در ادامه آموزش روش تهیه شله ماش اصفهان مجلسی و دستور تهیه شله ماش اصفهان و مواد لازم شله ماش اصفهانی و طرز تهیه شله ماش اصفهان با رسپی خانگی و فوت و فن شله ماش اصفهان خانگی و راز خوشمزگی شله ماش اصفهان و ترفندهای درست کردن شله ماش اصفهان و زمان تهیه شله ماش اصفهان و نکات مهم در تهیه شله ماش اصفهانی خانگی و تزیین شله ماش اصفهان را در نم نمک بخوانید.

مواد لازم شله ماش اصفهان

برنج 1٫5 پیمانه
ماش 1 پیمانه
پیاز 4 عدد درشت
سیر 4 حبه
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

شله ماش اصفهانطرز تهیه شله ماش اصفهانطرز تهیه شله ماش اصفهان

طرز تهیه شله ماش اصفهان

برای تهیه شله ماش اصفهانی ابتدا برنج را به همراه 2 پیمانه آب و مقداری نمک داخل یک ظرف مناسب می ریزیم تا به خوبی خیس بخورد ، سپس ماش را به همراه 2 پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم.

پس از اینکه آب به جوش امد حرارت را کم می کنیم و اجازه می دهیم مشا به مدت یک ساعت و 30 دقیقه بپزد. در ادامه برای تهیه سیر داغ سیرها را به صورت ورقه ای نازک خرد می کنیم و به همراه کمی روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم.

پس از اینکه سیرها طلایی شدند ، آنها را از تابه خارج می کنیم ، سپس کمی روغن اضافه می کنیم و پیازهایی که را به صورت خلالی درشت خرد کرده ایم را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا کاراملی شوند.

شله ماش اصفهان

در این مرحله برنج خیسانده شده را به همراه 4 پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد ، سپس 1 قاشق چایخوری نمک را به همراه ماش پخته شده به قابلمه اضافه می کنیم.

حالا مقداری یک دوم قاشق چایخوری زردچوبه و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه به قابلمه اضافه می کنیم و با دیگر مواد ترکیب می کنیم. در ادامه دو سوم از پیاز داغ را به قابلمه آش اضافه می کنیم و با دیگر مواد مخلوط می کنیم.

در این مرحله حرارت زیر قابلمه را کم می کنیم و اجازه می دهیم آش با حرارت ملایم جا بیفتد. پس از اینکه آش اماده شد آنرا درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم ، سپس با پیاز داغ و سیر داغ تزیین کرده و به صورت داغ سرو می کنیم.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن