در ادامه آموزش روش تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس مجلسی و دستور تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس و مواد لازم ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس و طرز تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس با رسپی خانگی و فوت و فن ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس خانگی و راز خوشمزگی ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس و ترفندهای درست کردن ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس و زمان تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس و نکات مهم در تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس خانگی و تزیین ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس

  • ژله در رنگ ها ی مختلف (سبز زرد آبی قرمز)
  • ژله آلوئورا یک بسته
  • بستنی وانیلی یک لیوان
طرز تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس

ژله خرده شیشه در ظرف پیرکسطرز تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکسطرز تهیه ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس

ژله های رنگی را مثل همیشه با مقدار آب کمتری میسازیم چون ژله ها باید انسجام داشته باشن تاکید میکنم مقدار آب کمتر از حدی باشه که همیشه ژله درست میکنید.

ژله ها را میگذارید یخچال کاملا ببنده برای من همیشه نیم ساعت طول میکشه برای محکم کاری یکی دو ساعت صبر کنید.

ظرف ژله را بیرون بیاورید.

توی سینک را پر از آب داغ کنید. ظرف شما هر چه باشه فرقی نداره با این روش ژله شما به راحتی از قالب بیرون میاد. چون ظرف من پیرکس بود یه ده دقیقه اول گذاشتم ظرفم به دمای محیط برسه چون ترسیدم یهویی ببرمش توی آب داغ بترکه.

ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس

خب قالب را توی آب داغ فر میبریم و تا پنج ثانیه صبر میکنیم. وقتی ژله خودشو ول کرد و از قالب جدا شد به راحتی ژله را توی ظرف مورد دلخواه برمیگردانید. همونطور که میبینید یکی از قالبهای من پیرکس هست و دیگری پلاستیک هر دو را با همین روش بیرون آوردم و هیچکدوم مشکلی نداشتن.

نکته : زمان نگهداشتن قالب در آب داغ بستگی به میزان دمای آب و قالب شما داره. گاهی اوقات آب اونقدر داغ هست که سر یک ثانیه ژله از قالب جدا میشه پس حواستون باشه. ژله از قالب های تفلون و پلاستیکی و سیکونی زودتر از قالب های پیرکس و شیشه ایی جدا میشه.

نکته : چون ما میخواهیم این ژله ها را خورد کنیم و توی ظرف دیگری بریزیم پس حتما وقتی خواستیم ژله را از توی قالب برگردونیم بشقابی رو که میخواهیم ژله توش برگردونیم رو خیس میکنیم. تا ژله به بشقاب نچسبه و به راحتی برش بخوره.

نکته : برای برش خوردن زیبای ژله ها و تیکه نشدن آنها یه چاقو رو توی همون آب داغی که قالب ها رو توش زدیم میزنیم و به راحتی ژله ها برش میزنیم. اندازه دلخواه هست.

ژله خرده شیشه در ظرف پیرکس

حالا میریم سراغ ژله آلوئورا :

ژله آلوئورا را با یک لیوان آب داغ مخلوط میکنیم و خوب هم میزنیم تا تمام دانه های ژلاتین حل بشه.

یک لیوان بستنی وانیلی را میگذاریم کاملا آب شود و وقتی آب شد با مایع ژله آلوئورا مخلوط میکنیم و میگذاریم یخچال.

وقتی ژله آلوئورا خنک شد و تقریبا مانند سفیده تخم مرغ شد آنرا بیرون آورد و توی ظرفی ژله های زنگی خورد شده را میریزیم و مایع ژله آلوئورا را روی آن میریزیم و دوباره آن را به یخچال منتقل میکنیم.

وقتی ژله کاملا گرفت آرن بیرون می آوریم و با روش بالا ژله را از قالب جدا کرده و برش میزنیم و میل میکنیم.

این دسر بسیار خوشمزه هست مخصوصا که رنگی رنگی هست.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.