در ادامه آموزش روش تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور مجلسی بدون پودر بادام و دستور تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور و مواد لازم ماکارون با بیسکویت پتی بور و طرز تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور با رسپی خانگی و فوت و فن ماکارون با بیسکویت پتی بور خانگی و راز خوشمزگی ماکارون با بیسکویت پتی بور و ترفندهای درست کردن ماکارون با بیسکویت پتی بور و زمان تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور و نکات مهم در تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور خانگی و تزیین ماکارون با بیسکویت پتی بور را در نم نمک بخوانید.

ماکارون با بیسکویت پتی بور بدون پودر بادام

مواد لازم شیرینی ماکارون با بیسکویت پتی بور
پودر بیسکویت پتی پور 100 گرم
پودر قند 100 گرم
پودر کاکائو 20 گرم
سفیده تخم مرغ 80 گرم
شکر دانه ریز 80 گرم
مواد لازم برای گاناش
خامه 100 گرم
شکلات تلخ 100 گرم
طرز تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور بدون پودر بادام

ماکارون با بیسکویت پتی بور بدون پودر بادامطرز تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور بدون پودر بادامطرز تهیه ماکارون با بیسکویت پتی بور بدون پودر بادام

نکته : در تهیه شیرینی ماکارون شکلاتی می توان پودر بادام را با پودر گردو و یا بیسکوییت پتی بور جایگزین کرد.

برای تهیه شیرینی ماکارون شکلاتی خوشمزه ابتدا تخم مرغ ها را 4 ساعت زودتر از داخل یخچال بیرون می آوریم و کنار می گذاریم تا با دمای محیط سازگار شود.سفیده ها را داخل کاسه ای می ریزیم و با دور تند همزن بحدی می زنیم که کف کند.

بعد شکر را کم کم در همان حین همزدن اضافه می کنیم تا سفیده حالت ابر و بادی بخود بگیرد و سفت شود.آرد بیسکویت یا پودر گردو و پودر کاکائو را با هم مخلوط می کنیم و از الک رد می کنیم و کم کم به سفیده اضافه می کنیم.

سپس با لیسک به طور دورانی ان ها را مخلوط می کنیم تا پف سفیده ها نخوابد. می توانید ماکارون های رنگی نیز داشته باشید به این صورت که سفیده که سفت شد و حجم گرفت رنگ ژله ای مورد نظرمان را به آن اضافه کنیم و بعد به جای مقدار کاکائو ، آرد بادام اضافه کنیم.

در ادامه 100 گرم پودر قند موجود در دستور را با 100 گرم پودر بیسکویت پتی بور را آسیاب می کنید تا مثل آرد شود و خمیر نشود. سپس سینی فر را بیرون می آوریم و چهار گوشه آن کمی از مایه ماکارون می ریزیم.

سپس کاغذ روغنی را به اندازه سینی قیچی می کنیم و کف سینی قرار می دهیم تا مایه ماکارون باعث چسبیدن کاغذ روغنی ها شود.(زدن مایه ماکارون به چهار گوشه سینی برای فیکس ماندن کاغذ روغنی ها داخل سینی است)

حالا مایه ماکارون را داخل قیف با ماسوره ساده می ریزیم و مایه را به صورت دایره های کوچک با فاصله روی کاغذ روغنی می ریزیم. البته قالب های سیلیکونی مخصوص ماکارون نیز اگر در دسترس باشد فقط لازم است آن را چرب کنید.

سپس مایه را داخل قسمت های دایره ای آن بریزید. سینی را چندین مرتبه آرام به زمین می کوبیم تا هوای اضافه داخل آن ها خارج شود و سینی را کنار می گذاریم تا به مدت 30 الی 45 دقیقه در دمای محیط روی ماکارون ها بسته شود

بطوری که اگر روی سطح آن ها انگشت بزنیم مایه به دست نچسبد. فر را به مدت 5 دقیقه روی حرارت 150 درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود. زمانیکه ماکارون ها استراحت کردن و دیگر سطح روی آن ها بسته شده بود

ماکارون با بیسکویت پتی بور بدون پودر بادام

سپس سینی یا قالب سیلیکونی را داخل فر قرار می دهیم تا با همان درجه 150 سانتیگراد به مدت 15 دقیقه بپزند.بعد از پخت سینی را بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا خنک شوند و بعد ماکارون ها را از داخل سینی و کاغذ روغنی جدا می کنیم.

برای تهیه گاناش مابین ماکارون ها می توانید از انواع مواد استفاده کنید. تا خنک شدن ماکارون ها می توانیم گاناش را آماده کنیم. برای این منظور خامه را داخل ظرفی می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

تا شروع کند به ریز جوش زدن و آنوقت از روی حرارت بر می داریم ، سپس شکلات را به آن می افزاییم و کاملا با یکدیگر مخلوط می کنیم تا یکدست شوند و کنار می گذاریم تا کاملا سرد شوند و داخل قیف می ریزیم

و زمانیکه ماکارون ها سرد شدن کمی از گاناش را روی سطح صاف و داخل ماکارون می زنیم و ماکارون دیگر را روی گاناش قرار می دهیم.همگی ماکارون ها را به این ترتیب آماده می کنیم و در ظرف می چینیم.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن