در ادامه آموزش روش تهیه شیرینی ماکارون خیلی ساده مجلسی و دستور تهیه شیرینی ماکارون و طرز تهیه شیرینی ماکارون فارسی و طرز تهیه شیرینی ماکارون بدون فر و طرز تهیه شیرینی ماکارون آشپزخانه کوچک من و طرز تهیه شیرینی ماکارون بدون بادام و طرز تهیه شیرینی ماکارون با آرد گندم و طرز تهیه ماکارون سوئیسی و طرز تهیه ماکارون جادویی و قیمت هر کیلو شیرینی ماکارون و مواد لازم شیرینی ماکارون و طرز تهیه شیرینی ماکارون با رسپی خانگی و فوت و فن شیرینی ماکارون خانگی و راز خوشمزگی شیرینی ماکارون و ترفندهای درست کردن شیرینی ماکارون و زمان تهیه شیرینی ماکارون و نکات مهم در تهیه شیرینی ماکارون خانگی و تزیین شیرینی ماکارون را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم شیرینی ماکارون خیلی ساده

 • پودر شکر : 3/4 پیمانه یا 100 گرم
 • پودر بادام : 3/4 پیمانه (100 گرم)
 • سفیده تخم مرغ : 2 عدد
 • نمک : کمی
 • شکر دانه ریز : 1/4 پیمانه یا 55 گرم (شکر دانه ریز)
 • مواد میانی
 • کره : 2/3 پیمانه یا 150 گرم
 • پودر شکر : 2/3 پیمانه یا 75 گرم

شیرینی ماکارون خیلی سادهطرز تهیه شیرینی ماکارون خیلی سادهطرز تهیه شیرینی ماکارون خیلی ساده

طرز تهیه شیرینی ماکارون خیلی ساده

1. همه مواد را آماده کرده و روی میز کار بگذارید.

2. فر را با حرارت 300 درجه فارنهایت یا 140 درجه سلسیوس روشن کنید. اگر فر شما فن دارد توصیه می کنیم که حتی الامکان از آن استفاده نکنید. اما نگران نباشید اگر هیچ جایگزینی به جای آن ندارید ، نتیجه کار باز هم خوب خواهد بود.

3. پودر شکر و پودر بادام را داخل کاسه ای بزرگ خوب الک کنید. قطعات درشت را دور بریزید. دو ماده را داخل کاسه با هم ترکیب کنید.

شیرینی ماکارون خیلی ساده

4. سفیده های تخم مرغ را ابتدا بگذارید به دمای اتاق برسند سپس در کاسه ای تمیز همراه با نمک هم بزندید تا پف کند. شکر دانه ریز را اضافه کنید ، به هم زدن ادامه دهید تا سفیده های کاملا پف و سفت شوند بطوری که وقتی کاسه را وارونه می کنید از کاسه بیرون نریزد.

شیرینی ماکارون خیلی ساده

5. به آرامی پودر شکر و پودر بادام را با مخلوط سفیده تخم مرغ هم بهم بزنید. مخلوط باید کمی هوا داشته باشد و قرار نیست کاملا یکدست مخلوط شوند.. نگران نباشید باید دقیقا همین طور باشد.

شیرینی ماکارون خیلی ساده

6. مخلوط ماکارون را داخل کیسه ای با ماسوره با قطر 1 سانتی متر بریزید.

شیرینی ماکارون خیلی ساده

7. یک ورق نسوز یا صفحه سیلیکونی را داخل سینی فر قرار دهید. با کیسه خامه قطعاتی از مخلوط ماکارون را به شکل مخروط یا حباب توی سینی درست کنید. بین آن ها فاصله بگذارید ، چون موقع پختن در فر پهن شده و فضای بیشتری را اشغال می کنند.

8. به آرامی سینی فر را چند بار روی کابینت بکوبید تا هر گونه هوایی از داخل آن خارج شود سپس بگذارید به مدت 20 دقیقه بگذارید تا خشک شود و سطح ماکارون صاف و براق شود.

9. ماکارون ها را به مدت 7 تا 8 دقیقه در فر بپزید ، درب آن را باز کنید تا هر گونه بخار داخل فر خارج شود و ببندید و به مدت 7 تا 8 دقیقه دیگر بپزید. وقتی که ماکارون ها سفت احساس می شود و کمی ور آمده هستند یعنی پخته اند.

10. صفحه سیلیکونی یا کاغذ چرب را از کف سینی برداشته و روی توری خنک کننده بگذارید و بگذارید تا به طور کامل خنک شود. وسوسه نشوید که ماکارون ها را از روی صفحه بردارید ، چون اگر کاملا خنک نشوند ، شکسته می شوند.

11. کره نرم شده را با همزن بزنید تا زمانی که پف شود ، سپس به تدریج شکر را داخل آن بریزید و هم بزنید تا پف کند و خامه ای شود. در این لحظه طعم دهنده را اضافه کنید.

شیرینی ماکارون خیلی ساده

12. تقریبا نصف قاشق از مواد میانی را روی یک ماکارون بریزید و با ماکارون دیگر به صورت ساندویچ درآورید. به آرامی فشار دهید تا به هم بچسبند. این کار را در مورد بقیه ماکارون ها هم انجام دهید.

شیرینی ماکارون خیلی ساده

13. ماکارون ها را می توان فورا مصرف کرد ، اما بهتر است به مدت 24 ساعت آن را در یخچال بگذارید (البته اگر بتوانید این مدت را مقاومت کنید و آن ها را نخورید) ، چون این کار آن ها را خوشمزه تر و سفت تر می کند.

ترفند های درست کردن ماکارون به صورت حرفه ای و بی نقص

شیرینی ماکارون خیلی ساده

 • سفیده تخم مرغ را دیرتر استفاده کنید : سفیده و زرده را جدا کنید. سفیده ها را داخل ظرف شیشه ای کاملا تمیزی بریزید ، روی آن را با سلفون بپوشانید و قبل از استفاده بگذارید چند روز در یخچال بصورت آویزان بماند. این کار آن ها را آبگیری می کند و برای درست کردن ماکارون عالی می شوند.
 • الک کردن : تکه های بزرگ آرد بادام سطح ماکارون ها را خراب می کند. بهترین کار این است که آن ها را ابتدا الک کنید سپس داخل غذاساز خرد کنید و چند بار این دو مرحله را تکرار کنید. قطعات درشت را دور بیندازید ، سعی نکنید که آن ها را داخل الک فشار دهید.
 • موقع مخلوط کردن خمیر (سفیده تخم مرغ و مخلوط آرد) ، 1/3 آرد را داخل آن بریزید ، بهم بزنید سپس به آرامی خمیر را داخل کاسه فشار می دهید. با این کار قرار است بخشی از حباب ها را از بین ببرید ، اما نه همه آنها. به این کار ادامه دهید تا غلظت مخلوط شبیه عکس شماره 6 شود. باید به آرامی از روی قاشق سیلیکونی به صورت نوار هایی بریزد و بتوانید شکل 8 را بدون شکسته شدن مخلوط ، ایجاد کنید.
 • قیف خامه را بصورت عمود بر سینی بگیرید. اگر به آن زاویه دهید ، ممکن است کج شده و به جهت خاصی مواد برود و شکل گرد مورد نظر به دست نیاید.
 • برای اضافه کردن رنگ وقتی به پف مرحله اول رسید ، این کار انجام دهید. در انتهای مرحله پف کردن سفیده تخم مرغ ، رنگ به طور کامل پخش شده است.
 • هنگام ریختن مخلوط با قیف پس از ریختن کامل هر کدام ، فشار دادن را متوقف کرده و با حرکتی دایره ای کیسه را بالا ببرید.
 • اگر ماکارون ها زیاد پخته شوند و خیلی ترد شوند ، قبل از سر هم کردن آنها ، با مقداری شیر روی آن برس بزنید.
 • ماکارون را به مدت 2 تا 3 روز در یخچال استراحت دهید.
 • برای ماکارون صورتی ، تمشک و توت فرنگی خیلی خوب هستند. برای اینکه تضاد ایجاد کنید ، باترکریم وانیلی درست کنید.
 • ماکارون سبز با باترکریم طعم پسته ای خیلی خوب خواهد بود. می توانید مقداری پسته را خیلی ریز کنید و پس از ساندویچ کردن ماکارون ، بخش باترکریم را داخل این پودر بغلتانید.
 • برای ماکارون بنفش طعم دهنده بلوبری از همه بهتر است.
 • برای درست کردن ماکارون زرد ، لیمو بهترین انتخاب است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن