ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، یوگا باعث میشود احساس راحتی کنید. شما ممکن است شگفت زده شوید که یک آسانا تنها مرحله ای از تمرین یوگا است. این به این معنی است که به شما کمک میکند احساس خوبی داشته باشید.

65 فایده یوگا برای بدن و درمان بیماریها

در چند دهه اخیر یک صعود و افزایش ناگهانی در جامعه یوگا اتفاق افتاده است. نه فقط به این دلیل که تحقیقات مزایای یوگا را بهبود بخشیده باشد بلکه پزشکی حرفه ای و افراد معروف نیز این ورزش هیجان انگیز را پیشنهاد میدهند و پذیرفته اند. درحالیکه برخی از آنها از یوگا به عنوان مد استفاده میکنند و آن را با عرفان عصر جدید مرتبط میدانند ، اما برخی دیگر تضمین میکنند که این ورزش واقعا باورنکردنی است. چیزی که آنها درک نمیکنند ، این است که آنچه آنها به عنوان ورزش دیگری مورد توجه قرار میدهند به گونه ای به آنها منفعت خواهد رساند که هرگز تصور آن را در جهان یوگا را نخواهند کرد.خواص یوگا برای سلامت جسم و روح و درمان بیماریخواص یوگا برای سلامت جسم و روح و درمان بیماری

یک بینش جهانی از یوگا :

یوگا چیست؟ قبل از آن که به سراغ مزایای یوگا برویم مهم است که بدانیم واقعا یوگا چیست؟

تعدادی از مردم آن رایک تمرین باستانی مینامند و دیگران آن را تنظیمات یک تمرین سخت می شناسند اما کلمه یوگا در واقع به معنای اتحاد است. این ورزشی است که بدن ، مغز و روح را در سرتاسر بدن با حالت ها ، تمرکز ها و کنترل تنفس به هم مرتبط میکند. ریوند یوگی ، سادگورو جاگی و اسدو یوگا را اصطلاحی از زندگی مینامند و او میگوید یوگا کلیدهای موجود در طبیهت را باز میکند.

یوگا تنها خم شدن یا کشیدن و نفس نگه داشتن نیست ، بلکه مکانیسمی است که شمارا به دنیای واقعیت میرساند.اگر شما به انرژی بدنتان اجازه بدهید ، بدن این حس را گسترش میدهد.این اتفاق شمارا قادر می سازد که کل جهان را به عنوان بخشی از وجود خود تجربه کنید و همه چیز را انجام دهید و ممکن سازید و این اتحادی است که یوگا خلق میکند.

بنیانگذار یوگا ، پاتانجالی میگوید : یوگا باعث میشود احساس راحتی کنید. شما ممکن است شگفت زده شوید که یک آسانا تنها مرحله ای از تمرین یوگا است. این به این معنی است که به شما کمک میکند احساس خوبی داشته باشید.

هدف یوگا خلق کردن یک هارمونی بین مغز ، بدن و روح است. هنگامی که شما به خوبی تمرینات را انجام میدهد ، قادر خواهید بود تا بهترین توانایی خود را نشان دهید.

اتحاد کامل در سرتاسر هاتا یوگا و شاخه های آن( آشتانگا یوگا ، لینگایوگا ، بیکرام یوگا ، این یوگا ، گوندالینی یوگا) میتواند موفق باشد و بستگی به آنچه که شما دوست دارید و مشکلاتی که از طریق عمل به دست آید ، دارد.

فواید و مزایای یوگا چیست؟

یوگا به عنوان یک تمرین دارای مزایای بیشماری است ، که به طور فیزیکی و ذهنی و مثبت شمارا تحت تاثیر قرار میدهد. تصویر بالا به شما یک مرور کلی از چگونگی تاثیر یوگا بر بدن در طول زمان را میدهد ، در ادامه این بخش از ورزش و تناسب اندام نم نمک راه های مختلف یوگا وجود دارد که به شما کمک میکند تا از سلامتی خود مطلع شوید. مزایای سلامت داخلی یوگا این است که فشار خون شما کنترل می شود و یا موجب افزایش طاقت درد میشود.

ورزش یوگا برای سلامتی

فواید و مزایای ورزش یوگا

1. یوگا گردش خون را بهبود میبخشد :

اولین چیزی که یوگا انجام میدهد بهبود بخشیدن گردش خون است. این به این معنی که گردش بهتر اکسیژن و مواد مغذی در سرتاسر بدن وجود خواهد داشت. جریان خون بهبود یافته نیز اندام های سالم و پوست درخشان را در بر خواهد داشت.

2. فشار خون پایین :

اگر بطور مرتب یوگا را انجام دهید گردش خون در بدن افزایش میابد و همچنین باعث جذب اکسیژن در بدن میشود و بطور قابل توجهی فشار خون بالا در بدن را کاهش می دهد.

3. یوگا برای کاهش سرعت پالس :

یوگا فشار را دربدن کاهش می دهد ، به این ترتیب که وقتی ریلکس میکنید ، فشارهم کاهش میابد.میزان پالس پایین نشان میدهد که قلب شما پمپ قوی ای دارد و خون بیشتر و ضربان کمتری دارد.

4. یوگا برای کمک به تنفس درست و سالم :

کل پروسه یوگا شامل نفس کشیدن میشود و آن را به خوبی کنترل میکند.کل حجم ریه های شما را پر میکند و باعث میشود بهتر کار کند.

5. یوگا برای کمک به استقامت قلب و عروق :

یوگا باعث بهبود اکسیژن رسانی در بدن و کاهش ضربان قلب میشود و در نتیجه اینکه استقامت قلب و عروق بالا میرود.

6. افزایش مقاومت بدن با یوگا :

زمانی که یوگا انجام میدهید ، اندام های داخلی بدن تحریک می شوند و در نتیجه مقاومت خود را به بیماری ها افزایش میدهند.همچنین شما پس از سالها تمرین قادر خواهید بود که بگویید بدن شما نقش خود را کاملا ایفا کرده است.

7. یوگا برای بهبودی سلامت دستگاه گوارش :

مطالعات نشان داده است که با تمرین مداوم یوگا سیستم دستگاه گوارش فعال میشود و سوهاضمه ، گازمعده و دیگر موارد مربوط به شکم محدود میشود. بطور کلی سلامت دستگاه گوارش بهبود خواهد یافت.

8. یوگا برای افزایش سیستم ایمنی بدن :

یوگا و سلامتی با هم در یک راستا هستند. همان طور که یوگا باعث دم و بازدم در سلولهای بدن میشود بدن شما بطور اتوماتیک ایمن میشود.

فواید یوگا برای لاغری

فواید یوگا برای افزایش سیستم ایمنی بدن

9. افزایش آستانه تحمل درد :

یوگا سطح تحمل درد را افزایش میدهد.

10. یوگا برای افزایش متابولیسم :

، متابولیسم متعادل برای رسیدن به وزن ایده آل ضروری است ، یوگا متابولیسم را در حد متعادل نگه میدارد.

خواص یوگا : 11. یوگا برای کمک به تعادل بدن :

یوگا همچنین باعث افزایش و تعادل تمرکز برای کنترل وزن بدن میشود. ورزش باقاعده توانایی شما را بهبود میبخشد که با تمرکز بر تمرینات کلاس تمرکز بیرونی شکا نیز بیشتر خواهد شد.

12. یوگا برای جلوگیری از پیری زودرس :

یوگا به سم زدایی بدن کمک میکند ، بنابراین سموم و رادیکال های آزاد راازبین میبرد.این علاوه بر دیکر مزایا در به تاخیر انداختن پیری کمک میکند .یوگا همچنین استرس را ازبین میبرد.که یکی از عوامل مهم پیری میباشد.

13. یوگا برای افزایش قدرت بدنی :

زمانی که شما یوگا تمرین میکنید از وزن خود برای افزایش قدرت استفاده خواهید کرد. این یک روش شگفت انگیز برای تمرین قدرت است.

14. یوگا برای کمک برای رسیدن به وزن ایده آل :

با افزایش متابولیسم باقاعده و تمرینات منظم ، یک عضله قوی خواهید ساخت.یوگا بطور خیلی جالب برای کاهش و حتی افزایش و رسیدن به وزن ایده آل کار میکند.

15. یوگا برای بهبود خواب :

یوگا به ریلکس کردن کامل مغز و به کار کردن استرس غیر ضروری کمک میکند و باعث میشود که خواب راحتی داشته باشید.

مزایای یوگا در بارداری و بهبود خواب

بهبود خواب با ورزش یوگا

16. آگاهی بدنی کامل :

وقتی بطور منظم یوگا تمرین میکنید ، نسبت به بدنتان کاملا آگاه میشوید.شما قادر خواهید بود که متوجه اشتباهات بدنی خود شده و آن را تصحیح کنید.

17. مزایای احساسی یوگا :

یوگا یک ارتباط قوی بین مغز و بدن را خلق میکند. این زیبایی سلامت احساسی را بالا میبرد.

18. یوگا حالت روحی را تغییر میدهد :

وقتی شما یوگا تمرین میکنید ، بدنتان با تازه کردن انرژی و تغییر دادن حالت روحی پر میشود.

19. مزایای ارتباط بدن ، مغز :

هنگامی که شما با حرکات خود ارتباط برقرار میکنید ، ذهن شما آرام میشود.در مورد چشم انداز مثبت زندگی با تمرین منظم ، هورمون های زیادی در سیستم عصبی تثبیت میشوند و این باعث میشود با نگاهی تازه به زندگی نگاه کنید.

فواید یوگا : 20. یوگا برای کمک به پذیرش خود و خودباوری :

یوگا یک سفر خود پذیرشی و بهبود سلامت را به ارمغان میاورد.خود پذیرشی باعث راحتی درونی نیز می شود.

21. یوگا برای افزایش خود کنترلی :

برای تمام حقیقت های زندگی ، کنترل کردن خود مفید است.

22. کاهش استرس با یوگا :

هنگامی که شما روی مت هستید ، تمام توجهتان را به موضوع دستتان متمرکز میکنید و ذهن شما به آرامی استرس و مشکلاتی که آن را تحریک میکند ازبین میبرد.هنگامی که شما یوگا تمرین میکنید استرس و اضطراب روانی و سطح احساسات سرکوبگر را مدیریت میکنید درحالیکه ممکن است غمگین باشید ، امابا انرژی منفی افسردگی مبارزه میکند.

مزایای یوگا برای کودکان و بزرگسالان

یوگا برای کاهش استرس مناسب است

23. یوگا برای کمک به تمرکز بهتر :

در کمتر از 8،هفته یوگا ، خود را فعال تر خواهید یافت همچنین قادر خواهید بود بهتر تمرکز کنید.

24. یوگا برای بهبود حافظه :

با افزایش گردش خون در مغز استرس کاهش میابد و حافظه شما گسترش میابد و بهبود خواهد یافت.

25. توجه به جزییات :

هنگامی که شما یوگا تمرین میکنید باید مراقب باشید و دستور العمل های دقیق را در مورد اینکه چطور تنفس کنید و حرکت را انجام دهید کدام بازو و یا پا را حرکت دهید ، بخوبی رعایت کنید. همچنین یوگا شما را باهوش تر می کند و باعث می شود که به جزئیات بیشتر دقت کنید.

26. یوگا برای بهبود روابط اجتماعی :

با انجام تمرینات یوگا ، قادر خواهید بود که به خود شناسی برسید ، و با جامعه ارتباط برقرار میکنید و به مهارت های اجتماعی شما کمک میکند.

27. یوگا رسیدن به آرامش :

آرامش و مدیتیشن به شما کمک میکند از افکار خود خلاص شوید و آرام بمانید. باتمرین ، شما یاد خواهید گرفت که آرامش ، بخش مهمی از زندگی شماست.

28. یوگا روی شیمی بدن کار میکند :

یوگا روی شیمی بدن ، سلولهای خونی ، هورمون ها و هیپوفیز..... کار میکند.

29. یوگا برای کاهش کلسترول :

یوگا به کاهش سطح کلسترول در خون و افزایش گردش خون و چربی سوزی کمک میکند.

فواید یوگا برای دیسک کمر و درمان بیماری ها

کاهش کلسترول با یوگا

خواص ورزش یوگا : 30. یوگا برای افزایش سیستم لنفاوی :

افزایش سیستم لنفاوی به سیستم ایمنی بدن و همچنین به دفع سموم از بدن کمک میکند. یوگا شامل حرکت هایی برای تقویت سیستم لنفاوی میشود.

31. یوگا برای افزایش سطح گلوکز :

یوگا باعث میشود سطح گلوکز در خون در حد متعادل باشد و خطر ابتلا به دیابت کاهش میابد.

32. کاهش سطح سدیم با یوگا :

یوگا نیز مانند هر برنامه موثر دیگری به کاهش سطح سدیم بدن کمک میکند. غذاهای فست فودی و فرآوری شده پر از سدیم هستند و بنابراین یوگا برای کاهش نمک و حفظ سلامت موثر است.

32. یوگا برای بهبود عملکرد غدد درون ریز :

آنطور که در ورزش و تناسب اندام نم نمک میخوانید هنگامی که شما یوگا تمرین میکنید ، سیستم غدد افزایش میابد ، هورمون ها کنترل و تنظیم میشوند و به سلامت فیزیکی و احساسی کمک میکند.

33. یوگا برای کاهش سطح تری گلیسرید :

تری گلیسرید نوعی چربی حاضر در خون است ، سطح بالای تری گلیسرید در خون بیماری های قلبی و فشار خون را بالا میبرد.

34. یوگا برای افزایش سلول های قرمز خون :

یوگا به افزایش سلول های قرمز خون کمک میکند و این سلولها اکسیژن را سرتاسر بدن حمل میکنند و تعداد کم این سلولها باعث کاهش انرژی و کم خونی میشود.

35. یوگا برای جذب بهتر ویتامین ها :

افزایش گردش خون به معنای جذب بهتر ویتامین ها میباشد. ویتامین بخش مهمی از تغذیه است ، که حاوی آنتی اکسیدان و بسیاری از اجزای ضروری کار بدن هستند.

فواید یوگا برای جذب ویتامین ها

یوگا برای افزایش گردش خون

مزایای یوگا به عنوان یک ورزش :

یوگا دارای منافعی است که هیچ ورزش دیگری این مزایا را ندارد و این دلایل به شما کمک میکند تا این ورزش را بپذیرید.

36. یوگا برای کاهش خطر جراحت و آسیب :

یوگا شامل حرکات ملایم و کنترل شده است. از این رو خطر ابتلا به آسیب کاهش میدهد.

37. فعال کردن اعصاب پاراسمپتیک :

هنگامی که شما یوگا تمرین میکنید اعصاب پاراسمپتیک فعال میشوند ، این به کاهش فشار خون کمک میکند. هم چنین به دم و بازدم سرتاسر بدن کمک میکند. دیگر فرم های تمرین تنها به گردش سیستم عصبی میکند.

38. یوگا برای قوی کردن عضلات بدن :

با ورزش مداوم یوگا عضلات شما را قوی میسازد. همچنین عضلات را فیکس و قوی میکنید.

39. مناطق زیر مغز :

مناطق زیر مغز تعیین کننده رفاه بدن شما هستند .درحالیکه سایر اشکال ورزشی تمرکز کمتری دارند.

40. کاهش مصرف اکسیژن :

هنگامی که یوگا تمرین میکنید ، در مقایسه با ورزشهای دیکر اکسیژن کمتری استفاده میکنید بنابراین بدن شما اکسیژن را غنی سازی میکند و بهترین قسمت آن این است که فقط از طریق تمرین خسته میشوید.

41. تقویت عضلانی با یوگا :

یوگا معتقد است که هر اعضا تعادل دارند و حرکات سگ رو پایین و بالا برای بدن بهتر است. یوگا باعث میشود بدن باز شود و هنگامی که شما دامنه حرکات را بیشتر کنید ، عضلات انعطاف پذیر تر میشوند.

فواید یوگا برای عضله سازی و تقویت عضلات

تقویت عضلانی با انجام ورزش یوگا

42. یوگا برای بهبود هماهنگی بین چشم و دست :

یوگا ورزشی است که به دلیل روش انجام باعث افزایش قدرت تمرکز عصب ها و هماهنگی بیشتر بین اعضای بدن به خصوص چشم و دستها می شود.

43. یوگا برای کمک به واکنش سریع تر :

تحقیقات نشان داد است که ورزش مداوم و آسانا زمان واکنش را بیشتر میکند..این به این دلیل است که شما بهتر تمرکز میکنید.

44. یوگا برای بهبود استقامت بدن :

وقتی شما روی کل بدنتان کار میکنید استقامت ساخته میشود و به ورزشکاران بطور قابل توجهی کمک میکند. تعدادی از ورزشکاران از یوگا برای استقامت و بهبود رشد خود استفاده میکنند.

45. یوگا برای افزایش درک عمیق :

هنگامیکه شما آگاه از بدن و تمرینات خوددمیشوید ، بطور اتوماتیک درک عمیقی خواهید داشت.

46. یوگا برای دور کردن و کاهش احتمال ابتلا به بیماری ها :

پزشکان عاشق یوگا هستند زیرا بیماران را در دورکردن بیماری کمک میکنند.

47. کاهش خطر بیماری های قلبی با یوگا :

یوگا با کک به کاهش وزن ، استرس و فشار خون به طور کامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش میدهد.

48. یوگا برای کاهش ابتلا به پوکی استخوان :

یوگا تمریناتی دارد که استخوان هارا قوی میسازد و احتمال پوکی استخوان را کاهش میدهد.یوگا سطح کورتیزول در بدن را کاهش میدهد که باعث میشود کلسیم در استخوان حفظ بماند.

49. یوگا برای دور کردن آلزایمر :

افزایش سطح گاما آمینو بوتریک اسید(گابا) در مغز : مطالعات نشان داده است که سطح پایین گابا موجب شروع آلزایمر است.

فواید و خواص ورزش یوگا برای آلزایمر

تمام مزایای و فواید یوگا

50. یوگا برای دیابت نوع دو :

جدا از این حقیقت که یوگا سطح گلوکز را در خون کاهش میدهد باعث کاهش استرس و حرکات فیزیکی میشود.همچنین باعث تولید انسولین در پانکراس میشود .

51. سندروم تونل کارپ :

یوگا به افزایش قدرت کمک میکند افرادی که مبتلا به سندرم تونل کارپ بودند با چند جلسه بهبود یافته اند.

52. فواید یوگا برای آسم :

تنفس هماهنگ به کاهش آسم کمک میکند. یوگا شامل حرکات آسان با فشار ملایم روی غضروف ها است و ایت هیجانی است برای کسانی که از آرتروز رنج میبرند.همچنین یوگا به خارج کردن استرس در عضلات و افزایش فشار روی عضلات کمک میکند.

53. مالتیپل اسکلروزیس :

مطالعات متعدد در مورد ام.اس اثبات میکند که یوگا به کاهش پیچیدگی ام.اس کمک میکند.یوگا برروی سیستم عصبی کار میکند و سلامتی را بهبود میبخشد و به درمان بیماری کمک میکند.

54. یوگا برای مبارزه با سرطان :

یوگا به افزایش سلول های قرمز خون کمک میکند و با سرطان مبارزه میکند. با استرس مبارزه می کند و همچنین موجب درمان اسهال و استفراغ میشود و آثار سرطان را از بین میبرد.

55. دیستروفی عضلانی :

اگر در مراحل اولیه این بیماری هستید با یوگا این اختلال را درمان کنید. توابع فیزیکی را به دست آورید.

56. یوگا برای میگرن :

یوگا به طرز قابل توجهی باعث افزایش جریان خون میشود و سر شما یک منبع تازه از اکسیژن و مواد مغذی را دریافت میکند و سردرد میگرنی را کاهش میدهد.

57. بهبود اسکولیوز :

یوگا به شما کمک میکند تا انحنای پشت و وضعیت وحالت خود را مناسب کنید و بهبود بخشید.

58. یوگا برای بهبود برونشیت مزمن :

یوگا بر روی سیستم تنفسی کار میکند.افزایش سطح اکسیژن به درمان برونشیت مزمن کمک میکند ، همچنین ریه ها را پر و پوشش میدهد.

59. کاهش تشنج صرع :

یوگا نفس کشیدن را بهبود و استرس را کاهش و تعادل را افزایش میدهد و باعث کاهش تشنج صرعی میشود.

60. یوگا برای کاهش سیاتیک :

یوگا به گردش خون در ناحیه کمر کمک میکند و درد را کاهش و سیاتیک را درمان میکند.

61. اختلال وسواس اجباری :

یوگا موجب کاهش اختلال وسواس و استفاده از دارو میشود.

62. یوگا برای کمک به کاهش یبوست :

یوگا سیستم دستگاه گوارش را بهبود میبخشد و بنابراین یبوست محدود میشود.

63. یوگا برای بهبود سینوزیت و آلرژی های دیگر :

یوگا به تنفس پاک از طریق بینی کمک میکند و سینوزیت و آلرژی های دیگر را کاهش میدهد.

64. افزایش باروری :

یوگا به بازکردن لوله های فالوپی کمک میکند و علائم pcod را کاهش و سلامت را افزایش میدهد.

65. بهبود سیستم تولید مثل :

عوارض جانبی یائسگی و فشرده سازی ستون فقرات را از بین میبرد و در جهت ترمیم بدن و کاهش درد کمک میکند. یوگا زندگی شما را تغییر میدهد و افق دید شمارا به نحوی که تصورش را هم نمی کنید ، گسترش میدهد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نظر دادن