در ادامه آموزش روش تهیه دونات فوری بدون ماست مجلسی و دستور تهیه دونات فوری بدون ماست و مواد لازم دونات فوری بدون ماست و طرز تهیه دونات فوری بدون ماست با رسپی خانگی و فوت و فن دونات فوری بدون ماست خانگی و راز خوشمزگی دونات فوری بدون ماست و ترفندهای درست کردن دونات فوری بدون ماست و زمان تهیه دونات فوری بدون ماست و نکات مهم در تهیه دونات فوری بدون ماست خانگی و تزیین دونات فوری بدون ماست را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم دونات فوری بدون ماست

اب ولرم 1 لیوان
شکر 1 قاشق غذاخوری
پودر مایه خمیر فوری 1 قاشق غذاخوری
تخم مرغ 1عدد
نمک 1/2 قاشق چایخوری
کره نرم شده 70 گرم
شکر 3 قاشق غذاخوری
آرد 4 لیوان
طرز تهیه دونات فوری بدون ماست

دونات فوری بدون ماستطرز تهیه دونات فوری بدون ماستطرز تهیه دونات فوری بدون ماست

ابتدا آب را بر روی اجاق گاز قرار دهید تا به صورت ولرم آماده شود در حدی که انگشت شما را نسوزاند سپس یک قاشق غذاخوری شکر را به آن اضافه کنید و آن را هم بزنید تا شکر کاملا حل شود.

حالا یک قاشق غذاخوری پودر مایه خمیر فوری را به آب اضافه کنید و روی ظرف خود را برای مدت زمان 10 دقیقه ببندید و آن را در یک جای نسبتاً گرم قرار دهید تا خمیر مایه شما به اصطلاح عمل بیاید.

خمیرمایه باید بعد از عمل آمدن پف کند و روی آن کف آلود شود ، اگر این اتفاق بعد از عمل آمدن و ده دقیقه استراحت نیفتد به این معناست که مایه خمیر شما فاسد بوده و عمل نکرده است.

درون یک ظرف جداگانه تخم مرغ را شکسته سپس به آن نمک و کره نرم شده و سه قاشق غذاخوری شکر را اضافه کنید ، این مواد را به وسیله یک همزن دستی با هم مخلوط کنید ، پس از آن نوبت به اضافه کردن مایه خمیر می رسد.

آرد را برای این که یک دست شود و آن را هواگیری کنید برای دو یا سه مرحله الک کنید سپس آن را به آرامی به مایع اضافه کنید در حدی که یک خمیر نرم و لطیف داشته باشید مواد را با دست مخلوط کرده و ورز دهید.

یکی از نکات طلایی برای پخت یک کیک با بافت اسفنجی این است که خمیر شما نباید به دست بچسبد و یا اینکه نباید زیاد سفت باشد این حالت خمیر را شما با کم و زیاد کردن آرد باید بصورت تجربی انجام دهید.

ظرفی را که خمیر در آن وجود دارد با حوله بپوشانید و در یک مکان گرم برای مدت زمان یک ساعت قرار دهید تا حجم خمیر دو برابر شود. بعد از آماده شدن خمیر چانه های کوچک را از آن برداشته و با کف دست صاف کنید.

وسط خمیرها را با کاتر مخصوص و یا درب قوطی نوشابه در بیاورید. کف سینی خود را چرب کنید و دونات های آماده شده را بر روی آن بچینید ، روی سینی را دوباره با حوله بپوشانید و برای 30 دقیقه دیگر به آن استراحت دهید.

دونات فوری بدون ماست

یک ماهی تابه نسبتاً مناسب برای سرخ کردن دونات آماده کنید روغن نسبتاً زیادی در آن خالی کرده و بر روی حرارت متوسط اجاق گاز قرار دهید تا روغن داغ شود. اکنون دونات ها را به آرامی برداشته و درون روغن سرخ کنید.

هنگامی که یک طرف دونات ها کمی حالت طلایی رنگ گرفت آن را بچرخانید و طرف دیگر آن را نیمه سرخ کنید. دوباره دونات را بچرخانید و آن را کاملاً سرخ کنید تا طلایی رنگ و برشته شود.

اگر با این روش دونات ها را سرخ کنید همین امر باعث می شود تا آنها بیشتر پف کنند و کاملاً مغز پخت شوند. همین موضوع یکی از نکات و فوت و فن های مهم برای پخت دونات به روش بازاری می باشد.

پس از سرخ کردن می توانید آنها را با پودر قند و یا گاناش تزیین کنید. برای تهیه گاناش به طور مساوی باید از خامه و شکلات تخته ای خرد شده استفاده کنید ، وزن آنها تقریباً باید با هم برابر باشد.

پس از مخلوط کردن خامه و شکلات آن را بر روی بخار آبجوش کتری قرار دهید تا شکلات کاملاً درون خامه حل شود. اکنون می توانید با گاناش و ترافل های شکلاتی رنگی دونات ها را تزیین کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن