در ادامه آموزش روش تهیه کیک بستنی ایرانی مجلسی و دستور تهیه کیک بستنی ایرانی و مواد لازم کیک بستنی ایرانی و کیک بستنی با بستنی آب شده و طرز تهیه کیک بستنی ایرانی با رسپی خانگی و فوت و فن کیک بستنی ایرانی خانگی و راز خوشمزگی کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده و ترفندهای درست کردن کیک بستنی ایرانی و زمان تهیه کیک بستنی با بستنی آب شده و نکات مهم در تهیه کیک بستنی ایرانی خانگی و تزیین کیک بستنی ایرانی را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای کیک بستنی ایرانی ساده

  • کیک ساده یا شکلاتی
  • بستنی با طعم دلخواه
  • خامه یا باتر کریم برای تزیین
طرز تهیه کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

مرحله اول :

ابتدا دو لایه کیک با طعم دلخواه بپزید. میتوانید از کیک وانیلی ساده استفاده کنید یا کیک شکلاتی یا حتی انواع طعم های ترکیبی کیک. تنها نکته مهم در این مرحله این است که هر دو لایه کیک باید ابعادی یکسان داشته باشند. اجازه دهید کیک ها به طور کامل خنک شوند.طرز تهیه کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شدهطرز تهیه کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

 

مرحله دوم :

کف قالب کیک ، کاغذ روغنی پهن کنید. یک لایه کیک را درون قالب و روی آن قرار دهید. کاغذ روغنی مانع از چسبیدن کیک به قالب خواهد شد.

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

مرحله سوم :

در این مرحله از تهیه کیک بستنی ساده باید بستنی نرم شده و تقریبا آب شده را به کمک قاشق روی کیک پخش کنید. قاشق کوچک باعث می شود راحت تر این کار را انجام دهید. به آرامی بستنی را در تمام سطح کیک قرار دهید.

نکته : بستنی نباید کاملا آب شده باشد. فقط نرم شود.

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

مرحله چهارم :

وقتی سطح کیک به طور کامل با بستنی پوشانده شد ، لایه دوم کیک را روی بستنی و در قالب قرار دهید و محکم آن را فشار دهید. قالب کیک را به مدت حداقل 3 الی 4 ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملا یخ ببندد.

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

مرحله پنجم :

وقتی کیک به طور کامل منجمد شد ، آن را از فریزر خارج کنید. به کمک یک چاقو لبه های کیک بستنی ساده را از قالب جدا کرده و آن را در یک بشقاب برگردانید. حالا با احتیاط کاغذ روغنی را از کیک جدا کنید.

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

مرحله ششم :

باتر کریم و خامه فرم گرفته هر دو گزینه های خوبی برای تزیین کیک بستنی هستند. باتر کریم بعد از فریز شدن کمی سفت خواهد شد. اما خامه فرم گرفته هم چنان نرم باقی می ماند. به انتخاب خودتان تزیین کیک را انجام دهید. در کناره های کیک کمی خامه یا باتر کریم قرار داده و به کمک یک چاقو یا کاردک آن را در لبه های کیک پخش کنید.

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

مرحله هفتم :

پس از پخش کردن خامه روی کیک ، تزیینات دلخواه دیگری به آن اضافه کنید. حالا به مدت یک الی دو ساعت دیگر آن را در فریزر قرار دهید.

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

مرحله آخر :

برای سرو و برش کیک بستنی ساده باید از یک چاقوی تیز کمک بگیرید. چاقو را قبل از استفاده در آب گرم قرار دهید و سپس کیک را برش داده و سرو کنید. نوش جان.

کیک بستنی ایرانی با بستنی آب شده

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.