در ادامه آموزش روش تهیه شیرینی رنگی مجلسی و دستور تهیه شیرینی رنگی و مواد لازم شیرینی رنگی و طرز تهیه شیرینی رنگی با رسپی خانگی و فوت و فن شیرینی رنگی خانگی و راز خوشمزگی شیرینی رنگی و ترفندهای درست کردن شیرینی رنگی و زمان تهیه شیرینی رنگی و نکات مهم در تهیه شیرینی رنگی خانگی و تزیین شیرینی رنگی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم شیرینی رنگی
تخم مرغ 2 عدد
کره 150 گرم
پودر قند 100 گرم
وانیل کمی
بیکینگ پودر 2 گرم
آرد 220 گرم
رنگ خوراکی به میزان لازم
طرز تهیه شیرینی رنگی

شیرینی رنگیطرز تهیه شیرینی رنگیطرز تهیه شیرینی رنگی

1. برای درست کردن این شیرینی رنگی خوشمزه ابتدا در یک ظرف مناسب پودر قند و کره را خوب هم می زنیم تا رنگش روشن شود. سپس دو عدد زرده تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و با همزن هم می زنیم.

2. در ادامه مخلوط آرد و بیکینگ پودر را اضافه کرده تا خمیر یکدستی درست شود. سپس خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم و یک قسمت رنگ خوراکی ترکیب می کنیم و قسمت دیگه همان طور ساده میزاریم بماند.

3. سپس هر دو قسمت خیمر را داخل کیسه فریزر قرار می دهیم و به مدت نیم ساعت داخل یخچال می گذاریم. پس از نیم ساعت ساعت خمیر ها را از نایلون فریزر بیرون می آوریم و به هر شکل و اندازه ای که دوست داشتید شکل می دهیم.

4. در این مرحله بر روی سینی فر کاغذ روغنی می اندازیم و کوکی ها را بر روی سینی فر با فاصله کنار هم می چنیم و برای پخت در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد می گذاریم تا بپزند.

5. به محض اینکه روی کوکی ها پف کرد و رنگش یکم تغییر کرد از فر بیرون می آوریم و پس از خنک شدن کامل سرو می کنیم. امیدواریم از خوردن این شیرینی رنگی خوشمزه و خانگی لذت ببرید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن