در ادامه آموزش روش تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون مجلسی و دستور تهیه حلیم شیر و مواد لازم حلیم شیر با گوشت بوقلمون و طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون با رسپی خانگی و فوت و فن حلیم شیر با گوشت بوقلمون خانگی و راز خوشمزگی حلیم شیر با گوشت بوقلمون و ترفندهای درست کردن حلیم شیر با گوشت بوقلمون و زمان تهیه حلیم شیر و نکات مهم در تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون خانگی و تزیین حلیم شیر با گوشت بوقلمون را در نم نمک بخوانید.

حلیم بوقلمون با شیر

حَلیم یا هَلیم از معروفترین غذاهای سنتی ایران است که انواع مختلف دارد و مواد اولیه آنها با یکدیگر متفاوت است اما برای تهیه حلیم گندم از گندم پوست گرفته و کوبیده شده ، پیاز و گوشت گوساله سردست(یا گوشت بوقلمون) و مقداری روغن استفاده می شود.طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمونطرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون

این غذا معمولاً به عنوان صبحانه یا در ماه رمضان به عنوان افطاری مصرف می شود و با دارچین ، کنجد ، شکر و گوشت ریز شده مرغ یا بوقلمون تزئین می شود.

این حلیم رو برای افطار درست کنین. بهتون قول می دم اعضای خانواده بیشتر از حلیم های رستوران ها ازش استقبال می کنن.

حلیم شیر با گوشت بوقلمون

حلیم خانگی با شیر و خامه

مواد لازم حلیم شیر با گوشت بوقلمون :
  • گوشت بوقلمون : 500 گرم
  • گندم پوست گرفته : 500 گرم
  • آب : یک لیتر
  • شیر : دو لیتر
  • خامه : 200 گرم
  • نمک : به میزان لازم
  • دارچین : به میزان لازم
  • روغن : پنج تا شش قاشق سوپخوری
  • پیاز : یک عدد
طرز تهیه حلیم شیر با گوشت بوقلمون :

ابتدا گوشت بوقلمون را با کمی آب و یک عدد پیاز می گذاریم بپزد و در انتهای پخت کمی نمک به آن اضافه می کنیم. بعد از این که کاملا پخته شده ، گوشت ها را از ظرف خارج کرده و بعد از خنک شدن ریش ریش می کنیم.

گندم ها را به مدت نصف روز در آب خیس کرده و سپس با یک لیتر آب در ظرفی ریخته و روی حرارت بسیار کم می گذاریم بپزد تا آب کاملا به خورد گندم ها رفته و پخته شود و بعد از پختن و کمی خنک شدن با گوشت کوب دستی یا برقی شروع به له کردن گندم ها می کنیم بعد از یک دقیقه شیر را کم کم به گندم ها اضافه کرده و به له کردن ادامه می دهیم تا مواد حالت کش دار بگیرد و کاملا کش بیاید.

حلیم شیر با گوشت بوقلمون

دوباره مواد را روی حرارت ملایم گذاشته و گوشت ها را اضافه کرده به مدت دو دقیقه دوباره مواد را می کوبیم در انتها خامه را اضافه کرده و بعد از پنج دقیقه مواد را از روی حرارت برداشته داخل ظرف می ریزیم و با دارچین و روغن مایع حلیم را تزیین می نماییم.

نان سنگک را من ترجیح می دهم ولی حلیم را می توانید با نان های دیگر هم سرو کنید.

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
90%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی