در ادامه آموزش روش تهیه کیک بستنی بدون فر مجلسی و دستور تهیه کیک بستنی بدون فر و طرز تهیه کیک بستنی مجلسی و مواد لازم کیک بستنی بدون فر و طرز تهیه کیک بستنی بدون فر با رسپی خانگی و فوت و فن کیک بستنی بدون فر خانگی و راز خوشمزگی کیک بستنی بدون فر و ترفندهای درست کردن کیک بستنی بدون فر و زمان تهیه کیک بستنی بدون فر و نکات مهم در تهیه کیک بستنی بدون فر خانگی و تزیین کیک بستنی بدون فر را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم کیک بستنی بدون فر

  • 165 گرم آرد سفید
  • 3 عدد تخم مرغ درشت و سرد
  • 125 گرم شکر
  • 15 گرم پودر کاکائو
  • 1/4 پیمانه روغن مایع
  • 1 ق چ بکینگ پودر
  • نوک ق چ وانیل
  • 2 ق غ نشاسته ذرت (از آرد دو ق غ کم کنید)
  • 1 ق غ گلاب
  • 1 پنس نمک

طرز تهیه کیک بستنی بدون فر

کیک بستنی بدون فرطرز تهیه کیک بستنی بدون فر مجلسیطرز تهیه کیک بستنی بدون فر مجلسی

بکینگ پودر ، آرد سفید ، نمک ونشاسته ذرت رو با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و کنار بذارید. پودر کاکائوی الک شده و روغن مایع رو مخلوط کنید ، با قاشق هم بزنید تا پودر کاکائو داخل روغن کاملا حل بشه و دونه حل نشده کاکائو داخلش نمونه.

سفیده و زرده های تخم مرغ رو از هم جدا کنید ، سفیده ها رو داخل ظرف تمیز و خشک و عاری از هر گونه چربی بریزین. با همزن شروع به زدن سفیده تخم مرغ بکنید و سعی کنید همزن رو از یک سمت حرکت بدین تا پف سفیده نخوابه. وقتی سفیده کف کرد و بالا اومد ، شکر رو به صورت بارانی و کم کم اضافه کنید.

وقتی شکر تموم شد و سفیده کاملا فرم گرفت و سفت شد ، زرده های تخم مرغ رو دونه دونه اضافه کنید؛ هر کدوم رو حدود 30 ثانیه با همزن بزنید تا کاملا مخلوط بشه گلاب و مخلوط روغن و پودر کاکائو رو اضافه کنید و با همزن بزنید تا مایع یکدست شود.

کیک بستنی بدون فر

کیک بستنی بدون فر

همزن برقی رو کنار بذارین و مخلوط آرد الک شده رو به مایه کیک اضافه کنید و با همزن دستی یا چنگال مخلوط کنید تا مایه کاملا یکدست بشه. مایه کیک آماده شده رو داخل قالب چرب شده بریزین و بذارین توی فری که از قبل گرم سده درجه 180 من توی فر دست ساز درست کردم و یک ساعت زمان برد.

این بهترین دستور کیک بستنیه چون توش از ماست و شیر استفاده نشده (کیک تو فریزر حالت یخ زدگی پیدا نمیکنه) توش کره و شکلات ذوب شده نداره و کیک خمیری نمیشه

وقتی کامل خنک شد و از قالب جدا کردید یا از وسط نصف کنید و بستنی شل شده رو بریزین وسطش ولی من وسط کیکمو به اندازه یه دایره متوسط توشو تا نصف خالی کردم و بستنی که یکم شل شده بود ریختم (بستنی ابکی نشده باشه چون اینجوری به خورد کیک میره و خمیر میشه یکم که از فریزر در اوردید و نرم شد با پشت قاشق صافش کنید و بعد بریزید تو حفره ی تو یه کیک و دوباره رویه کیک که بریدید رو برگردونید روش و سلفون پیچی کنید یا تو ظرف در دار بذارید و تو فریزر قرار بدید

هروقت میخواستین میل کنین یه ربع بیرون یخچال قرار بدین.

کیک بستنی بدون فر

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.