ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، خواص اسپرسو و فواید قهوه اسپرسو و مزایای خوردن اسپرسو و خواص اسپرسو در طب سنتی و خواص قهوه اسپرسو برای سلامتی و فواید اسپرسو برای پوست و خواص اسپرسو برای تقویت مو و اسپرسو برای زیبایی و مصرف قهوه اسپرسو در بارداری و حاملگی و خواص درمانی اسپرسو و طبع اسپرسو و ارزش غذایی اسپرسو و عوارض قهوه اسپرسو و مضرات اسپرسو و اسپرسو برای لاغری و کاهش وزن در نم نمک.

خواص قهوه اسپرسو و 16 فایده نوشیدن قهوه اسپرسو برای سلامت بدن

اسپرسوها به دلیل فنجان های کوچک پر انرژی دلپذیرشان شناخته ترین هستند. این نوع قهوه زمانی که احساس خستگی و نیاز به انرژی می کنیم ، به بهبودی ما کمک می کند. بیشتر مردم حتی فکر نمی کنند که نوشیدن اسپرسو راهی برای تثبیت سلامتی شان است. گرچه اسپرسو لیست بلند بالایی از فواید متنوع را دارد که نباید مورد بی توجهی قرار گیرد در این بخش از سلامت نم نمک به شما کمک می کنیم تا تمامی آن را یاد بگیرید.خواص فواید قهوه اسپرسو برای زنان و مردانخواص فواید قهوه اسپرسو برای زنان و مردان

اسپرسو پایه برخی از نوشیدنی ها مانند کافه لاته ، کاپوچینو ، کافه ماکیاتو ، کافه موکا و کافه آمریکانو است در تهیه کاپوچینو حتما اسپرسو را به کار می برند.

خواص و فواید نوشیدن قهوه اسپرسو

تقویت حافظه بلند مدت :

نشان داده شده است که نوشیدن اسپرسو می تواند به حافظه شما کمک کند. نه تنها به حافظه مغز شما کمک می کند تا اطلاعات را ذخیره کند بلکه می تواند در بازیابی و استفاده از آن اطلاعات نیز به شما کمک کند. اگر در هنگامی که برای آزمون مشغول مطالعه هستید ، مقداری اسپرسو بنوشید و درست قبل از امتحان مقداری دیگر اسپرسو بنوشید ، این نوشیدنی به شما کمک می کند تا موارد را بهتر به یاد آورید.

قهوه اسپرسو برای بهبود تمرکز :

نوشیدن اسپرسو به شما انرژی زیادی می دهد. این انرژی می تواند عملکرد تمرکز بر روی اعمال روزانه را برای مغز شما تسهیل کنید. اسپرسو باعث آغاز ترشح دوپامین دز مغز شما شده و به تمرکز کمک می کند.

یک فنجان اسپرسو می تواند تغییر زیادی در بازده شما ایجاد کند. به یاد داشته باشید که مصرف اسپرسو را به یاد داشته باشید! یک استراحت شبانه نیز گامی مهم برای قوی نگه داشتن تمرکز است.

خواص قهوه اسپرسو چیست؟

نوشیدن قهوه اسپرسو برای بهبود تمرکز

قهوه اسپرسو سرشار از آنتی اکسیدان :

قهوه مملو از انواع آنتی اکسیدان است. اسپرسو مانند مُشتی پر از آنتی اکسیدان هایی است که در یک بسته خوش طعم گرد آمده اند.

برای مثال ، اسپرسو حاوی پلی فنول است که به جلوگیری از بیماری ها کمک می کند و کافستول که یک ماده ضد التهاب است. اسپرسو همچنین دارای هیدروسینامیک اسید است که به خنثی سازی رادیکال های آزادی که در طی روز با بدن شما تماس دارند ، کمک می کند. این رادیکال های آزاد می توانند ناشی از آلودگی هوا ، دخانیات و اشعه ماورا بنفش باشد.

قهوه اسپرسو برای افزایش فعالیت فیزیکی :

نوشیدن یک اسپرسو دقیقا قبل از شروع فعالیت فیزیکی می تواند عملکرد شما را افزایش دهد. چه این فعالیت یک ورزش و چه یک تمرین باشد ، اسپرسو با همراهی می تواند به شما کمک کند. اسپرسو ترشح آدرنالین را تحریک می کند که استحکام و سرعت شما را استحکام می بخشد. این استحکام سطح ایمنی بالایی را برای شما می آورد که به صورت معمول نمی توانید بدون آن ، به این ایمنی دست یابید.

افزایش آدرنالین همچنین می تواند به فعالیت های بیشتر با زمان طولانی تر کمک کند.

ریسک پایین تر سکته :

یک مطالعه دریافته است که نوشیدن اسپرسو به کاهش ریسک سکته در زنان کمک می کند. اکثر بیمارانی که اسپرسو نوشیده اند ، ریسک ابتلای مجدد نیز کمتر شده است. آنهایی که مقدار کم نوشیده یا اصلا اسپرسو نمی نوشند ، ریسک بالاتری برای ابتلا به سکته را داشته اند.

کالری کم قهوه اسپرسو :

کیفیت خوب اسپرسو حقیقتی است که شما می توانید از فواید آن بدون نگرانی درباره مصرف بیش از حد کالری ، بهره مند شوید. حتی مقدار زیادی از اسپرسو می تواند مفید و بدون ضرر باشد. مقدار کالری با میزان مصرف اسپرسو ارتباط مستقیمی دارد. اما هر سی گرم آن در حدود فقط 3 کالری انرژی دارد.

این خاصیت اسپرسو که بخش سلامت نم نمک عنوان کرده است به یک انتخاب قوی برای شروع روز تبدیل کرده است . هم چنین اسپرسو می تواند در ساعات بعدازظهر که انرژی کاهش می یابد ، آن را افزایش دهد.

فواید قهوه اسپرسو با شیر

کالری قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو برای کمک به کاهش وزن :

از آنجا که اسپرسو می تواند به عملکرد فیزیکی شما کمک کند ، شدت کارهای روزانه را کاهش می دهد. اسپرسو می تواند شما را به کار بیشتری و سخت تر از قبل وادارد. همچنین اسپرسو از هر گونه درد ماهیچه در کنار تمارین شدیدتر جلوگیری می کند. حقیقتی که به این موضوع اضافه می شود این است مقدار کم کالری در اسپرسو ، آن را به یک ابزار عالی برای کاهش وزن تبدیل می کند. نوشیدن اسپرسو نیم ساعت قبل از تمرین می تواند تغییرات بزرگی در نتیجه ای که می بینید ایجاد کند.

بهبود گوارش با قهوه اسپرسو :

یک فنجان اسپرسو می تواند به چرخه گوارش شما کمک کند. اگر مشکلات گوارشی دارید ، مقداری اسپرسو به روزمره خود اضافه کنید. با توجه به خواص ضد التهاب آن ، اسپرسو می تواند حالت های نفخ و درد بعد از هر وعده غذایی به کلی از بین ببرد.

قهوه اسپرسو برای کاهش احتمال دیابت :

در دنیایی که دیابت رایج تر می شود ، این می تواند کمکی باشد که اسپرسو می تواند ریسک ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

همچنین این یک انتخاب سالم تری از انواع قهوه های معمولی است که افراد می نوشند. به جای افزودن شکر و خامه ، اسپرسو به خودی خود بدون کالری و چربی اضافه لذت بخش است. شما می توانید انرژی خود را توام با رضایت سلامتی خود افزایش دهید.

قهوه اسپرسو برای بهبود اخلاق :

کافئین موجود در اسپرسو یک محرک قوی است. این نوع محرک می تواند هرگونه بد خلقی که انرژی شما بگیرد را کاهش دهد. اسپرسو همچنین می تواند به آنهایی که از افسردگی رنج می برند کمک کند. این ماده فعالیت مغز را افزایش داده ، خستگی را از بین برده و خلق و خوی شما را بهتر سازد. نوشیدن اسپرسو جایگزین خوبی برای کمک به این موضوع نیست اما می تواند مفید نیز باشد.

مصرف قهوه اسپرسو برای چربی سوزی و سلامت بدن

خواص قهوه اسپرسو برای بهبود اخلاق

قهوه اسپرسو برای کمک به سوزاندن چربی :

کافئین به تجزیه شدن چرب بدن کمک می کند و از آن به عنوان سوخت تمرین استفاده می کند.

قهوه ریسک مرگ را کاهش می دهد :

مطالعات نشان می دهند که آنهایی که قهوه می نوشند؛ 25% ریسک کمتری از مرگ زودرس نسبت به آنهایی که قهوه نمی نوشند دارند.

قهوه ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهد :

یک مطالعه نشان داد که قهوه اسپرسو ممکن است ریسک گسترش سرطان پروستات در مردان را تا 20% و سرطان گردن رحم را در زنان تا 25% کاهش می دهد. کافیین همچنین از رشد سلول های کارسینوما ، عمده ترین نوع سرطان پوست را کاهش می دهد.

قهوه اسپرسو ریسک پارکینسون را کاهش می دهد :

مطالعات نشان می دهند که نوشیدن منظم قهوه اسپرسو ریسک ابتلا به پارکینسون را تا 25% کاهش می دهد. شواهدی وجود دارند که قهوه اسپرسو باعث فعالیت قسمتی از مغز که طی پارکینسون آسیب دیده است؛ می شود.

قهوه اسپرسو برای کبد و درمان بیماری ها

تمام خواص قهوه اسپرسو و طرز تهیه قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو از بدن شما محافظت می کند :

قهوه حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که مانند جنگجوهای کوچک می جنگند و از بدن در مقابل رادیکال های آزاد درون بدن ، مراقبت می کنند.

قهوه اسپرسو مفید برای کبد :

اسپرسو کبد شما و چندین آنزیم داخل آن را قوی تر می سازد. نوشیدن اسپرسو می تواند به کبد برای پاکسازی سموم و افزایش سطح متابولیسم کمک کند. صرفا چهار جرعه از اسپرسو در یک روز می تواند احتمال ابتلا به سیروز کبدی را تا هشتاد درصد کاهش دهد.

چگونه اسپرسو بنوشیم :

آماده سازی اسپرسو به مهارت هایی نیاز دارد. اسپرسو به دو نوع نوشیدنی داغ و حالت دم نوش سرو می شود. بیشتر دستگاه های با کیفیت اسپرسو صرفا به یک دقیقه نیاز دارند تا آب را به نقطه جوش برسانند و به داخل قهوه ریخته و یک اسپرسوی لذیذ تولید کنند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن