در ادامه آموزش روش تهیه حلوای اوماج نقده مجلسی و دستور تهیه حلوای اوماج نقده و مواد لازم حلوای اوماج نقده و طرز تهیه حلوای اوماج نقده با رسپی خانگی و فوت و فن حلوای اوماج نقده خانگی و راز خوشمزگی حلوای اوماج نقده و ترفندهای درست کردن حلوای اوماج با زردچوبه و زمان تهیه حلوای اوماج نقده و نکات مهم در تهیه حلوای اوماج نقده خانگی و تزیین حلوای اوماج نقده را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم حلوای اوماج نقده

  • آرد 1 کیلوگرم
  • شیر به مقدار کافی
  • روغن : بهترین انتخاب روغن کره حیوانی یا روغن جامد می باشد اما من خودم از کره و روغن مایع استفاده می کنم …اگر از روغن جامد استفاده می کنید یک و نیم لیوان روغن جامد در صورت استفاده از روغن مایع و کره 3/4 پیمانه روغن مایع و ی350 گرم کره البته بنا بر صلاحدید خود می توانید در حین سرخ کردن آرد اگر دیدید نیاز به روغن اضافه دارید نیم پیمانه (کمتر یا بیشتر) دیگر روغن اضافه کنید.
  • پودر هل یا هل آسیاب شده دو قاشق چایخوری
  • زعفران دو قاشق چایخوری (در یک استکان آب جوش زعفران را دم کنید.)
  • دو پیمانه شکر (شیرینی حلوا بسته به سلیقه خودتان دارد) البته بهترین گزینه شیره انگور است . به دلیل اینکه شیره انگور نداشتم از ترکیب شکر و عسل برای درست کردن شیره ی حلوا استفاده کردم. در این حلوا انتخاب من یک پیمانه شکر قهوه ای روشن که به دمرارا(با کسره ی “د ” و “م”) معروف است و 3/4 پیمانه عسل بود . البته برای حلوای نذری یا مجلسی باید حلوا شیرین باشد پس همانطور که گفتم شیرینی حلوا سلیقه ای می باشد.
  • گلاب با کیفیت یک لیوان یا پیمانه
  • آب یک پیمانه
طرز تهیه حلوای اوماج نقده

حلوای اوماج نقدهطرز تهیه حلوای اوماج نقدهطرز تهیه حلوای اوماج نقده

آرد را روی یک سینی نسبتاً بزرگ می ریزیم سپس با آب پاشی که با نیم پیمانه شیر و نیم پیمانه گلاب پرشده ، آرد را آرام آرام خیس می کنید اگر آب پاش ندارید می توانید از دست خود استفاده کنید و شیر و گلاب را با دست روی آرد ، افشانه کنید. البته کار مشقت بار ساییدن آرد از همین جا شروع می شود بدین صورت که هر بار قسمتی از آرد را خیس می کنید و شروع به ساییدن آن قسمت از آرد می کنید.

اگر به تصاویر با دقت نگاه کنید به قول گفتنی خودتان یاور این حلوا را استاد خواهید کرد!! طریقه ی ساییدن هم بدین صورت است که آرد خیس شده را مابین دو کف دست می ساییم تا گلوله های ریزی درست کنیم یعنی چیزی شبیه سمولینا اما درشت تر بعد از اینکه کل آرد را به صورت گلوله های ریز به اندازه ی سنگریزه های بسیار ریز و یا شن و ماسه در آوردیم این گلوله ها اوماج نام دارند. آنها را چندین بار از الک رد می کنیم تا گلوله های ریز از درشت ها جدا شوند این کار در پخت حلوا بسیار مهم است.

پس از گذراندن از الک و جدا سازی گلوله های آرد به سایزهای مختلف آنهار ا در گوشه ای به مدت یکساعت می گذاریم تا خشک شوند. در فاصله ی خشک شدن اوماج ها به سراغ درست کردن شیره ی حلوا می رویم.

شکر را در آب روی حرارت ملایم حل می کنید سپس عسل را اضافه می کنید و اجازه می دهید تا به نقطه جوش برسد یا به قول خودمانی یک جوش بزند. اگر از شیره انگور که بهترین گزینه است استفاده می کنید بسته به یک کیلو آرد یک و نیم پیمانه شیره انگور یا یک پیمانه شکر و نیم پیمانه شیره انگور و یا بالعکس لازم خواهید داشت. وقتی شیره ی ما غل غل کرد نیم پیمانه ی باقیمانده ی گلا ب را به آن اضافه کنید و شعله را خاموش کنید. زعفران دم کرده را نیز آماده کنید. بعد از همه ی اینها نوبت به سرخ کردن اوماج ها می رسد.

حلوای اوماج نقده

ابتدا اوماج های درشت را درون روغن ریخته کمی سرخ می کنیم سپس اوماج های ریز را به آنها اضافه کرده و کاملا سرخ کنید اما مواظب باشید تا ته نگیرد. وقتی خوب سرخ کردید در این مرحله پودر هل و زعفران را اضافه کنید .

شما می توانید زعفران را حین تهیه شیره ی حلوا داخل شیره بریزید. بعد از اضافه کردن هل و زعفران ، شیره را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا شیره به خورد اوماج های سرخ شده رود.

وقتی که شیره به خورد اوماجها رفت از روی حرارت بردارید و بگذارید تا کمی خنک شود حلوای اوماج آماده برای ریختن درون بشقابها و یا روی نان میکادو نیز می توانید بگذارید و همانند رولت آن را تا کنید و برش بزنید .. این حلوا مانند باقلوا بسیار خوشمزه و خوش عطر است .

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.