ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه حریره بادام مجلسی و دستور تهیه حریره بادام و مواد لازم حریره بادام و طرز تهیه حریره بادام با رسپی خانگی و فوت و فن حریره بادام خانگی و راز خوشمزگی حریره بادام و ترفندهای درست کردن حریره بادام و زمان تهیه حریره بادام و نکات مهم در تهیه حریره بادام خانگی و تزیین حریره بادام را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم حریره بادام

  • بادام : 3قاشق سوپخوری (پودر)
  • عسل : 1قاشق غذاخوری
  • آرد برنج : 1قاشق غذاخوری
طرز تهیه پودر بادام :

حریره بادامطرز تهیه حریره بادام ساده و خوشمزهطرز تهیه حریره بادام ساده و خوشمزه

ابتدا بادام ها را در آب ریخته ، یک تا دو ساعت زمان می دهیم ، سپس پوست قهوه ای بادام را از آن جدا می کنیم. بخش سفید بادام را به دو صورت می توان پودر کرد. بادام خیس را نمی توانیم آسیاب کنیم ، زیرا خمیر می شود ، پس به وسیله یک الک ریزدانه بادام را پودر می کنیم. راه دوم این است که بادام ها را روی بخاری یا شوفاژ قرار دهیم تا یک روز بماند و خشک شود ، بعد بادام را با وسایل در دسترس مثل آسیاب پودر می کنیم.البته بهتر است 2عدد قند هم درون آسیاب بیندازید.

طرز تهیه حریره بادام

حریره بادام

در ظرفی مناسب و ترجیحا غیر تفلون پودر بادام ، آرد برنج ، عسل و مقداری آب را مخلوط و روی حرارت قرار می دهیم و شعله را زیاد میکنیم تا مواد به جوش بیایند وقتی مواد جوشید شعله را بسیار ملایم کرده و مرتب هم میزنیم تا حریره غلیظ شود.

نکات :

1)این غذا خیلی زود میسوزد حواستان باشد مرتب آن را هم بزنید.

2)اگر دوست دارید به جای آب از شیر استفاده کنید.

3)بهتر است بادام ها را از شب داخل آب و شکر و گلاب خیس کنید تا خوشمزه تر شوند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن