جوشاندن مرغ قبل از پختن و جوشاندن مرغ قبل از پختن نی نی سایت و نحوه جوشاندن مرغ و چگونه هورمون مرغ را بگیریم و بهترین روش شستشوی مرغ و علت سیاه شدن مرغ بعد از پخت و جوشاندن مرغ در شیر و روش صحیح پختن مرغ و کف مرغ در حال پخت در نم نمک.

علت جوشاندن مرغ قبل از پختن چیست؟

برخی از خانم های خانه دار قبل از اقدام به درست کردن مرغ آنرا یکبار به مدت چند دقیقه با آب می جوشانند ، حالا چرا اینکار را انجام می دهند.دلیل جوشاندن مرغ قبل از پختن چیست؟دلیل جوشاندن مرغ قبل از پختن چیست؟

دلایل جوشاندن مرغ قبل از پختن

از بین بردن هورمون مرغ

مرغ را در قابلمه که گذاشتید مقداری آب سرد روی آن بریزید. بعداز پنج دقیقه از روی گاز بردارید آب کدر رنگی همراه با لردی (کف) روی قابلمه را می گیرد. آن آب کدر و لرد ، همان آمپول های هورمونی هستند که به مرغ می زنند. مرغ را در بیاورید از قابلمه زیر شیر بگیرید ، تا آن لرد ها پاک شود و قابلمه را مجددا شسته و مرغ را با پیاز و هویچ بپزید طبق معمول مرغ شما خوشمزه تر و بدون هورمون است.

برای این که هورمون گوشت مرغ رو تقریباً کم کنید توی غذاهاتون موقعی که مرغ رو توی قابلمه می گذارید تا پخته شود چندعدد هویج را حلقه حلقه کنید و لابلای مرغ ها بچینید بعد همراه با مرغ ها بپزید و موقع سر غذا هویج ها را بیرون بریزید چون هویج باعث جذب هورمون های مرغ می شود.

جوشاندن مرغ قبل از پختن

از بین بردن خونابه مرغ

مثل روش بالا عمل کنید ، کفی که روی آّ ایجاد می شود همون خون های لابلای گوشت است.

جوشاندن مرغ قبل از پختن

مرغ سوخاری

برای تهیه مرغ سوخاری می توانید مرغ را ابتدا نیم پز کنید و سپس عملیات سرخ کردن را انجام دهید.

جوشاندن مرغ قبل از پختن

البته جوشاندن مرغ قبل از پختن مخالفانی هم دارد که می گویند همه طعم مرغ با این کار گرفته می شود.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.