در ادامه آموزش روش تهیه حلوای اوماج زنجان مجلسی و حلوای نذری زنجان و طرز تهیه حلوای اوماج بدون شیره و دستور تهیه حلوای اوماج زنجان و مواد لازم حلوای اوماج زنجان و طرز تهیه حلوای اوماج زنجان با رسپی خانگی و فوت و فن حلوای اوماج زنجان خانگی و راز خوشمزگی حلوای اوماج زنجان و ترفندهای درست کردن حلوای اوماج زنجان و زمان تهیه حلوای اوماج زنجان و نکات مهم در تهیه حلوای اوماج زنجان خانگی و تزیین حلوای اوماج زنجان را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم جهت تهیه حلوای اوماج زنجان

  • آرد 1کیلو
  • آب نصف پیمانه
  • روغن 4پیمانه
  • شیره 1کیلو
  • شکر نیم کیلو
  • هل و گلاب
  • زعفران دم کرده به مقدار لازم
طرز تهیه حلوای اوماج زنجان

حلوای اوماج زنجانطرز تهیه حلوای اوماج زنجان مجلسی برای نذریطرز تهیه حلوای اوماج زنجان مجلسی برای نذری

درابتدا نصف پیمانه آب رو لابه لای آرد می پاشیم تا گوله گوله بشه. برای یک دست شدن آردهای گوله شده به یه الک یا آبکش احتیاج داریم ، به این صورت که با فشار دست گوله ها رو از سوراخ های آبکش رد می کنیم تا یک دست بشن. آرد یک حالت دون دون پیدا میکنه ، مثل آرد سوخاری فقط نرم تر از آرد سوخاری هست.

روغن را در یک قابلمه میریزیم میذاریم داغ بشه ، این حلوا خیلی روغن مصرف میکنه . وقتی کاملا داغ شد اوماج رو بهش اضافه میکنیم و میذاریم یک ربع سرخ بشه تا خامی آرد از بین بره. باید تند تند به هم زد که نسوزه.

شیره رو با شکر و آب و باقی مواد جداگانه میجوشونیم. بعد از اینکه آرد با روغن کمی سرخ شد شیره رو بهش اضافه میکنیم.(بهتره از روی گاز پایین گذاشته بشه و بعد شیره اضافه بشه)و مدام هم میزنیم. بعد روی حرارت میگذاریم تا کمی آبش کشیده بشه. شل یا سفت بودنش هم بستگی به خودتون داره. حلوا آماده ست .توی ظرف بکشید و با مواد دلخواه تزیینش کنید.

حلوای اوماج زنجان

اگر شیره غلیظ بود به ازای هر یک کیلو چهار پیمانه آب اضافه میشه و اگه رقیق بود سه پیمانه. اگر از طعم شیره خوشتون نمیاد می تونید به جاش از شهد شکر و آب بدون شیره استفاده کنید.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.