در ادامه آموزش روش تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی مجلسی و دستور تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی و مواد لازم شیرینی ماکارون نارگیلی و طرز تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی با رسپی خانگی و فوت و فن شیرینی ماکارون نارگیلی خانگی و راز خوشمزگی شیرینی ماکارون نارگیلی و ترفندهای درست کردن شیرینی ماکارون نارگیلی و زمان تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی و نکات مهم در تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی خانگی و تزیین شیرینی ماکارون نارگیلی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم شیرینی ماکارون نارگیلی

 • 3 پیمانه نارگیل شیرین شده ، رنده شده
 • 4 عدد سفیده تخم مرغ بزرگ
 • 1/2 پیمانه شکر
 • 1 قاشق چایخوری اسانس وانیل یا بادام
 • 1/4 قاشق چایخوری نمک
 • ابزار لازم
 • سینی فر
 • کاغذ مخصوص فر
 • کاسه مخلوط
 • ویسک
 • قاشق مخلوط

طرز تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی

شیرینی ماکارون نارگیلیطرز تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی مرحله به مرحلهطرز تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی مرحله به مرحله

فر را تا حرارت 350 درجه فارنهایت گراد گرم کنید : یک شبکه فر را در سومین قسمت فر از سمت پایین قرار دهید و فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتی گراد روشن کنید همه مواد لازم و وسایل را روی میز کار بگذارید.

نارگیل را تست کنید (اختیاری) : برای اینکه طعم نارگیل بیشتر شود و ماکارون تردتری داشته باشید ، نارگیل را روی سینی فر قرار دهید و به مدت 5 دقیقه تست کنید یا تا زمانی که فقط کمی شروع به تغییر رنگ دادن کند. قبل از استفاده اجازه دهید کمی خنک شود.

شیرینی ماکارون نارگیلی

هم زدن سفیده ، شکر ، وانیل و نمک : سفیده های تخم مرغ ، شکر ، وانیل و نمک را در کاسه مخلوط با هم بزنید. بهم بزنید. تا زمانی که سفیده های تخم مرغ و شکر کاملا ترکیب شوند و مخلوط کف آلود شود.

شیرینی ماکارون نارگیلی

شیرینی ماکارون نارگیلی

ترکیب نارگیل و مخلوط سفیده تخم مرغ : نارگیل را روی سفیده تخم مرغ بریزید و بهم بزنید تا زمانی نارگیل به طور یکسانی مخلوط و مرطوب شود.

شیرینی ماکارون نارگیلی

شیرینی ماکارون نارگیلی

شکل دادن ماکارون : یک کاغذ مخصوص فر یا لایه داخل سینی را داخل یک عدد سینی فر بگذارید. دست تان را خیس کنید تا از چسبیدن ماکارون به آنها جلوگیری کنید. مخلوط نارگیلی را به شکل توپهای کوچک با قطری حدود 1 و نیم اینج شکل دهید. یک اینچ فضا میان ماکارونهای توی سینی ایجاد کنید.

شیرینی ماکارون نارگیلی

شیرینی ماکارون نارگیلی

ماکارونها را به مدت 15 تا 20 دقیقه بپزید : ماکارونها را تا زمانی که طلایی شوند بپزید ، حدود 15 تا 20 دقیقه.

شیرینی ماکارون نارگیلی

ماکارونها را خنک کنید : اجازه دهید ماکارونها حدود 5 دقیقه داخل سینی خنک شوند سپس آنها را روی توری بگذارید تا کاملا خنک شوند. ماکارونها را می تواند در یک ظرف دردار برای یک هفته نگهداری کرد.

شیرینی ماکارون نارگیلی


نکات مهم تهیه ماکارون نارگیلی

برای ماکارونهای کوچکتر یا بزرگتر دستورالعمل همین است اما زمان پخت باید مطابق اندازه باشد (زمان طولانی تر برای ماکارون های بزرگ ، کوتاهتر برای ماکارونهای کوچک

انواع ماکارون نارگیل : ماکارونهای نارگیل را توی شکلات مایع بزنید یا شکلات مایع را روی آنها بپاشید ، مخلوط نارگیل را در دور بادام با پوست بپیچانید (یا بادام کامل و یک تکه شکلات) ، یا 1 یک پیمانه میوه خرد شده خشک شده را درون مخلوط نارگیل داخل آن بگذارید.


طرز تهیه ماکارون نارگیلی عسلی

همانطور که قبلا هم گفتیم دستورالعملهای زیادی برای ماکارون نارگیل وجود دارد بخصوص برای افرادی که به دنبال شیرینی بدون گلوتن هستند. نکته کلیدی در این دستورالعمل وجود شیرعسلی است که طعم شیرینی به آن می دهد.

شما نمی توانید شیر خشک را جایگزین شیر عسلی کنید. بسیاری از رسپی ها بدون این ماده غذایی هستند اما طبق تجربه من آنها همگی مشکلی مشابه دارند : مایع بودن ، که موجب راه افتادن خمیر شیرینی در اطراف لبه های ماکارون و سوختن آن در فر می شود.

مواد لازم

شیرینی ماکارون نارگیلی

 • 5 و 1/3 پیمانه نارگیل خرد شده شیرین شده
 • 7/8 پیمانه شیر عسلی
 • 1 قاشق چایخوری اسانس وانیل
 • 2 عدد سفیده تخم مرغ بزرگ
 • 1/4 قاشق چایخوری نمک
 • 110 گرم شکلات نیمه شیرین خرد شده (اختیاری)

طرز تهیه ماکارون نارگیل عسلی

فر را تا 325 درجه فارنهایت یا 160 درجه سانتی گراد گرم کنید. دو شبکه فر را نزدیک به مرکز فر قرار دهید. دو سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.

در یک کاسه متوسط نارگیل ، شیر عسلی و اسانس وانیل را با هم مخلوط کنید. کنار بگذارید.

شیرینی ماکارون نارگیلی

شیرینی ماکارون نارگیلی

در یک کاسه همزن ، سفیده تخم مرغ و نمک را بزنید تا زمانی که کاملا پف کند و بالا بیاید.

شیرینی ماکارون نارگیلی

شیرینی ماکارون نارگیلی

با استفاده از یک لیسک پلاستیکی یا اسپاتول سفیده تخم مرغ را داخل مخلوط نارگیل هم بزنید.

شیرینی ماکارون نارگیلی

با استفاده از دو قاشق غذاخوری ، مخلوط را به شکل کپه هایی روی سینه فر بگذارید ، 1 اینچ فضا برای جدا شدن میان آنها باید باشد.

شیرینی ماکارون نارگیلی

حدود 23 تا 25 دقیقه آنها را بپزید ، در عین حال آنها را بچرخانید تا هم زیر و هم رو و لبه ها کاملا بپزد. اجازه دهید روی سینی به مدت چند دقیقه بمانند سپس آنها را به یک توری انتقال دهید تا کاملا خنک شوند.

شیرینی ماکارون نارگیلی

اگر دیپ ماکارون شما شکلات است ، شکلات را در یک کاسه مخصوص مایکروفر در قدرت متوسط ذوب کنید ، هر 30 ثانیه نگه دارید و بهم بزنیدف تا زمانی که لطیف و خامه ای شود. (در عوض می توانید شکلات را به حالت بن ماری ذوب کنید). ته ماکارون را در شکلات بزنید ، اجازه دهید شکلات اضافی از آن خارج شود ، ماکارونها را به سینی برگردانید.

شیرینی ماکارون نارگیلی

آنها را در یخچال به مدت 10 دقیقه بگذارید تا شکلات روی آنها محکم شود. کلوچه ها را می توان در یک ظرف دردار در دمای اتاق به مدت یک هفته نگه داشت.

شیرینی ماکارون نارگیلی

نکات مهم

7/8 پیمانه = 3/4 پیمانه به علاوه 2 قاشق غذاخوری

حواستان باشد که از کاغذ مخصوص فر استفاده کنید نه کاغذ روغنی چون در غیر اینصورت ماکارونها به کاغذ می چسبند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن