها رنج می برند. مگس ها می توانند حیوانات دیگر مثل مرغ و یا خوک را نیز دچار عفونت کنند.

بیش از 600 باکتری مختلف توسط مگس ها حمل می شود که بسیاری از آنها با عفونت های انسانی مانند ابتلا به درد های معده ، مسمومیت خونی و پنومونی در ارتباط می باشند.

تاثیر نشستن مگس روی غذا

به این دلیل خوردن غذایی که مگس روی آن نشسته ممنوع

حشرات حامل میکروب و باکتری هایی مانند سالمونلا ، ای کولای ، باکتری های عامل زخم معده و سایر گونه های کشنده هستند. محققان با استفاده از تکنیک های بررسی توالی دی ان ای میزان تجمع میکروب ها را درون و روی بدن دوگونه از مگس هایی که معمولا در منازل یافت می شوند ، اندازه گیری کردند و دریافتند که 351 نوع باکتری مختلف در بدن مگس Musca domestica و 316 نوع باکتری در بدن مگس blowfly یافت می شود و بخش عمده میکروب در هنگام حرکت مگس روی فضولات به بدن این حشرات وارد می شود. بال ها و پاهای مگس ها آلوده ترین اندام های این حشرات هستند. مگس ها می توانند باکتری ها روی پاها و بال های خود را از محلی به مکان دیگر ببرند. پس در صورت نشستن مگس روی غذا یا خوراکی به هیچ وجه آن غذا یا خوراکی را نخورید زیرا حتی مگس با یک بار نشستن روی یک ماده غذایی آن را آلوده می کند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی