در ادامه آموزش روش تهیه دونات بدون فر با ماست مجلسی و دستور تهیه دونات بدون فر با ماست و مواد لازم دونات بدون فر با ماست و طرز تهیه دونات بدون فر با ماست با رسپی خانگی و فوت و فن دونات بدون فر با ماست خانگی و راز خوشمزگی دونات بدون فر با ماست و ترفندهای درست کردن دونات بدون فر با ماست و زمان تهیه دونات بدون فر با ماست و نکات مهم در تهیه دونات بدون فر با ماست خانگی و تزیین دونات بدون فر با ماست را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای تهیه دونات بدون فر با ماست

آرد دو ونیم لیوان
پودرقند نصف لیوان
ماست نصف لیوان
روغن مایع 3ق غ
تخم مرغ 1عدد
بکینگ پودر 2ق چ سرپُر
وانیل نوک ق
طرز تهیه دونات با ماست بدون فر

دونات بدون فر با ماستطرز تهیه دونات خانگی بدون فر با ماستطرز تهیه دونات خانگی بدون فر با ماست

برای تهیه این دونات خوشمزه خانگی ابتدا باید ماست و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و برای چند دقیقه به آن استراحت دهید. در ظرفی جداگانه تخم مرغ و پودر قند و وانیل را با هم مخلوط کنید.

مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید سپس به آن سفارش غذا خوری روغن مایع اضافه کنید. مواد را هم بزنید پس از اینکه یک دست شدند ماست را به آنها اضافه کنید دوباره مواد را با هم مخلوط کنید.

آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده سپس آن را الک کنید پس از انجام این کار آن را کم کم به مایع اضافه کنید تا زمانی که یک خمیر لطیف و نرم داشته باشید ، به صورتی که به دستان شما نچسبد.

روی خمیر را برای مدت زمان 10 الی 15 دقیقه بپوشانید و به آن استراحت دهید تا آماده شود. خمیر را بوسیله وردنه به قطر 1 سانتیمتر پهن کنید و با قالب های مخصوص دونات یا لیوان خمیر را برش بزنید.

دوباره به خمیر برای 5 دقیقه استراحت دهید سپس درون ماهیتابه مقدار زیادی روغن ریخته و دونات ها را درون روغن داغ قرار دهید و آنها را سرخ کنید. برای تزیین می توانید از پودر قند شکلات آب شده و یا ترافل استفاده کنید.

دونات بدون فر با ماست

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن