ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه میوه های کریستالی مجلسی و میوه های شیشه ای و دستور تهیه میوه های کریستالی و مواد لازم میوه کریستالی و طرز تهیه میوه های کریستالی با رسپی خانگی و فوت و فن میوه های کریستالی خانگی و راز خوشمزگی میوه های کریستالی و ترفندهای درست کردن میوه کریستالی و زمان تهیه میوه های کریستالی و نکات مهم در تهیه میوه های کریستالی خانگی و تزیین میوه های کریستالی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم میوه شیشه ای و کریستالی :

  • ½ فنجان آب
  • 2 فنجان شکر
  • نیم کیلو میوه آماده برای کریستالیزه شدن

برای این کار میتوانید از انواع میوه های تازه به صورت کامل یا خرد شده استفاده کنید. مرکبات مانند لیمو و پرتقال را میتوانید با پوست حلقه حلقه کنید یا تنها از پوست خرد شده آنها استفاده کنید. آلو ، انجیر ، انگور ، گیلاس ، زردآلو و انواع میوه های کوچک درسته یا میوه های درشت خرد شده ، برای اینکار مناسب هستند.طرز تهیه میوه های کریستالی و شیشه ایطرز تهیه میوه های کریستالی و شیشه ای

روش تهیه میوه های کریستالی و شیشه ای

طرز تهیه میوه های کریستالی

ابتدا شکر را در آب حل کرده و میجوشانیم تا زمانی که درجه حرارت شربت به 223 درجه فارنهایت یا 106 درجه سلسیوس برسد ، در این درجه ، شربت آماده است. آنرا از روی آتش بردارید و بگذارید کاملا سرد شود. در این فاصله میوه ها را با فاصله از یکدیگر در ظرف مناسب بچینید. توجه کنید که میوه ها نباید به یکدیگر بچسبند. شربت سرد شده را به آرامی روی میوه ها بریزید تا کاملا روی آنها را بپوشاند. هنگامی که تمام مواد با شربت پوشیده شد ، روی ظرف را با یک پارچه نمدار بپوشانید و ظرف را بدون حرکت در محل مناسبی قرار دهید. این ترکیب باید حدود 9 ساعت با بیشتر باقی بماند تا شربت کاملا جذب میوه ها شود. پس از این مدت محتوی ظرف را به آرامی در یک آبکش خالی کنید و بگذارید میوه ها کاملا خشک شوند. این بخش کار هم حدود 6-5 ساعت طول خواهد کشید. میوه های خشک شده با پوشش نازکی از کریستال قند پوشیده خواهند شد و میتوانید آنها را در ظرف مناسبی چیده و استفاده کنید.

طرز تهیه میوه های کریستالی و شیشه ای

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
20%

نظر دادن