ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

طرز تهیه رشته پلو با کشمش و طرز تهیه رشته پلو با مرغ و رشته پلو تهرانی و رشته پلو اصیل ایرانی و فیلم طرز تهیه رشته پلو با گوشت چرخ کرده و طرز تهیه رشته پلو خالی و طرز تهیه رشته پلو با گوشت قلقلی و رشته پلو کرمانشاهی و طرز تهیه رشته پلو با سیب زمینی در نم نمک.

مواد لازم رشته پلو با کشمش

طرز تهیه رشته پلو با کشمش

رشته پلو با کشمشطرز تهیه رشته پلو با کشمش و پیاز داغطرز تهیه رشته پلو با کشمش و پیاز داغ

در مرحله اول ابتدا رشته پلویی را ریز کرده داخل تابه می ریزیم به همراه مقدار کمی روغن مایع و شروع به تفت دادن ان می کنیم تا طلایی رنگ شود و رنگ رشته پلو از سفید به قهوه ای روشن تغییر رنگ کند.

سپس پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و در یک تابه جداگانه می ریزیم و شروع می کنیم به تفت دادن ان و زمانی که پیاز سرخ و طلایی رنگ شد به ان نمک و زردچوبه و دارچین اضافه می کنیم و هم می زنیم تا پیاز با ادویه یکدست شود.

در همین حین کشمش پلویی را می شوریم و به مواد داخل تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا با پیاز داغ مخلوط شود.

در این مرحله در یک قابلمه جداگانه اب می ریزیم و روی حرارت اجاق گاز می گذاریم تا به جوش بیاید و 4 پیمانه برنج را می شوریم و کنار می گذاریم .

رشته پلو با کشمش

سپس زمانی که اب داخل قابلمه به جوش امد برنج را داخل ان می ریزیم تا کمی نرم شود و قد بکشد و زمانی که برنج داخل قابلمه جوشید رشته پلویی را که قبل تر تفت دادیم را به ان اضافه می کنیم و چند دقیقه اجازه می دهیم برنج و رشته پلویی نرم و اماده شوند سپس قابلمه برنج را از روی حرارت بر میداریم و ابکش می کنیم.

حالا نوبت دم کردن برنج هستش که کف قابلمه رو کمی روغن می ریزیم و ته دیگ سیب زمینی ته ان می گذاریم سپس یک لایه برنج و یک لایه کشمش پلویی را که از قبل اماده کردیم را روی برنج می ریزیم به همین صورت تا اینکه در اخر چند قاشق زعفران دم کرده روی برنج می ریزیم و دمکنی را روی ان می گذاریم و حرارت اجاق را کم می کنیم تا برنج بخوبی پخته شود.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن