ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه بهترین ته چین شیراز مجلسی و طرز تهیه ته چین شیرازی و دستور تهیه بهترین ته چین شیراز و مواد لازم بهترین ته چین شیراز و طرز تهیه بهترین ته چین شیراز با رسپی خانگی و فوت و فن بهترین ته چین شیراز خانگی و راز خوشمزگی بهترین ته چین شیراز و ترفندهای درست کردن بهترین ته چین شیراز و زمان تهیه بهترین ته چین شیراز و نکات مهم در تهیه بهترین ته چین شیراز خانگی و تزیین بهترین ته چین شیراز را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم برای ته چین شیرازی

طرز تهیه بهترین ته چین شیراز

بهترین ته چین شیرازبهترین ته چین شیراز [طرز تهیه]بهترین ته چین شیراز [طرز تهیه]

ابتدا سینه مرغ را با پیاز و برگ بو و کمی فلفل و نمک داخل قابلمه ریخته و آب بریزید و اجازه دهید تا سینه مرغ پخته شود سپس ریش ریش کنید و مقداری زعفران به سینه مرغ بزنید یا می توانید سینه مرغ را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و کمی مزه دار کرده و داخل تابه تفت دهید تا مغز پخت شود.

ابتدا بادمجان ها را شسته و پوست بگیرید و حلقه برش بزنید و داخل محلول آب و نمک به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا تلخی آنها از بین برود سپس آبکشی کنید و اجازه دهید بادمجان ها خشک شوند. داخل تابه مقداری روغن ریخته و بادمجان ها را داخل روغن داغ سرخ کنید و کنار گذاشته.

تخم مرغ ها را داخل کاسه بشکنید و به آن زعفران و ماست چکیده و کره ذوب شده اضافه کنید و با چنگال بزنید تا از حالت لختگی خارج شود.

بهترین ته چین شیراز

برنج را از قبل با کمی نمک خیس کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاد در حین جوشیدن کف روی برنج را بگیرید و کمی زنده تر از همیشه برنج را آبکش کنید و قابلمه را بشورید.

کف قابلمه روغن ریخته تا داغ شود سپس برنج را با مایه ته چین مرحله سوم مخلوط کنید و نصف آن را داخل قابلمه ریخته و روی برنج بادمجان های سرخ شده به همراه مرغ ریش ریش شده قرار دهید و سپس نیمه دیگر برنج را اضافه کنید و با کفگیر فشار دهید تا منسجم شود وقتی برنج بخار کرد مقداری کره روی ته چین شیرازی گذاشته و سپس در ظرف مورد نظر برگردانید و با زرشک و خلال بادام تزئین کنید. نوش جان

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن