ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

اصفهان شهری توریستی با جاذبه های گردشگری بسیار زیاد است که هر ساله مسافران بسیاری از نقاط مختلف جهان به این منطقه زیبا و دیدنی سفر می کنند. این شهر علاوه بر آثار تاریخی ، غذاهای محلی و سنتی بسیار زیادی نیز دارد که طعم و عطر آن ها شگفت انگیز است.

با اسنپ فود طرز تهیه بریانی اصفهانی ها را یاد بگیرید

اصفهان شهری توریستی با جاذبه های گردشگری بسیار زیاد است که هر ساله مسافران بسیاری از نقاط مختلف جهان به این منطقه زیبا و دیدنی سفر می کنند. این شهر علاوه بر آثار تاریخی ، غذاهای محلی و سنتی بسیار زیادی نیز دارد که طعم و عطر آن ها شگفت انگیز است. یکی از بهترین غذاهای محلی اصفهان ، بریانی های بی نظیر آن است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. این غذا پیشینه 400 ساله دارد و از قدیمی ترین و اصیل ترین غذاهای سنتی این شهر به شمار می رود.با اسنپ فود طرز تهیه بریانی اصفهانی ها را یاد بگیریدبا اسنپ فود طرز تهیه بریانی اصفهانی ها را یاد بگیرید

اگر به اصفهان سفر کرده باشید ، رستوران های طبخ بریانی بسیار زیادی را خواهید دید. اما اگر به دنبال بهترین رستوران با طعم اصیل بریانی هستید ، بریانی اعظم کمال را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. اما اگر به دنبال طرز تهیه بریانی ساده هستید ، این مطلب برای شما نوشته شده است. ما در این مقاله روش های مختلف طبخ بریانی را برای شما عزیزان شرح می دهیم تا بتوانید اصیل ترین و خوشمزه ترین غذای محلی اصفهان را با توجه به سلیقه غذایی خود تهیه و سرو کنید.

با اسنپ فود طرز تهیه بریانی اصفهانی ها را یاد بگیرید

بریانی اصفهان خوشمزه و بی نظیر

روش های مختلف طبخ بریانی اصیل اصفهان

بریانی اصیل ترین ، معروف ترین و پرطرفدارترین غذای محلی شهر اصفهـان است که در طبخ سنتی آن از گوشت گوسفندی استفاده می شود. البته اگر منع مصرف گوشت قرمـز دارید ، این خبر خوش را به شما بدهیم که بریانی را می توانید با مرغ نیز طبخ کنید. ما در این مطلب روش های مختلف طبخ بریانی و تفاوت های آن ها را برای شما عزیزان ارائه می دهیم. ابتدا طرز تهیه بریانی اعظم اصفهان را برای شما عزیزان شرح می دهیم که طعم و مزه آن دقیقا مشابه طعم اصیل و سنتی آن در گذشته است.

طرز تهیه بریانی اصفهان با جگر سفید

مواد لازم برای طرز تهیه بریانی اصفهان با جگر سفید شامل موارد زیر است :

مواد لازم میزان مورد نیاز برای 4 نفر
گوشت گوسفندی 800 گرم (برای هر فرد 200 گرم)
پیـاز 1 عدد بزرگ
زعفـران 1 قاشق غذاخوری (به صورت دم کرده)
جگر سفید 200 گرم یا نصف یک جگر در سایز متوسط
دنبه گوسفند یا یک قلم 3-2 تکه دنبه به اندازه کف دسـت
روغن مایـع 1 استکان
چوب دارچیـن به مقدار لازم
خلال بادام و زرشـک به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
فلفـل سیاه به مقدار لازم
زردچوبـه به مقدار لازم
دارچیـن به مقدار لازم

گوشت گوسفندی باید حتما از ناحیه سردست و دنده ، یا ران و قلـوه گاه باشد. همچنین می توانید دنبه را از لیست حذف کنید. زیرا در صورت استفاده از جگر سفید ، حذف دنبه مانعی ندارد. اما اگر تمایلی به افزودن جگر سفید ندارید ، می توانید به جای آن دنبه اضافه کنید.

نحوه طبخ بریانی با جگر سفید

در این بخش مراحل طبخ بریانی با جگر سفید را به صورت مرحله به مرحله توضیح می دهیم. این مراحل به صورت زیر هستند :

  • مرحله اول پختن گوشت و جگر سفید : گوشت و جگر سفید را ابتدا خرد کرده و به همراه پیـاز ، نمک ، فلفـل سیاه ، زردچوبـه ، چوب دارچیـن و دنبه یا قلم گوسفندی درون زودپز بریزید. پیـاز را فقط به چهار قسمت تقسیم کنید. نیازی نیست آن را خرد و ریز کنید. سپس تا جایی که روی گوشت پوشیده شود ، درون زودپز آب بریزید و روی حرارت قرار دهید. 5/1-1 ساعت زمان لازم دارد تا گوشت و جگر سفید کاملا مغز پخت شوند. این زمان تنها در صورت استفاده از زودپز صادق است. در صورت استفاده از قابلمه 3-2 ساعت زمان لازم دارد.
  • مرحله دوم میکس کردن گوشت و جگر سفید پخته شده : در این مرحله گوشت و جگر سفید را درون میکسر بریزید تا مخلوط کاملا یکدستی بدست آورید. برای خوشمزه تر و پوک شدن گوشت نیز می توانید در حین میکس کردن آرام آرام مقداری از آب گوشت را به آن اضافه کنید. تمام آب گوشت را اضافه نکنید. تنها مقدار کمی ، به اندازه ای که مواد حالت آبکی نگیرد.
  • مرحله سوم سرخ کردن بریانی : در این مرحله باید گوشت را آنقدر ورز دهید تا حالت منسجم به خود بگیرد. سپس با کفگیرهای مخصوص بریانی بخشی از گوشت را برداشته و سرخ کنید. کف کفگیر را چرب کنید و مقداری از گوشت را بردارید و اجازه دهید تا سرخ شود.

اگر کفگیر مخصوص ندارید می توانید از تابه های کوچک استفاده کنید. کف تابه را چرب کنید و پودر دارچیـن را داخل آن پخش کنید. بعد از داغ شدن روغن مقداری گوشت درون تابه بریزید و پشت یک قاشق بزرگ آن را درون تابه فشار دهید تا یکدست شود. سپس اجازه دهید تا قسمت پشت گوشت سرخ شود.

  • مرحله چهارم نان بریانی : درون آب گوشت مانده از مرحله اول زعفـران بریزید و آن را روی حرارت ملایم بگذارید تا گرم بماند. سپس نان سنگک یا تافتون را داخل آب گوشت زده و روی سینی مخصوص سرو قرار دهید. بریانی سرخ شده را روی نان برعکس کنید تا قسمت سرخ شده آن رو باشد. حال مقداری جگر سفید چرخ شده و سرخ شده را کنار بریانی بگذارید و با خلال بادام و زرشـک آن را تزیین کنید.

با اسنپ فود طرز تهیه بریانی اصفهانی ها را یاد بگیرید

روش های مختلف طبخ بریانی اصفهان

طرز تهیه بریانی با گوشت چرخ شده

برای طرز تهیه بریانی ساده ، کافیست جگر سفید را از لیست حذف و تنها با گوشت گوسفندی آن را آماده کنید. در طرز تهیه بریانی اصفهان با گوشت چـرخ کرده ، جگر باید به تنهایی با پیـاز و ادویـه ها پخته و سپس چرخ شود. زیرا در این طرز پخت از گوشت چرخ شده استفاده می شود که نیازی به پختن ندارد.

بعد از پختن جگر سفید آن را چرخ کنید. حال گوشت چرخ شده را درون روغن با پیـاز سرخ کنید و بعد از مدتی جگر سفید را به آن اضافه و کمی تفت دهید. مابقی مراحل تکراری و مانند آنچه که گفتیم است.

طرز تهیه بریانی اصفهان با مرغ

جالب است بدانید که بریانی های معروف اصفهان را علاوه بر گوشت قرمـز ، می توان با گوشت سفید نیز تهیه کرد. برای طرز تهیه بریانی اصفهان با مرغ به مواد زیر نیاز دارید :

سینه مرغ 1 عدد
پیـاز 1 عدد متوسط و نگینی خرد شده
ماست 2 پیمانه
سیر به مقدار لازم و به صورت له شده
نمک ، دارچیـن ، فلفـل سیاه ، زردچوبـه ، هل ، زنجبیـل 1 قاشق چای خوری
جوز هندی ، بادیان ، ادویـه کاری و زعفـران به مقدار کم
برنج 4 پیمانه

سینه مرغ را با پیـازهای نگینی خرد شده و ادویـه های ذکر شده تفت دهید. سپس مقداری آب درون قابلمه بریزید و اجازه دهید تا کاملا مغز پخت شود. بعد از پختن سینه مرغ ، شعله را روی حرارت خیلی کم قرار دهید و ماست را به قابلمه اضافه کنید. می توانید بعد از گرفته شدن خامی ماست آن را به همین صورت سرو کنید.

فراموش نکنید که اگر بعد از ریختن ماست آن را به حال خود رها کنید ، ماست می برد. پس تا زمانی که سس جا بیفتد ، به هم زدن آن ادامه دهید. حال برنج را آماده کنید. بعد از آبکش کردن ، بریانـی مرغ آماده شده را لا به لای برنج بگذارید و اجازه دهید دم بکشد. این دستور پخت همان طرز تهیه بریانی هنـدی است ، با این تفاوت که در طبخ هندی در سس از رب گوجه و ادویـه های بیشتری استفاده می شود.

با اسنپ فود طرز تهیه بریانی اصفهانی ها را یاد بگیرید

روش تهیه بریانی با مرغ

علاوه بر بریانی یکی دیگر از غذاهای سنتی بسیار لذیذ ، گوشت و گندم اصفهان است که طرفداران بسیاری دارد. شما به راحتی طرز تهیه گوشت و گندم اصفهانی را هم می توانید یاد بگیرید.

جمع بندی

ما در این مطلب روش های مختلف پخت بریانی را برای شما عزیزان ارائه دادیم. این که از چه ادویـه ها و موادی استفاده کنید ، کاملا سلیقه ای است. شما می توانید ادویـه ها را کم یا زیاد کنید. یا نوع گوشت مورد استفاده را تغییر دهید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن