در ادامه آموزش روش تهیه بورانی مرغ مجلسی و دستور تهیه بورانی مرغ و مواد لازم بورانی مرغ و طرز تهیه بورانی مرغ و فوت و فن بورانی مرغ خانگی و راز خوشمزگی بورانی مرغ و ترفندهای درست کردن بورانی مرغ و زمان تهیه بورانی مرغ و نکات مهم در تهیه بورانی مرغ خانگی و تزیین بورانی مرغ را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم بورانی مرغ

بورانی مرغ سادهطرز تهیه بورانی مرغ با دستور خانگیطرز تهیه بورانی مرغ با دستور خانگی

بورانی مرغ

طرز تهیه بورانی مرغ خوشمزه

برای تهیه این بورانی شاد و خوشمزه ابتدا در یک قابلمه مرغ ها را با آب و نمک و فلفل و زعفران و دوحبه سیر بریزید و بگذارید تا روی شعله متوسط بپزد. بعد اینکه مرغ ها پخته شدند آن ها را تکه تکه نکنید.

سپس در ظرفی ماست چکیده تان را بریزید توجه داشته باشید که ماستتان حتما باید سفت و چکیده باشد در غیر این صورت بورانی شما سفت نخواهد شد.

در ادامه سبزی های گفته شده را درون ماست چکیده بریزید و هم بزنید تا ماست و سبزی کاملا محخلوط شوند. نوع سبزی ها نیز کاملا اختیاری می باشد شما می توانید هر سبزی دیگری که دوست دارید به ماست اضافه کنید.

بعد از این مرحله مرغ هایی را که حاضر کرده بودید را درون ماست بریزید و دوباره هم بزینید تا ترکیب شود.

سپس گردو های تازه تان را ریز ریز خرد کنید و به همراه ادویه های گفته شده به مواد ماست اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا بورانی شما حاضر شود.

در مرحله آخر زعفران را به بورانی تان اضافه کنید تا جایی که به آن رنگ دلخواهتان برسید. این مرحله کاملا به دلخواه شما می باشد اگر دوست ندارید که بورانی رنگی داشته باشد نیازی به ریختن زعفران نیست و یا اینکه بورانی را در دو رنگ درست کنید و جذابیت بیشتری به سفره تان بدهید.

بورانی را می توانید در قالب های خوشگل بریزید و بگذارید تا حدود چند ساعت درون یخچال بماند سپس از یخچال خارج کردهو از قالب بیرون بیاورید و با سبزی و گردو تزئین کنید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی