ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

طرز تهیه رشته پلو با مرغ و هویج و رشته پلو با مرغ و زرشک و طرز تهیه رشته پلو با مرغ سرخ شده و فیلم طرز تهیه رشته پلو با مرغ و رشته پلو با مرغ برای 4 نفر و طرز تهیه رشته پلو با کشمش و رشته پلو تهرانی و رشته پلو با ران مرغ و رشته پلو با مرغ تکه ای در نم نمک.

مواد لازم رشته پلو با مرغ و هویج

برنج 2 پیمانه
رشته پلویی خرد شده 2 پیمانه
سینه مرغ 1 عدد کامل
پیاز 1 عدد
سیر 2 حبه
هوبج 3 عدد متوسط
زعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی
دستور پخت رشته پلو با مرغ و هویج

رشته پلو با مرغ و هویجطرز تهیه رشته پلو با مرغ و هویجطرز تهیه رشته پلو با مرغ و هویج

برای تهیه رشته پلوی مجلسی با مرغ و هویج ابتدا برنج را با آب ولرم و کمی نمک می خیسانیم ، سپس پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم و به همراه کمی روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود.

در ادامه سیرها را رنده می کنیم و به همراه یک هویج خرد شده ، کمی نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا عطر سیر بلند شود و مواد به خوبی با هم ترکیب و یکدست شوند.

در این مرحله سینه مرغ را به تابه اضافه می کنیم و با مواد کمی تفت می دهیم ، سپس 2 لیوان آب به همراه زعفران دم کرده را به تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم گوشت مرغ با حرارت ملایم به طور کامل بپزد.

حالا یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید. در ادامه 1 قاشق چایخوری نمک و 1 قاشق غذاخوری روغن مایع به آب جوش اضافه کردن و کمی هم می زنیم تا ترکیب شوند.

در این مرحله برنج خیسانده شده را به آب جوش اضافه می کنیم و به مدت 7 تا 10 دقیقه زمان می دهیم تا برنج بپزد. پس از گذشت 7 دقیقه رشته پلویی را به آب جوش اضافه می کنیم و کمی هم میزنیم سپس برنج و رشته را آبکشی می کنیم.

حالا قابلمه ای که برای پخت رشته پلو در نظر گرفته ایم را روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. در ادامه برای ته دیگ رشته پلو از نان لواس یا سیب زمینی اسلایس شده استفاده می کنیم.

رشته پلو با مرغ و هویج

البته برای ته دیگ این غذای خوشمزه می توانیم از مخلوط رشته و برنج نیز استفاده کنیم. حالا مخلوط برنج و رشته را با کفگیر کم کم روی ته دیگ می ریزیم ، سپس یک دم کنی روی درب قابلمه قرار می دهیم و رشته پلو را دم می گذاریم.

در این مرحله گوشت مرغ را پس از اینکه به طور کام پخت به صورت ریش ریش شده خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم.

حالا گوشت مرغ ریش ریش شده را کمی تفت می دهیم تا طلایی شود ، سپس هویج را به صورت ریش ریش خرد می کنیم یا با رنده رشته کن رنده می کنیم و به تابه اضافه کرده و کمی تفت می دهیم تا هویج هم سرخ شود.

در این مرحله رشته پلو را پس از اینکه دم کشید (حدود 45 دقیقه تا یک ساعت زمان نیاز است) داخل یک ظرف مناسب می کشیم ، در ادامه مخلوط هویج و مرغ ریش ریش شده را روی رشته پلو می ریزیم و سرو می کنیم.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن