در ادامه آموزش روش تهیه دونات بدون فر و دستور تهیه دونات بدون فر و مواد لازم دونات بدون فر و طرز تهیه دونات بدون فر و فوت و فن پخت دونات بدون فر خانگی و ترفندهای درست کردن دونات بدون فر و زمان تهیه دونات بدون فر و نکات مهم در تهیه دونات بدون فر خانگی را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه دونات خانگی بدون فر

روش پخت دونات خانگی

ابتدا در ظرف مناسبی تخم مرغ ها را دانه دانه می شکنیم و روغن و شکر را با آن مخلوط میکنیم و با دور تند هم زن هم میزنیم تا کاملا رنگشان سفید شود.طرز تهیه دونات خانگی بدون فرطرز تهیه دونات خانگی بدون فر

در ظرف دیگری بیکینگ پودر ، نمک و جوش شیرین را در ماست میریزم و حل میکنیم و این مایه را به مایه تخم مرغ ها اضافه میکنیم و کمی هم میزنیم .سپس آرد را کم کم اضافه میکنیم و با قاشق یا لیسک هم میزنیم تا زمانی که مایه حالت خمیری پیدا کند .خمیر بدست آمده نه زیاد باید شل و چسبان باشد و نه زیاد سفت و خشک.

روی خمیر را با سلفون بپوشانید و 2 تا 3 ساعت اجازه بدهید تا خمیر استراحت کند و حجمش دو برابر شود.

طرز تهیه دونات

بعد از استراحت کردن خمیر ، روی یک میز یا سطح صاف مقداری آرد می پاشیم و خمیر را روی آن قرار میدهیم . خمیر را با وردنه به قطر 1 سانتی متر باز کنید و با یک قالب گرد و یا دهانه استکان به صورت حلقه حلقه برش میدهیم .اگر هم بخواهید وسط دونات شما سوراخ داشته باشد با یک قالب دایره ای کوچکتر وسط آن را بردارید.

دریک ظرف گود مقداری زیادی روغن بریزید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم داغ شود . سپس دونات ها را طبق حجم ظرف و روغن داخل آن بریزید تا دو طرف آن سرخ شود .وقتی دونات ها پف کردند و طلایی رنگ شدند از داخل روغن بر میداریم و داخل صافی قرار میدهیم تا روغن اضافه آن گرفته شود. خاک قند و دارچین را هم مخلوط میکنیم و روی دو طرف دونات ها می پاشیم . ربرای تزیین هم میتوانید از پسته خرد شده و یا شکلات ذوب شده استفاده کنید.

نکات تکمیلی در مورد دونات

  • دونات جزو کیک و شیرینی - کلوچه و کوکی میباشد
  • زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 3 ساعت و 0 دقیقه
  • و زمان پخت و انتظار آن در حدود 5 دقیقه میباشد .
  • دونات را می توانید در وعده صبحانه - میان وعده - دسر - سرو کنید .
  • توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.