ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه آموزش نان شیرمال مرحله به مرحله و روش تهیه نان شیر مال مجلسی و دستور تهیه نان شیرمال و مواد لازم نان شیرمال و طرز تهیه نان شیر مال با رسپی خانگی و فوت و فن نان شیرمال خانگی و راز خوشمزگی نان شیرمال و ترفندهای درست کردن نان شیر مال و زمان تهیه نان شیرمال و نکات مهم در تهیه نان شیرمال خانگی و تزیین نان شیر مال را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم نان شیرمال

  • آرد نانوایی400 گرم
  • شیرنصف پیمانه
  • آب نصف پیمانه
  • شکر120 گرم
  • پودر مخمر فوری1٫5 قاشق سوپخوری
  • تخم مرغ1 عدد
  • روغن مایع¾ پیمانه
  • نمک نصف قاشق چایخوری
طرز تهیه نان شیر مال مرحله به مرحله

نان شیرمال مرحله به مرحلهطرز تهیه نان شیرمال مرحله به مرحلهطرز تهیه نان شیرمال مرحله به مرحله

مرحله اول

برای تهیه نان شیرمال خانگی ابتدا فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا فر گرم شود ، یک کاسه فلزی را هم تا نیمه پر از آب می کنیم و داخل فر قرار می دهیم.حالا خمیر مایه را به همراه 1 قاشق غذاخوری شکر و آب ولرم با هم در یک کاسه مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

حالا درب ظرف حاوی خمیر مایه را می بندیم و کنار می گذاریم تا حباب بزنه و عمل بیاد. حدودا سه تا پنج دقیقه برای عمل آمدن خمیر مایع کافی است. حالا یک ظرف گود و جادار انتخاب می کنیم و تخم مرغ را به همراه شکر ، شیر ولرم و نمک را داخلش می ریزیم.

مرحله سوم

حالا نصف آرد را به همراه خمیر مایه به ظرف اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند. در ادامه روغن را اضافه می کنیم و کم کم آرد باقیمانده را اضافه می کنیم تا خمیر جمع شود و حالت منسجم پیدا کند.

مرحله چهارم

در این مرحله روی یک سطح صاف مقداری آرد می پاشیم ، سپس خمیر را روی سطح صاف 10 دقیقه ورز می دهیم. اگر حین ورز دادن خمیر کمی سفت شد می توانید کمی شیر ولرم به آن اضافه کنید تا حالت خشکی خمیر از بین برود.

مرحله پنجم

پس از اینکه ورز دادن خمیر به پایان رسید ، باید خمیر داخل ظرفی قرار بدهیم که حجمش دو برابر حجم خمیر باشد. ابتدا ظرف را با روغن چرب می کنیم سپس خمیر را داخل ظرف قرار می دهیم ور وی درب ظرف را یک پارچه تمیز یا سلفون می کشیم.

مرحله ششم

در این مرحله خمیر را باید یک جای گرم قرار بدهیم تا عمل بیاید. حدود یک ساعت بعد خمیر باید دو یرایر شده باشد ، حالا خمیر را با فشار دست کمی ورز می دهیم تا هوا گیری شود ، سپس به چونه 100 گرمی تقسیم می کنیم.

مرحله هفتم

چونه ها رو به می توانید با وردنه کمی صاف کنید یا به صورت لوله ای شکل بدهید و ببافید. این مرحله به سلیقه خودتا بستگی دارد ، پس از اینکه خمیر شکل داده شده را داخل سینی فر چیدیم ، رومال می زنیم و کنجد می پاشیم.

نان شیرمال مرحله به مرحله

مرحله هشتم

پس از اینکه رومال زدیم ، سینی فر را داخل فر که از قبل گرم کرده ایم قرار می دهیم. حدود 20 دقیقه زمان نیاز هست تا نان ها اماده شوند. پس از گذشت این مدت اگر روی نان ها طلایی نشده بود گریل را روشن کنید تا روی نان ها هم طلایی شود

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن