در ادامه آموزش روش تهیه ژله سفید با خامه مجلسی و دستور تهیه ژله سفید با خامه و مواد لازم ژله سفید با خامه و طرز تهیه ژله سفید با خامه با رسپی خانگی و فوت و فن ژله سفید با خامه خانگی و راز خوشمزگی ژله سفید با خامه و ترفندهای درست کردن ژله سفید با خامه و زمان تهیه ژله سفید با خامه و نکات مهم در تهیه ژله سفید با خامه خانگی و تزیین ژله سفید با خامه را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای ژله سفید با خامه

  • ژله آلوئه ورا 2 بسته
  • خامه 1/2 پیمانه
  • آب جوش 2 پیمانه
  • شکر 1 قاشق غذاخوری (اختیاری)
طرز تهیه ژله سفید با خامه

 ژله سفید با خامهطرز تهیه ژله سفید با خامهطرز تهیه ژله سفید با خامه

ابتدا داخل یک کاسه ، ژله آلوئه ورا و شکر را بریزید و دو پیمانه آب جوش را به آن اضافه کنید. مرتب هم بزنید تا کاملا حل شود. برای اینکه ذرات ژله بهتر حل شود ، کاسه را روی روی بخار کتری گذاشته تا به اصطلاح بن ماری شده و یک ژله شفاف و صاف داشته باشید.

پس از حل شدن کامل ژله آن را در دمای محیط قرار داده تا کاملا سرد شود. همزمان خامه را نیز کنار آن قرار داده تا هر دوی آن ها هم دما شوند. اگر دماسنج آشپزی در دسترستان است دمای آن ها را اندازه بگیرید ، اگر نه که با انگشت امتحان کنید و اگر به نظرتان خامه و ژله هم دما بودند ، خامه را به ژله اضافه کنید. ژله را 30 ثانیه با همزن برقی و یا 1 دقیقه با همزن دستی خیلی سریع هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

در این مرحله ژله سفید را از یک الک یا صافی رد کنید تا ذرات معلق خامه از مایع جدا شده و کاملا یکدست شود. اکنون مایع ژله را داخل قالب مورد نظر ریخته و به مدت یک ساعت تا یک ساعت و نیم داخل یخچال بگذارید تا ژله ببندد. پس از آماده شدن روی آن را با ترایفل رنگی ، سیروپ یا هر ماده دیگر تزیین کنید تا ظاهر آن زیباتر شود.

 ژله سفید با خامه

نکات کلیدی برای تهیه ژله سفید
  • اگر می خواهید ژله سفید یا هر ژله دیگه ای که درست می کنید زودتر ببندد ، یک قاشق شکر نیز با پودر ژله در آب جوش حل کنید.
  • اگر عجله دارید و می خواهید ژله شما زود آماده شود می توانید ابتدا قالب ژله را 10 دقیقه در فریزر قرار داده و سپس آن را داخل یخچال بگذارید.
  • اگر بخواهید ژله را قالبی در بیاورید می توانید با مقداری روغن قالب را چرب کرده تا ژله به راحتی از قالب جدا شود.
  • می توانید ژله سفید را با استفاده از شیر بادام تهیه کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.