ترد شدن کباب کوبیده و ترفند ترد شدن کباب کوبیده و علت سفت شدن کباب کوبیده و چرا کباب کوبیده سفت میشه نی نی سایت و علت آبدار شدن کباب کوبیده و دلیل کوچک شدن کباب کوبیده و چگونه کباب کوبیده نرم درست کنیم نی نی سایت و کباب کوبیده چرب و چیلی و خوش رنگ شدن کباب کوبیده و برای آبدار شدن کباب کوبیده نی نی سایت در نم نمک.

ترفند و فوت و فن ترد شدن کباب کوبیده

ترد نشدن کباب کوبیده دلایل مختلفی میتونه داشته باشه اما استفاده بیش از حد از نمک و جوش شیرین باعث ترد نشدن و لاستیکی شدن کباب هاتون میشود.ترفند ترد شدن کباب کوبیده و لاستیکی نشدن کبابترفند ترد شدن کباب کوبیده و لاستیکی نشدن کباب

همچنین اینکه کدوم قسمت از گوشت رو خریده باشید مهمه ، گوشت قلوه گاه گوساله بهترین و ارزانترین قسمت گوشت برای کباب هست که در صورت استفاده از آن باید کمتر دنبه بزنید.

هرگز برای تهیه کباب کوبیده ترد و آبدار از آرد ، نان خشک یا جوش شیرین استفاده نکنید.

ترفند و فوت و فن ترد شدن کباب کوبیده

مواد لازم برای تهیه کباب کوبیده ترد
طرز تهیه کباب کوبیده ترد

ابتدا پیاز ها را چرخ یا با رنده ریز رنده کنید و سپس آب آن را در کاسه ای جدا کنار خود نگه دارید. در این مرحله گوشت و دنبه را با هم چرخ کنید چربی مناسب برای یک کیلو گرم گوشت 20 درصد از کل گوشت است(به ازای یک کیلو گرم گوشت 200 گرم دنبه). برای اینکه راحت تر چرخ شوند می توانید گوشت ها را تکه تکه کنید و داخل یک سینی بچینید و مدتی در فریزر قرار دهید. وقتی که مخلوط گوشت چرخ کرده آماده شد پیاز رنده شده را به آن اضافه کنید.

در این مرحله زعفران دم کرده را به همراه نمک ، سماق ، فلفل سیاه ، و ادویه کاری را به مخلوط گوشت چرخ کرده اضافه کنید. سپس به خوبی مایه کباب را ورز داده تا موقع کباب کردن از سیخ نریزد. بعد از اینکه مایه کباب را ورز داده شد روی آن سلفون بکشید و به مدت 2 الی 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا به سیخ بچسبد. پس از اینکه مایه کباب کوبیده را از یخچال خارج کردید به مدت 15 دقیقه خوب ورز دهید.

ترفند و فوت و فن ترد شدن کباب کوبیده

آب پیازی که ابتدا کنار گذاشته اید در این مرحله از آن استفاده کنید. دست خود را با آب پیاز تر کنید و مقداری از مایه کباب را بردارید و از بالای سیخ شروع به پخش کردن آن روی سیخ کنید به طوری آن را پوشش دهد حدود قطر مقدار گوشتی که روی سیخ پهن می شود باید حدود 2/5 سانتی متر باشد. سپس روی کباب بر آمدگی ایجاد کنید تا کباب مغز پخت شود. برای ترد تر شدن سیخ ها را به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

کباب ها را روی منقل بگذارید و حدود 30 ثانیه سریع باد بزنید تا گوشت خودش را بگیرد؛ فاصله سیخ ها از آتش نباید کم باشد زیرا باعث می شود کباب ها بسوزند. این فاصله زیاد هم نباید باشد تا کباب ها نپخته باقی نمانند. تندتند چرخاندن سیخ ها هم باعث می شود مغز کباب ها نپخته بماند پس به آرامی آنها را روی آتش بگردانید.

ترفند و فوت و فن ترد شدن کباب کوبیده

نکات پخت کباب کوبیده مجلسی

1. به بپاز رنده شده چند ساعت استراحت دهید تا تلخی آن گرفته شود.

2. اگر نگران وا رفتن کباب کوبیده هستید یک عدد تخم مرغ را به مایه کباب اضافه کنید و خوب ورز دهید.

3. می توانید کمی آرد سوخاری به کباب کوبیده مجلسی بزنید تا ظاهری زیبا تر داشته باشد اما این کار حالت آب دار آن را از بین می برد.

4. مایه کباب را به خوبی ورز دهید تا هنگام طبخ وا نرود؛ می توانید آن را در غذا ساز بریزید تا به خوبی ورز داده شود.

5. اندازه پیاز ها و مقدار ریز شدن آن ها در کیفیت نهایی کار مهم است اگر پیاز درشت خورد شده باشند بافت کباب کوبیده به هم می ریزد.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن